Kaybolan Araba Anahtarı Nasıl Bulunur?

En çok karşılaştığımız sorulardan bir tanesi, kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur oluyor ? Anahtarlarını bulan insanlardan aldığımız harika fikirler ve istatistikler, nereye bakmalı, nasıl bir yol izlemeli, değiştirmenin maliyetleri ve daha fazlasını bulabileceğiniz bu yazıyı hazırladık.

kaybolan araba anahtarı el

Kaybolan Araba Anahtarı Nasıl Bulunur?

Günümüzün koşturmalı yaşam şartlarında, eşya kaybetmek gittikçe daha sık hale geldi. Maalesef araba, ev veya ofis anahtarınızı kaybetmek artık istisna değildir ve büyük bir baş ağrısına sebep olur.

Yüzlerce müşterimize evleri, ofisleri ve arabaları için yedek anahtar yaptırmalarına yardımcı olduk. Bazen müşterilerimiz bizi anahtar yaptırmak için aradıktan sonra, kaybolan araba anahtarını bulduklarını bildirmek için sevinçle tekrar geri aradılar.

Bu durum olduğunda genellikle onlara ” Anahtarlarınızı nerede buldunuz ?” gibi birkaç soru sorarız. Dışarıda, evde Çimlerde mi ? vb. Bu müşterilerimizden aldığımız cevapları sizlerle paylaştık. Elbette bu makalenin kaybolan anahtarlarınızı bulacağına garanti edemeyiz, ancak sizin için sahip olduğumuz ip uçlarını denemenize değeceğine eminiz. Bununla birlikte, anahtarlarınızı kaybettiğinizi anladıktan sonra yapabileceğiniz birkaç şey var.

Evde, ofiste ve işyerinde anahtarlarını kaybedenler ile dışarıda veya gece dışarıda anahtarlarını kaybedenler arasında fark vardır. Her durumda ne yapmanız gerektiğini özetledik.

Makalenin sonunda, anahtarlarınızı bir daha asla kaybetmemek için bazı yararlı yollar ve gelecekte anahtarınızı tekrar kaybetmekten kaçınmanıza yardımcı olacak bazı güzel araçlar ve ipuçları bulacaksınız.

kaybolan araba anahtarı düşünce

Arabanızın Anahtarını Bulamadığınızda Ne Yapmalısınız ?

Kaybolan araba anahtarını bulanların yaklaşık% 87’si bize aşağıdaki cevaplardan birini verdi. Bu, söylenilen yerde bulacağınız anlamına gelmez, ancak kesinlikle kontrol etmeye değer. Arabanızın anahtarlarını nerede kaybettiğinizden bağımsız olarak, aramaya nereden başlayacağınızla ilgili bazı ipuçları aşağıda verilmiştir.

İlk olarak, arabanızın anahtarlarını gördüğünüz veya aldığınız en son yeri düşünün

Sonra aynı noktaya geri dönmeye çalışın. Eviniz, alışveriş merkeziniz, yatak odanız, ofisiniz, banyonuz, marketiniz, park yeriniz, okulunuz, sınıfınız veya arkadaşınızın evi olabilir.

Onlara sahip olduğunuzdan emin olduğunuz andan itibaren hareketlerinizi izleyin, ne yaptınız, kiminle konuştunuz, nereye gittiniz vb.

Bunu yaptıysanız, genellikle anahtarlarınızı koymayacağınız yerlere bakmaya çalışın. Kaybolan araba anahtarı çoğu zaman, bir telefon görüşmesi, bir SMS veya hatta rahatsız edici bir düşünce vb. ile dikkatimiz dağılır ve istemeden anahtarları genellikle koymayacağımız veya bunu yaptığımızda dikkat etmediğimiz bir yere koyarız.

Bu, özellikle “Anahtarlarınızı hiçbir yerde bulamadığınız, ancak dakikalar önce almış olduğunuz” durumlar için geçerlidir. İşte insanların araba anahtarlarını kaybettiği en yaygın yerler:

kaybolan araba anahtarı reklam

İnsanların Anahtarlarını Kaybettiği En Yaygın Yerler

İnsanların neredeyse% 50’si kaybolan araba anahtarını evde veya ofiste kaybederken, diğerleri spor salonunda, alışverişte, arabanın içinde veya çevresinde ve son olarak bir gece / arkadaşlarla akşam yemeğinde kaybediyor.

