Oto Anahtar Fiyatları| Kayıp Oto Anahtar Fiyat

Müşterilerimiz bize araba anahtar fiyatları hakkında oldukça fazla soru yöneltiyor. Oto anahtarı değiştirme, yedek yaptırma ve kopyalama maliyetleri  hakkında bilmeniz gereken her şey. Anahtarcıdan yada online olarak ne kadar mal edilir, farklı markalar ve modeller üzerine pazar araştırması, paradan tasarruf ederek daha ucuza mal etme ip uçları, bütün merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

ÖNEMLİ Hatırlatma!
Araç olmadan, yeni bir anahtarın yapılması mümkün olmadığı için. İstanbul dışında fiyat almak için lütfen bizi aramayınız. Bulunduğunuz ildeki oto anahtarcılar, Araba Anahtar Fiyatları için size yardımcı olacaklardır.

araba anahtarı fiyatları örnekler

Oto Anahtar Fiyatı Ne Kadar?

Kabaca söyleyecek olursak, yedek bir araba anahtarı yaptırmanın maliyeti ortalama 120₺ ile 1000₺ arasındadır. Tabi anahtarlarınız tamamı kayıp ise bu ücret 3 katına kadar çıkacaktır. Toplam maliyeti etkileyen birkaç ana faktör şunlardır:

 1. Aracın markası , modeli ve yılı
 2. Anahtarın türü (kumandalı, kumandasız yada akıllı anahtar)
 3. Anahtar yaptırdığınız yer ( Servis yada oto anahtarcı )
 4. Yedek anahtar mı? Yoksa bütün anahtarlar kayıp mı?
 5. Orijinal anahtar mı? Yan sanayi anahtar mı?

Hangi anahtar türüne sahip olursanız olun, araba anahtar fiyatları hakkında nasıl daha ucuza mal edeceğinizi yazımızın içinde bulabilirsiniz.

İnsanlar araba anahtarı değiştirme ile ilgili yardım için aradıklarında bize sorulan ilk sorulardan birisi şudur: ” Arabam için yedek bir anahtar yaptırmanın maliyeti nedir ?”

araba anahtar fiyatları audi resim

Tahmin edebileceğiniz gibi fiyatlar, aracın yılına, markasına ve modeline (Ford, Opel, Renault, Bmw, Hyundai Vb.) göre değişir. Bununla birlikte fiyatlar aynı yıl, marka ve modele göre de değişiklik gösterebilir. Örneğin: 2016 model Ford Focus için iki farklı anahtar seçeneği olabilir, Kumandalı anahtar (normal kontaklı) veya Akıllı anahtar (Start butonuna basmalı).

Üstelik yedek anahtarınızı servisten, oto anahtarcıdan yada internetten aldığınızda da fiyat etkilenir. Mevcut konumunuz anahtar değiştirme hizmeti için aradığınız gün saat bile ödediğiniz fiyatı etkileyebilir. Bunun hakkında daha sonra detaylı bilgi vereceğim.

Türkiye genelinde küçük, orta ve büyük şehirlerdeki oto anahtar firmalarının ortalama araba anahtar fiyatlarını kontrol ettik. Ek olarak, internet siteleri (Amazon, eBay ve diğerleri)için ortalama fiyatları kontrol ettik.

araba anahtar fiyatları anahtarcı audi

Araç anahtarı değiştirmenin maliyetleri hakkında size daha iyi fikir verebilmek için , tüm araba anahtarlarına karşılık gelen otomobilleri 3 ana kategoriye ayırdık:

 • En yaygın üreticiler – En fazla sayıda imalatçı markaya sahip olan bu kategori, çoğu araç kullanıcısı için geçerli olacaktır. Alfa Romeo, Chery, Dacia, Daihatsu, Ds, Fiat, Ford, Geely, Honda, Hyundai, Isuzu, Iveco, Kia, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Ssangyong, Skoda, Seat, Subaru, Suxuki, Tata, Toyota, Volkswagen bu kategoriye uygundur.
 • Üst düzey arabalar – Bu gurup Bmw, Audi, ve Mercedes gibi birçok Alman otomobil üreticisini içerir. Burada ayrıca Jaguar, Maserati, Lamborghini, vb. gibi diğer lüks arabaları da bulacaksınız. Anahtarlar ve arabalarının bilgisayarlarının kendileri ek güvenlik özelliklerine sahip olduğundan, bu guruptaki modellerin araba anahtar fiyatları, diğer birçok model araçtan daha maliyetlidir.
 • Çok eski yada üretimden kaldırılmış arabalar: Bu gurupta artık feshedilmiş şirketler tarafından yapılan yada artık onlar için kod bulunmayan yeterince eski araç modellerini dahil ediyoruz. Pantiac, Hummer, Mercury, Saturn bu kategorideki örneklerdir. Bu duruma çözüm, ya kontağı değiştirmek yada manuel olarak anahtarı kesmektir.

