Renault Clio 4 Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Fransız otomotiv firması olan Renault, 2012 yılında Türkiye piyasasına sürdüğü Clio 4 ile araç kullanıcıları ve kiralama şirketleri tarafından oldukça fazla talep gördü. Piyasada oluşan Renault Clio 4 yedek anahtar talepleri doğrultusunda firmamız ilk günden itibaren gerekli ekipman ve yazılımları tedarik ederek yedek anahtar yapımına başlamıştır. Yazımızın devamında Clio 4 anahtar yapımı hakkında kafanıza takılan bütün soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Not: Clio 4 yedek anahtar yaptırmak isteyen müşterilerimiz, araç ile birlikte İstanbul Bahçelievler’deki işyerimize gelmeleri gereklidir. Uzaktan anahtar yapımı mümkün olmadığı için bizi telefonla aramadan önce lütfen bunu dikkate alınız.

Clio 4 kart yedek anahtar yapımı

Renault Clio 4 Yedek Anahtar Yaptırma

Clio 4 kart anahtarları şekil ve tasarımından dolayı normal kontak anahtarlarına kıyasla maalesef daha erken arıza yapar. Hal böyle olunca yedek anahtar ihtiyacı daha da fazla artmakta. Clio 4 anahtarların iki farklı modeli vardır:

 1. Keyles go olan (akıllı anahtar): Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği olan, aracın içinde bulunduğunuzda kartı yuvaya takaya gerek kalmadan aracı çalıştırma özelliğine sahiptir. Bu anahtarların arkasındaki Renault logosu parlak nikel şeklindedir.
 2. Keyless go olmayan anahtar: Anahtarsız çalıştırma özelliğine sahip değildir. Aracı çalıştırmak için kartı anahtar yuvasına takmak gerekir. Bu anahtarların arkasındaki logo ise siyah renksiz şekildedir.

Renault Clio 4 Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri, Renault immobilizer sistemleri dahil olmak üzere anahtar programlama ekipmanları ve yazılımlarına büyük yatırımlar yaptık. Son teknoloji ürünler ve yazılımlar ile Clio 4’ün bütün modelleri ve bütün paketler (Joy, Touch, İcon) dahil 2012, 2013. 2014, 2015, 2016 ,2017, 2017, 2019, 2020 ve 2021 model araçlar içinde yedek ve tamamen kayıptan anahtar yapıyoruz.

Mevcut bir anahtarınız varsa, yada yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki orijinal anahtara ihtiyacınız var, belki de yan sanayi daha ucuz bir anahtar. Bütün Clio 4 anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Anahtar yaptırmak isteyen müşterilerimizi İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize bekleriz.

Clio 4 yedek anahtar yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 • Öncelikle yeni anahtarın kodlamasını yapıyoruz: Lisanslı Renault anahtar kodlama cihazlarımızla aracın sistemine OBD soketinden bağlantı kurarak yeni anahtarın kodlamasını yapıyoruz.
 • İkinci olarak kaybolan anahtarları siliyoruz: Aracı alırken size verilmeyen yada kaybetmiş olduğunuz anahtarınız var ise, bunları aracın sisteminden siliyoruz.
 • Son olarak acil durum anahtarını kesiyoruz: Bunun için mekanik anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile CNC anahtar kesim makinasında yeni anahtarınızı sıfır hata ile kesiyoruz. Anahtarınızı nerde yedek yaptırırsanız yaptırın acil durum anahtarını kestirmeyi ihmal etmeyin.

Renault Clio 4 Yedek Anahtar Yaptırma

Renault Clio 4 anahtarını yapımı araç yılına göre ortalama 20 ile 40 dakika arasında sürüyor. Siz çayınızı içerken biz anahtarlarınızı kodlamış oluyoruz. Yapmış olduğumuz anahtarlar kasko yada sigortada herhangi bir sorun yaratmaz. Ayrıca kaybolan yada çalınan anahtarlarınızı da araç hafızasından silip devre dışı bırakıyoruz, eski anahtar artık aracı çalıştıramayacaktır.

Kaskodan yedek anahtar yapımı ile  ilgili makalemize göz atmanızı öneririm.

Renault Clio 4 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Renault Clio 4 kart anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken işletme yorumlarımızı ve yapmış olduğumuz anahtar örneklerini YouTube üzerinde görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini söyledi. Bizde araç ile işyerimize gelirseniz size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yenisini yapabileceğimizi söyledik. Zaman kaybetmeden iş yerimize gelen müşterimize söylemiş olduğumuz gibi kısa sürede yeni anahtarını yaparak anahtar hafızasını da sıfırlamış olduk.

Renault Clio 4 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Clio 4 yedek anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 1 saatten daha kısa bir sürede anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarlar birinci kalite garantilidir, sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Clio 4 anahtarı kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için açıklamada bulunayım. Renault Clio 4 kart anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın immobilizer sistemine cihazlar ile bağlanıp yeni anahtarın kodlanması ve programlama yapılması gerekiyor. Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini anlatan yazımıza göz atmalısınız.

Renault Clio 4 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Clio 4 Icon Yedek Anahtar

Keyless go (akıllı anahtar) anahtarsız çalıştırma özelliğine sahip olan Clio 4 icon yedek anahtar garantili olarak yapabiliyoruz. Yapmış olduğumuz anahtarlarında aynı şekilde aracın içinde bulunduğunuzda yuvaya kartı sokmadan aracı çalışma özelliğine sahiptir. Clio 4 icon anahtar kopyalama fiyatları için aşağıdaki fiyatların yer aldığı başlığa bakabilirsiniz.