Aşağıda, insanların araba anahtarlarını buldukları en yaygın yerleri yukarıda belirtilen dört kategoriye ayırdık. Evde veya işte anahtarlarını kaybeden insanlarla başlayalım:

# Dağınıklığı temizleyin:

Herhangi bir kayıp eşya (bu durumda, kaybolan araba anahtarı) bulmanın en iyi yolu, etrafınızı temizlemektir. Bu, yapmayı en sevdiğiniz şey veya duymak istediğiniz bir tavsiye olmayabilir, ancak arabanızın anahtarını bulmanın en iyi yolu olabilir. Masanızı düzenleyin, yatağınızı düzeltin, çamaşırlarınızı katlayın, fazla eşyalarınızı toparlayın ve makyaj köşenizi ayarlayın. En kötü senaryo, temiz bir oda elde etmiş olursunuz !

kaybolan araba anahtarı dışarda

# Aracın içindeyseniz, o zaman kontrol edin.

Bunca zamandır gözlüğünü ararken kafasının üstünde gözlüğü fark etmeyen odayı alt üst eden kişi olmayın. Söylemeye çalıştığım şey, başka bir yeri aramadan önce arabanın kontağını,  bardaklıkları, torpido gözünü, bagajı ve arabanızın geri kalanını kontrol edin. Bu, özellikle eşyalarınızı bagaja koyarsanız önemlidir. Market alışverişinden sonra anahtarlarını kaybedenlerin çoğu, kaybolan araba anahtarını bagajda bulduklarını söyledi.

# Spor salonu ve alışveriş yerleri

Alışveriş merkezinde alışveriş yaparken anahtarlarınızı mı kaybettiniz? Kısa bir süre için orada olsanız bile geri dönüp bulunduğunuz her mağazayı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Soyunma odalarını kontrol edin, mağaza görevlilerinden yardım isteyin ve zeminde parlak bir metal nesne olup olmadığını görmek için gözlerinizi dört açın. Yemek salonunda ara verdin ve güzel dondurma yedin mi? Orayı da kontrol edin!

Parkta bir yerde veya bu konuyla ilgili herhangi bir kamusal alanda anahtarınızı kaybetmiş olursanız, arabanızın anahtarını aramak için aynı sistemi kullanın. Geri dönün ve oturduğunuz bankı kontrol edin ve oraya giderken izlediğiniz rotanın aynısını takip edin. Banyoya yeni mi gittiniz? Belki anahtarlarınız yere düşmüştür ? Belki ellerini yıkamadan önce bir yere bıraktın düşünmeye çalışın.

# Kayıp eşya ve güvenlik görevlilerini ziyaret edin

Okulda, işyerinde veya spor salonunda araba anahtarınızı kaybederseniz, kayıp eşya ve bulunanlar için şansınızı deneyin. Bir müşteri, okul arkadaşı veya herhangi birisi anahtarınızı sizin olduğunu bilmeden kayıp eşya ofisine teslim etmiş olabilir. Bu çok oluyor! Onlara sormadan pes etmeyin. Onlara kaybolan araba anahtarınızın neye benzediğini söyleyin, aracınızın markasını ve modelini bildirin, anahtarınıza özel benzersiz bir özelliği var ise belirtin.

kaybolan araba anahtarı çantada

Tek bir alanda çok fazla zaman harcamayın

Ceplerinizi zaten defalarca kez kontrol ettiniz ve son 15 dakikadır çantanızı karıştırıyorsunuz. anahtarlarınızı hala bulamamanızın nedeni muhtemelen kaybolan araba anahtarınızın orada olmamalarıdır. Başka yerleri ve başka yöntemleri deneyin, belirli bir alanda çok fazla zaman harcamayın.

Beni yanlış anlamayın, Aramanıza daha öncede bahsettiğimiz en bariz yerlerde başlamak akıllıca olacaktır.  Ancak, ceplerinizi yüzüncü kez çevirdikten sonra anahtarınızı bulamazsınız. Bu sizi bir sonraki ip ucuna götürmeli.

Çok belirgin olmayan yerleri kontrol edin

Kaybolan araba anahtarınız çantanızda değilse ve cebinizde değilse, o zaman nerede olabilir? Peki neden çamaşır makinesini kontrol etmiyorsun? İşten veya bir eğlenceden döndüğünüzde pantolonunuzdan anahtarınız çıkarmayı unutmuş olabilirsiniz .. ve bu sadece bir örnek.