araba anahtar fiyatları bmw resim

Müşterilerimize Yapmış Olduğumuz Oto Anahtar Modelleri

Araba Anahtar Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Yukarıda da belirtildiği gibi, anahtarın boş olması, anahtarın kesilmesi ve kodlanması, toplam maliyetin yalnızca bir kısmıdır. Aşağıdaki faktörler yedek araba anahtar fiyatları için nelerin etkili olacağını belirleyecektir:

 1. Arabanızın marka, model ve yılı
 2. Günün saati ve konumunuz
 3. Anahtar değişimini nerede yaptırdığınız ( Servis yada oto anahtarcı )
 4. Kodlama yapıldığı zaman (çalışma günü, yada tatil günleri)
 5. Orijinal anahtar yada değil
 6. Sahip olduğunuz anahtarın türü (akıllı anahtar, çipli yada çipsiz anahtar)

Genel fiyat düşürecek faktörler: Elbette ki para kazanmak hiç kolay değil. Her şeyde olduğu gibi, arabanıza yedek anahtar yaptırırken de bir çok seçeneği gözden geçirerek araştırmalar yaparız ve daha ucuza nasıl araba anahtar fiyatlarına ulaşabiliriz bunun yollarını ararız. İşte size bazı ip uçları :

 1. Randevu alın – Randevunuzu önceden planlayın ve anahtarcı boş bir zaman ayarlamaya çalışın, bu size bir indirim sağlayabilir.
 2.  Daha iyi fiyat teklifi almak – Farklı anahtarcılardan fiyat alarak kıyaslama yapın.
 3. Anahtar kodu – Bazı araçlar için anahtar kodunu kendiniz temin edebilirsiniz aracın kitapçıklarını kurcalayın.
 4. Bekleme zamanı
 5. Anahtarsız çalıştırma seçeneği
 6. Online anahtar temini

Yukarıda bahsedilen faktörlerden bazılarını gözden geçirelim

araba anahtar fiyatları fiat resim

Otomobil Marka, model ve yıl:

Bilmeniz gereken ilk şey, arabanız ne kadar yeni olursa, marka, model, konum vb. ne olursa olsun yedek araba anahtar fiyatları da o kadar pahalı olacaktır.

Ayrıca yeni 2021 bazı araçların anahtarları henüz oto anahtarcıların ellerine ulaşmadıklarını görüyoruz. Bu durum anahtarlarınızın tamamı kaybolması durumunda anahtarcıların aracınızın bulunduğu konumda anahtarınızı yapamayacağı anlamına gelir. Tabi yedek anahtarınızı da yapamayacaklardır.

Bu nedenle, aracınızın şase numarası elinizin altında bulundurmanızı öneririz. Böylece ihtiyaç halinde anahtarcıya verirseniz, anahtarın elinde olup olmadığını kontrol edebilir. Değilse servise anahtarınızı yaptırmak tek seçeneğiniz olabilir.

Ek olarak BWW, Mercedes, Jaguar vb. gibi üst düzey araba anahtar fiyatları daha maliyetlidir. Bunun nedeni, bu markalar genellikle anahtarcıların yedek anahtar yapmasını zorlaştıran daha iyi güvenlik özelliklerine sahip olmasıdır ve bu nedenle, bir yedek anahtar almak için sınırlı seçeneğiniz vardır.

araba anahtar fiyatları honda sustalı resim

Anahtar kodu:

Anahtar kodunun, araba anahtar fiyatlarını nasıl etkilediğini emini merak etmişsinizdir. Mekanik her anahtarın özel bir kodu vardır. Bu kod, oto anahtarcılar ve bayiler tarafından tüm anahtarlar kaybolması durumunda yeni bir anahtar kesmek için kullanılır. Yaklaşık 10 yıl sonra bu kod bayi tarafından kullanılmaz bu nedenle size yeni bir anahtar sağlayamazlar. Bu durumda bir oto anahtarcı en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Bu tür arabalar için size yeni bir anahtar kesebilen anahtarcı, kodu almaları çok daha maliyetli olduğundan, genellikle bu tür işler için daha fazla ücret alırlar. Herhangi bir kod yok ise kapı kilidini yada kontak tüpünü sökerek şifrelere ulaşmak tek seçenek olacaktır.