Clio 4 Touch Yedek Anahtar

Clio 4 Touch paketlerinde, anahtarın arka kısmındaki logo siyah renktedir. Buda aracın anahtarsız çalıştırma özelliğinin olmadığı anlamına gelir. Clio4 touch yedek anahtar kopyala işlemi de, iş yerimize aracınız ile birlikte geldiğinizde kısa sürede yapabiliriz. Keylees go özelliği olmadığı için anahtar yapısı hassas olan Clio 4 kart anahtarı arıza yaptığında sizi yolda bırakma riski yüksektir.. O yüzden yedek anahtarsız aracı kullanmamanızı öneririm.

Clio 4 Joy Yedek Anahtar

Clio 4 Joy paketlerinde de, Touch paketinde olduğu gibi anahtarsız çalıştırma özelliği yoktur. Clio 4 Joy yedek anahtar yapımı en çok yaptığımız anahtarların içinde yer alır. Ortalama yarım saat gibi bir sürede yeni kart anahtarınızın yapını gerçekleştirebiliyoruz. Kart anahtarınızın kodlamasını yaparken ayrıca acil durumlarda kapı kilidini açmaya yarayan mekanik anahtarın kesim işlemini de yapıyoruz.

Clio 4 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bize telefon açarak ”Renault Clio 4 anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin atmış olduğu konuma kısa sürede ulaşıyoruz. Gerekli ekipmanlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu yerde anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarları yapılırken başlıca yaptığımız işlemler şu şekilde:

 1. Öncelikle aracın kapılarını özel maymuncuklar ve ekipmanlar sayesinde  hasar vermeden açıyoruz.
 2. İkinci olarak lisanslı anahtar programlama cihazımız ile bağlanarak yeni anahtarların kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 3. Son olarak, kaybolan yada çalınan anahtarları aracın beyninden silerek işlemi bitiriyoruz. Artık eski anahtarlar gelse de aracı çalıştıramayacaktır.

Clio 4 Anahtar Yapımı İstanbul

Burada bizim farkımız, Clio 4 aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Clio 4 bütün anahtarlar kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız Clio 4 anahtarın yanında yedek bir anahtarı düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz, hiç olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da Clio 4 anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var?  Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Renault Clio 4 Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Renault Clio 4 anahtar fiyatı türüne göre bizde fiyat değişmiyor. Keyles go olan, Keyless go olmayan bütün seçenekler için fiyat aynıdır. Clio 4 yedek anahtar fiyatı bütün modeller için 400₺’dir, Ayrıca aracın hangi paket (Joy, Touch, Icon) olduğu da fiyatı etkilemez.

Renault Clio 4 Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru ” Renault Clio 4 yedek anahtar fiyatı ne kadar” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza oranla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Renault Clio 4 Kart Orijinal Anahtar Fiyatı

Renault Clio 4 kart birinci kalite üretim olan anahtarların fiyatı bütün modeller için kodlama dahil 400₺ iken orijinal anahtar fiyatı ise 700₺’dir. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

Renault Clio 4 Anahtar Tamiri

Renault Clio 4 kart anahtarı şekil ve tasarımlarından dolayı maalesef diğer anahtarlara göre daha kolay zarar görebilir. Bu arızaların başında kumanda çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve İmobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Clio 4 anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Clio 4 anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Renault Clio 4 anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar atık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Renault Kart Tamiri

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Clio 4 anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda uzaman olan firmamızda,  Clio 4 anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Clio 4 Kart Tanınmadı Hatası ve Tamiri

Anahtarınızın kumandası kapıları açıp kapatabilirken aracı çalıştırmak için yuvaya taktığınızda araç ekranında kart tanınmadı hatası ile karşılaşıyorsanız, işte bu Clio 4 anahtarın en sık karşılaşılan arızasıdır. Anahtarı yuvada sallayarak yada oynatarak belki aracınızı çalıştırabilirsiniz fakat olmayacak yerde sizi yolda bırakmasını istemiyorsanız acilen kart anahtarınızı tamir ettirmenizi öneririz

Elektronik konusunda uzman ekibimiz makul fiyatlara hızlı bir şekilde anahtarınızı yapıp sizlere teslim edebilir. Tamir sonrasında gerekli testleri cihazlarımızla yaptıktan sonra, artık anahtarın aracı çalıştırmama gibi bir riski kalmayacaktır. Şehir dışında olup tamir yaptırmak isteyen müşterilerimiz de kargo yolu ile anahtarlarını gönderip tamir yaptırabilirler.

Kart tanınmadı katasını kapsamlı olarak ele aldığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Clio 4 Kumanda Kabı

clio 4 kart anahtar kabı

Clio 4 kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek, birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Clio 4 Kumanda Pil Değişimi

Renault Clio 4 kumanda pil değişimi oldukça basittir. Öncelikle yan taraftaki minik tırnağa bastırıp mekanik anahtarı çıkartıyoruz, sonrasında arka kısımdaki yuvarlak görünümdeki kapağı anahtarın metal kısmı ile kastırarak açabilirsiniz.. CR2032 pil kullanılmaktadır. Aynı şekilde anahtarı toparlayarak işlemi bitirebilirsiniz.

Clio 4 Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların videolarını çekip sizler için Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Renault Clio 4 orijinal anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

Faydalı bağlantılar:

Araba anahtarı kaybolursa yada çalınırsa ne yapmalı? Anahtarlarınızı kaybettiğinizde izlemeniz gereken yol ve yöntemler.
Sustalı anahtar yapımı ve merak edilenleri. En çok tercih edilen anahtar türü hakkında merak edilenler.
Akıllı araba anahtarlar modelleri ve fiyatları. Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemleri ve merak edilenleri.

 • 6.843 görüntülendi
 • 10 Nisan 2021