Pizza sipariş ettin mi ? belki de boş pizza kutusuyla anahtarlarınızı yanlışlıkla atmışsınızdır? yada pizzayı tekrar buz dolabınıza koydunuz, bir müşterimizin anahtarını bulduğu yer buzdolabıydı.

Bu sandığınızdan daha sık oluyor ama kimse aramaya çamaşır odasında, çöpte, buzdolabında vb. Başlamayı düşünmüyor. İşte yapmanız gereken şey. Çamaşır sepetini, çamaşır makinesini, kurutucuyu veya çamaşır odasını kontrol edin. Kısacası, önceki gün giydiğiniz veya yatmadan önce yaptığınız her şeyi bulun ve araştırmaya başlayın!

kaybolan araba anahtarı arkadaş ara

# Yakın arkadaşlarınızı arayın

Doğru. arabanın anahtarlarını ilk kaybeden kişi siz değilsiniz. Belki bir arkadaşınıza kaybolan araba anahtarınızı sormak  iyi fikir, tavsiye konusunda yardımcı olabilir veya belki anahtarlarını nerede bulduklarını söyleyebilirler. Değilse, aramaya katılmalarını isteyin. Ek olarak, bir arama ekibinin tamamı onu aradığında bir şeyi bulmak çok daha kolaydır. Ev arkadaşınız ya da arkadaşınızla markette anahtarınızı kaybederseniz, ürün bölümünde arama yaparken farklı bölümlere bakmalarını sağlayın. Arama daha verimli ve daha hızlı olacaktır.

En sonunda Ne tür bir anahtara sahip olduğunuza bakılmaksızın, yani kumandalı anahtar, normal anahtar, vb., bunları denemenin ve bulmanın yolu aynı olabilir, ancak bunları değiştirme fiyatı büyük ölçüde farklılık gösterir, bu yüzden yardım istemeden önce dikkatlice bakmalısınız.

Gece dışarıda anahtarlarınızı kaybettiyseniz, bulmak daha zor olabilir.

Bununla birlikte, aynı kurallar da geçerlidir, ancak evde veya ofiste araba anahtarlarını kaybedenlerin çoğu, anahtarları en son ne zaman sahip olduklarını hatırladıkları yerin 2-3 saat aralığında bulsa da, arabanızın anahtarlarını dışarıda kaybetmek bu kural geçerli değildir. Bu nedenle, en iyi hareket, anahtarlarınızı en son gördüğünüz veya gördüğünüzü hatırladığınız yerden yaptığınız aynı rotaya geri dönmek olacaktır. Umarım bu, kaybolan araba anahtarlarınızı bıraktığınız yerin hatırasını tetikler.

Araba Anahtarımı Bulmazsam Ne Yapmalıyım ?

Nasıl yedek anahtar alacağınızla ilgili birkaç seçenek:

  1. Kaybolan araba anahtarı için mobil servis hizmeti sunan yerel bir oto anahtarcıyı arayın. Muhtemelen, hızlı bir şekilde yeni anahtar almak için en hızlı seçeneğiniz bu olacaktır. (İstanbul’da iseniz bu konuda biz yardımcı olabiliriz)
  2. Online bir anahtar siparişi verin. Anahtarın kesilip kodlanması gerekecek buda size ilk seçenekten daha pahalıya ve uzun zamana mal olacaktır.
  3. Yetkili servis ile görüşün. Bayi size yeni bir anahtar temin edebilir ancak, aracı çekici ile götürmeniz gerekir. Buda size zaman ve fazla paraya sebep olacaktır. Bence en son seçeneğiniz bu olmalı.

kaybolan araba anahtarı buldum

Anahtarınızı Buldunuz Mu? Peki Sıradaki Ne ?

Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunacağına dair bilgiler vermeye çalıştık umarız faydalı olmuştur. Artık anahtarlarınızı aldınız, belki onları buldunuz, belki de yedek yapmak için bir çilingir çağırdınız. Mesele şu ki, arabanızın anahtarlarını kaybetmek, diğer herhangi bir önemli eşyayı kaybetmek gibi, genellikle zaman ve para kaybına neden olur.

Bu nedenle, anahtarlarınızı bir daha asla kaybetmemenize yardımcı olmak için burada size birkaç fikir, ipucu ve bazı güzel araçlar vermeye karar verdik.

Anahtarlarınızı bulmuş olsanız veya bir çilingir ya da bayi size yeni bir araba anahtarı yaptırmış olsanız da, bir daha olmayacağından emin olmak için atmanız gereken adımlar burada verilmiştir.