Bu tür bir işlemlerde, işçilik çok artacağı için iki katı daha fazla ödeme yapmayı beklemelisiniz.

araba anahtar fiyatları infinity resim

Günün saati ve konumu:

Anahtarlarınızın hepsini kaybettiniz ve mesai saatleri dışında bir çilingir çağırarak yeniden anahtar yaptırmak istiyorsanız, fazla para ödemeyi de göze alıyorsunuz demektir.

Peki ne kadar fark öderim? Genellikle mesai saatleri dışında anahtar yapımı için ödemeniz gereken extra ücret %50 %60 daha fazladır. Mesai saatleri içinde bir anahtarcı çağırmak için ödediğiniz ücreti 500₺

 

Olarak düşünürsek, mesai saatleri dışında çağırdığınız servise ödeyeceğiniz araba anahtar fiyatları 750₺ olacaktır.

Mesai saatleri dışında, hafta sonları ve tatiller servisleri aradığınızda olduğu gibi, Yedek anahtar yaptırmak için fiyatın yükseldiği zamanlar vardır. Buna ek olarak, yakınınızda ki anahtarcının anahtarınızı yapabilecek donanım ve bilgiye sahip olmama ihtimalide vardır.

araba anahtar fiyatları kia resim

Araştırmalarımıza göre oto anahtarcılar genellikle tatilde, mesai saatleri dışında ve hafta sonlarında %40-%60 arasında daha fazla ücret alıyor.

Bu nedenle, mutlak acil bir durum değilse ve arabanızı en kısa zamanda çalıştırmanız gerekmiyorsa, öbürkü gün sabah 8’e kadar bekleyin. Bekleyebilirseniz, daha az maliyetle anahtarınızı yaptırabilirsiniz.

Çoğu oto anahtarcı, mobil hizmet sunar. Anahtarlarınızın tamamı kaybolduğunda, aracınızı süremeyeceğiniz durumlarda konumunuza gelir ve yedek anahtarınızı yerinde yaparlar. Elbette yakın bir yerden anahtarcı çağırma ile 80km uzaktan çağıracağınız anahtarcı arasında araba anahtar fiyatlarında farklılık olacaktır.

Konumunuz ne kadar uzaksa, birinin gelip size yerinde anahtar yapması o kadar çok ödeme yapmanıza neden olacaktır.

Akıllı Oto Anahtar Mercedes

Son olarak, bazen büyük şehirlerin merkezinde olsanız bile trafik, hava koşulları vb. Nedenlerle normalden daha fazla para ödeyeceğinizi unutmayın. Böylesi durumlarla karşılaşmamak için yedek anahtarın ne kadar önemli olduğunu vurgulamalıyım.

Diğer hizmet sektörlerinde olduğu gibi otomotiv anahtarcılarının da yoğun günleri ve zamanları vardır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve yoğun bir gün geçiren anahtarcıya, yeni bir anahtar yaptırmak için hizmeti talep ettiğinizi hayal edin.

Size yardımcı olabilirler, büyük olasılıkla birkaç saat içinde ve halihazırda randevuları olan diğer müşterilerini ertelemek zorunda oldukları için muhtemelen sizden araba anahtar fiyatları için daha fazla ücret alacaklardır.

Bu durum düşündüğünüzden daha fazladır. İşletmelerin yoğun günleri ve sakin günleri vardır. Bundan yaralanmak için, teklif için birkaç şirketi aramanızda fayda var. Arabanızın marka, model ve yılını gibi bilgileri hazır bulundurmayı unutmayın.

Oto Anahtar Land Rover Modeli

Seçtiğiniz firma ya da anahtarcının durumu:

Firma ne kadar büyükse, o kadar fazla ödeme yapacaksınız demektir. Bu yazılı olmayan kural çoğu zaman geçerlidir.