Kaybolan araba anahtarı anahtarlık

Araba Anahtarını Tekrar Kaybetmeyi Nasıl Önleyebilirsiniz?

Kaybolan araba anahtarınızın sizim için tekrar büyük sorun olmasını istemiyorsanız ilk önce bir kopyasını edinin! Evet, bir kopyasını alın ve bu anahtarın arabayı gerçekten çalıştırdığından emin olun. Unutmayın ki sahip olduğunuz anahtar türü, çoğu anahtarın içinde bir çip vardır ve kodlanması gerekir. Bu nedenle, çilingire gelip size bir anahtar programlaması için zaten ödeme yaptığınız için, ikinci bir anahtarı daha da indirimli alabilirsiniz.

İkinci olarak, anahtar kodunu isteyin. Çilingir veya bayi bunu zaten temin ediyor. Bu kod, anahtarınızın nasıl keseceğini söyleyen bir dizi sayıdır. Bir yedek anahtarınızın olması durumunda çok fazla zaman ve para tasarrufu sağlanır. Ayrıca, tüm anahtarlarınızın yanınızda olmasını önlemek için anahtarlardan birini yakın bir arkadaşınıza, komşunuza veya aile üyenize verdiğinizden emin olun.

Üçüncüsü, bir anahtarlık kullanın. Anahtar zinciri, anahtarlarınızı cebinizde hissetmenizi sağlamanın harika bir yoludur. Ek olarak, büyük bir anahtarlık, anahtarlarınızı genellikle koymadığınız bir yere koymanız durumunda kaybolan araba anahtarını bulmanızı daha da kolaylaştırır.

İmmobilizer anahtar yapımı zor ve masraflı bir iş olduğu için bu işte uzman oto anahtar firmalarını tercih etmenizi öneririz. Mobil hizmet veren firmamızda gerekli donanımlara sahip aracımızla İstanbul genelinde hizmet veriyoruz. Lütfen İstanbul dışı için arama yapmayınız çünkü bu sorunu sadece bulunduğunuz şehirdeki oto anahtarcılar çözebilir.

Son olarak ilginizi çekebilir:

Araba Anahtarı Kaybolursa Ne Yapmalı  : Kaybolan oto anahtarı kullanıcıları, yeni bir anahtarının teminine dair birkaç olasılık ile karşı karşıyadır. Araba anahtarı çalınırsa nasıl değiştireceğiniz, sahip olduğunuz seçenekler, tahmini fiyatlar, zaman, her seçeneğin ihtimalleri….

Araba Akıllı Anahtarı Nedir ? : Yeni araçlarda bulabileceğiniz en iyi teknoloji özelliklerinden bir tanesi de anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip akıllı anahtarlar hakkında detaylı bilgiler…

Kontak Anahtarı Dönmüyor Arızası : Müşterilerimiz bize en çok danıştıkları  konulardan birisi de, arabamın kontak anahtarı dönmüyor ne yapmalıyım sorusu. Araç kullanıcılarının başına gelebilecek olan en sinir bozucu durumlardan birisi olan kontak arızası ile ilgili sebepleri, çözümleri ve daha fazlası…

İmmobilizer Anahtar : 1996 yılından itibaren araçlarda kullanılmaya başlayan İmmobilizer, araç güvenlik sisteminin vazgeçilmezi haline gelmiştir.  Sistemin çalışma prensipleri, teknik bilgileri ve diğer merak edilenleri hakkında detaylı bilgiler bu yazımızda…

Kaskodan Anahtar Yaptırma : Kayıp veya çalıntı durumunda kaskodan anahtar yapımı, nasıl geri ödeme alınır, kasko anahtar kaybı hasarının ne kadarını karşılar ve daha fazlası…

Araba Anahtar Fiyatları : Yedek anahtar yaptırmak istiyorsunuz ve kaybolan araba anahtarı kaç para tutar merak mı ediyorsunuz ? Biz sizin için araştırdık. Aracınızın türüne göre  daha ucuza mal etmek için ipuçları…

Sustalı Anahtar Yapımı ve Merak Edilenleri : En çok tercih edilen anahtar tiplerinden olan sustalı anahtar modellerinin maliyetleri, artıları, eksileri ve daha fazlası..

  • 8.564 görüntülendi
  • 0
  • 22 Şubat 2021