Büyük firmalar reklama büyük harcamalar yapmak zorundadır ve bu nedenle araba anahtar fiyatlarında daha fazla ücret alma eğiliminde olacaklardır. Daha az müşterisi olan küçük, yakın zamanda açılmış, aile tarafından işletilen bir işletme yada çilingir aynı hizmet için daha az ücret alacaktır.

Sahip olduğunuz anahtar türü:

Araba anahtar fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden birisi de, sahip olduğunuz anahtarın türüdür.

2008 yılından sonraki üretilen çoğu anahtar modeli ”akıllı anahtar”  veya ”anahtarsız giriş ve çalıştırma” olarak bilinen anahtar teknolojisini kullanırlar.

Akıllı anahtar örnekleri:

Oto Anahtar Akıllı Oto Anahtar Modelleri

Bu tür anahtarlar, çeşitli güvenlik özellikleri içerdiğinden ve aracı çalıştırmak için kodlanması gerektiğinden en pahalı olanlarıdır.

Eski sürüm, aşağıda gösterildiği gibi özel bir makine tarafından kodlanması gereken Transponder anahtarlardır.

Transponder (çipli) anahtar örnekleri:

Oto Anahtar Transponder Modeller

Son olarak, hiçbir güvenlik özelliği olmayan ve kodlanması gerekmeyen transponder olmayan araçlar. Bu tür anahtarlar, 1996’dan önce üretilmiş araçlar için kullanılır.

Randevu alın:

Anahtarcılar için uygun olan belirli bir zaman planlayabilirseniz size indirim sunacaklardır. Aceleniz yoksa randevunuzu alın ve planlamanızı yapın. Yakındaki anahtarcılardan randevu almanız çok daha mantıklıdır, böylece zamandan ve yakıttan tasarruf etmiş olursunuz. Bu, özellikle şehir merkezinden uzakta yaşayan müşteriler için geçerlidir.

Yan sanayi anahtar:

Araba anahtar fiyatlarında yan sanayi anahtar önemli bir faktördür. Bazı oto anahtarlar ve otomobil bayileri  yalnızca orijinal bir yedek anahtar sunarlar. Bu, anahtarın en pahalı olanıdır, orijinal olmayan yan sanayi daha ucuz anahtar seçenekleri de mevcuttur.

Oto Anahtar Fiyatları

İstanbul’da ve Türkiye genelinde çoğu marka ve model araç için çok güvenilir yedek anahtar yapan firma vardır. Yan sanayi anahtarlarında orjianlin den farkı olmayacak seviyede çok kaliteli olanları da üretiliyor, üretim bir kumanda yaklaşık olarak size %30 – %50 arasında indirim sağlayacaktır.

En Yaygın Modeller İçin Araba Anahtar Fiyatları

Yukarıdada belirttiğimiz gibi bu gurupta, en fazla sayıda imalatçı markaya sahip olan Alfa Romeo, Chery, Dacia, Daihatsu, Ds, Fiat, Ford, Geely, Honda, Hyundai, Isuzu, Iveco, Kia, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Ssangyong, Skoda, Seat, Subaru, Suxuki, Tata, Toyota, Volkswagen marka araçlar bulunur.

Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip akıllı anahtarlardan başlayalım:

Renault Oto Anahtar

 • Oto anahtarcı fiyatı: 300₺ – 1000₺ arasındadır.
 • Yetkili servis fiyatı ise: 600₺ – 2500₺ arası.

Bu günlerde online internet üzerinden anahtar almak oldukça kolay. Yeni bir anathtarı internet üzerinden almadan öce bilmeniz gereken bir şey var.

Temin ettiğiniz anahtarı, sizin için kesecek ve programlayacak bir oto anahtarcıya ihtiyacınız olacak ve buda toplam maliyeti daha da arttıracaktır.

Bir diğer durumda, anahtarların şekilleri aynı gibi görünse de içlerindeki immobilizer çipleri farklılık gösterebilir. Sipariş verdiğiniz anahtarın aracınıza uymaması sizi daha büyük sıkıntıya sokacaktır. Anahtarcınız doğru anahtarı sizin için zaten temin edecektir.

Oto Anahtar Araç Modelleri

Transponder (çipli) anahtarlar:

 • Oto anahtarcı fiyatı: 100₺- 800₺ arasındadır.
 • Yetkili servis fiyatı ise: 400₺- 1500₺ arası.

Çipsiz Anahtarlar:

Muhtemelen Servisler, çok eski olduğu ve kodlama için gerekli bulunmadığı için bu tür bir anahtarı yapmaz.

Yedek yaptırmak için böyle bir anahtara 20₺ – 50₺ arası ücret ödersiniz. Anahtarlarınızın tamamı kayıp ise bu durum sizin daha sıkıntılı olacaktır ve yaklaşık 4 katı kadar fazla para ödemeniz gerekecek. Oto Anahtar işlemlerinde riskli işlemler yapılmaması gerekmektedir. İşi bilen oto anahtar işlemleri yapan kişilerden yararlanmanız gerekmektedir.

Üst Düzey Modeller İçin Araba Anahtar Fiyatları

Bu tür araba anahtarları, özel bir kesme ve programlama gerektiren yüksek güvenlik anahtarlarıdır. Araç anahtarı yapan her çilingir bu çok pahalı makinalara sahip değildir. Bu nedenle, anahtarınızı yaptırabilmeniz için fazladan arama yapmanız gerekebilir.

Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip akıllı anahtarlardan başlayalım:

Oto Anahtar Mustang Çalışması

 • Oto Anahtarcıların fiyatı: 700₺- 2000₺ arasında iken.
 • Yetkili servis fiyatları: 1500₺- 4000₺ arasıdır.

Online bir anahtarın maliyeti sizin için daha yükseğe mal olacaktır. Temin ettiğiniz anahtarı, sizin için kesecek ve programlayacak bir oto anahtarcıya ihtiyacınız olacak ve buda toplam maliyeti daha da arttıracaktır. Ak oto anahtar firmamız tarafından yapılan işlemler müşterilerimizin en iyi kaliteli modelleriyle sunumu sağlayarak hareket edecektir.

Bir diğer durumda, anahtarların şekilleri aynı gibi görünse de içlerindeki immobilizer çipleri farklılık gösterebilir. Sipariş verdiğiniz anahtarın aracınıza uymaması sizi daha büyük sıkıntıya sokacaktır. Anahtarcınız doğru anahtarı sizin için zaten temin edecektir. İstanbul’da araba anahtar fiyatları inin araç marka, model ve yılını bize belirterek fiyat alabilirsiniz.

Oto Anahtar Fiyatları

Transponder (çipli) anahtarlar:

Üst düzey markalar, markaya bağlı olarak 2015 yılı sonrasında normal transponder (çipli) anahtarı kullanmayı bıraktı. Bu sınıftaki araba anahtar fiyatları şöyle:

 • Oto anahtarcı fiyatı: 300₺ – 1000₺ arasındadır.
 • Yetkili servis fiyatı ise: 1000₺ – 3000₺ arası.

Son olarak ilginizi çekebilir:

Sustalı Anahtar Hakkında Merak edilenler : Sabit olan anahtar modellerinin sustalı olarak dönüşüm kapları, yeni sustalı anahtar modelleri, sistemin artıları ve eksilerini bu yazımızda bulabilirsiniz ….

İmmobilizer Anahtar : İlk olarak BMW’nin 1996 yılında kullanmaya başladığı immobilizerli anahtarların çalışma sistemleri ve merak edilenleri ….

Kontak Dönmüyor Arızası : Anahtarı kontak tüpüne yerleştirdiniz, çevirmek istediğinizde kontağınız dönmedi, peki ne yapacaksınız? İşte size çözümleri…..

Akıllı Araba Anaharları? : Gelişmiş teknolojik araçların olmazsa olmazı, akıllı araba anahtar türleri ve çalışma sistemleri….

Araba Anahtarım Kayboldu  : Anahtarlarınız kaybolduğunda, ne yapacağınıza dair fikirlere ihtiyacınız olacak. O zaman bu yazımıza mutlaka göz atmalısınız….

Kayıp Araba Anahtarı Nasıl Bulunur : Anahtar yaptırmak için bizi arayan müşterilerimizden bazıları anahtarlarını bulduklarını bize bildirdiler, onlardan edindiğimiz harika bilgiler doğrultusunda anahtarlarınızı nasıl bulacağınıza dair sizlere ışık tutuyoruz….

Kaskodan Yedek Anahtar Yaptırma : Anahtarınızın yenisini yaptırırken kaskodan faydalanmanın yolları, kasko masrafımın ne kadarını karşılar ve daha fazlası bu makalemizde…

 

 

 

 • 29.028 görüntülendi
 • 0
 • 27 Mart 2021