Mercedes Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Dünyanın en iyi araç üreticilerinden olan Mercedes-Benz, anahtarlarını da diğer araçlardan tamamen bağımsız, İmmobilizer güvenlik seviyesi oldukça yüksek ve kendini kanıtlamış anahtarlar kullanır. Firmamızda Mercedes yedek anahtar yapımı ve kontak sorunları için gerekli bütün bilgi ve donanımlarımız ile hizmet veriyoruz. Yazımızın devamında Mercedes yedek anahtar fiyatları, yapım aşamaları ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Not: Araç olmadan anahtar yapımı maalesef mümkün değildir. Mercedes yedek anahtar yapımı için aracınızla birlikte İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize gelmeniz gereklidir. Sorularınızı yöneltirken lütfen bunu dikkate alınız.

Mercedes anahtar yapımı

Mercedes Yedek Anahtar Yaptırma

Mercedes anahtarı, oto anahtar endüstrisindeki en karmaşık ve programlanması en zor anahtarlardan biridir. Mercedes’in 1998 yılından sonra kullanımına başladığı smart anahtarlar, yuvaya sokup çevrilerek çalışıyor. Böylelikle Mercedes kendine özgü yapısı ile benzersiz ve güvenli bir anahtara sahip oldu.

Mercedes yedek anahtar yaptırma ihtiyacınız varsa, bunun bir bayi yada profesyonel bir oto anahtarcı tarafından programlanması gerekir. Bu anahtarları programlamak, büyük bir deneyim ve pahalı yüksek teknoloji ekipmanlar gerektirir. Ak Elektronik Oto Anahtar olarak Servis fiyatlarının çok altında sorunsuz bir Mercedes anahtar programlama hizmeti veriyoruz.

Mercedes Yedek Anahtar Yaptırma

Ne yazık ki Mercedes’in bütün modelleri için yedek anahtar yaptırmak mümkün değildir. 2014 yılından sonrası yeni kasa Mercedes araçlarda kullanılan FBS4 anahtar sistemini programlayabilecek yazılım dünya üzerinde hiçbir cihaz ile yapılamıyor, şimdilik sadece serviste yaptırılabilir. Aracınız 2013 yada 2014 model ise FBS3 mü FBS4 mü anlamak için anahtarınızı bize getirerek Mercedes anahtar programlama cihazında anahtarınızı okutup kullandığı sistemi öğrenebiliriz. İleriki zamanlarda çıkacak olan yeni yazılımlar ile 2014 yılı sonrası araçlar için de anahtar yapımına başlayacağız.

Şu anda yapabildiğimiz araç modelleri aşağıdakilerdir:

Mercedes-Benz A-Class (2004-2014)
Mercedes-Benz B-Class (2005-2014)
Mercedes-Benz C-Class (1998-2014)
Mercedes-Benz E-Class (1998-2013)
Mercedes-Benz G-Class (2000-2012)
Mercedes-Benz M-Class (2005-2014)
Mercedes-Benz R-Class (2006-2014)
Mercedes-Benz S-Class (1998-2013)
Mercedes-Benz GLK-Class (2008-2015)
Mercedes-Benz CL (1999-2006)
Mercedes-Benz CLA (2014-2015)
Mercedes-Benz CLS (2004-2010)
Mercedes-Benz CLK (1998-2010)
Mercedes-Benz SL (2001-2006)
Mercedes-Benz SLK (2011-2014)
Mercedes-Benz Sprinter (2006-2017)
Mercedes-Benz Vito (2003-2014)

Mercedes Yedek Anahtar Yaptırma

İkinci el Mercedes araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Araç alınırken eski sahibi yedek anahtarın verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki verilen sözler yerine getirilmez. Yapmanız gereken şey, araç aldığınız kişi yedek anahtarları size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet Mercedes yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden bloke ettirip anahtarınızın yedeğini yaptırın.

Yıllardan beri Mercedes immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Mercedes yedek anahtar yapıyoruz. Elinizde bir yedek Mercedes anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da sizlere yardımcı olabiliriz. Yedek anahtar yapım aşamaları şu şekildedir:

 • Öncelikle mekanik acil durum anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile Mercedes orijinal anahtarınızın ölçüsüne göre sıfır hata ile yeni acil durum anahtarının diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak İmmobilizer kodlaması yapılıyor: Mercedes aracın kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketinden araca bağlantı kurarak anahtarlarımızın kodlama işlemini yapıyoruz. Bu işlemler online olarak gerçekleşiyor.
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat aracın sisteminde kayıtlı olan Mercedes anahtarın iptaline yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Mercedes Yedek Anahtar Yaptırma

Mercedes anahtarının yapımı yaklaşık olarak  30 ila 40 dakika arasında sürüyor. Aracınızı bize uzun süre bırakmanıza gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar yeni anahtarınızı yapmış oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir.  Kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk oluşturmayacaktır.

Yedek anahtarınızı Kaskodan anahtar yaptırmak için makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Mercedes Anahtar Kopyalama ve Kodlama

Mercedes kontak anahtarı kopyalama ve kodlama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken işletme yorumlarımızı ve yapmış olduğumuz anahtar örneklerini YouTube kanalımız üzerinde görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini ve bu durumda ne yapabileceğini bize sordu. Bizde, araç ile işyerimize gelirseniz size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yeni bir kodlama yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimizi kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Mercedes Anahtar Kopyalama

En fazla Mercedes kontak anahtar kopyalaması ve kodlaması yapmış olduğumuz araç modelleri şunlardır: A180 A200 (W169 – W176), B150 B180 (W245 W246), CLC 160 (w203 – W204), CLK 200 (W208), CLS 350 (W219), C180 C200 C220 (W202 – W203 – W204), E180 E200 E220 E250 w210 – W211 – W212), S320 S350 S400 S500 (W220 – W221)

Mercedes anahtar kodlama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 1 saatten daha kısa bir sürede anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

Mercedes Anahtar Kopyalama

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Mercedes anahtarı kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Mercedes, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp yeni anahtarın kodlanması ve programlama yapılması şarttır.

Araç güvenliği için önemli bir dönüm noktası olan immobilizer sistemini anlatan yazımıza göz atmalısınız.

Mercedes Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla aradıklarında ”Mercedes anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak. Gerekli ekipman ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) anahtarlarını yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

Mercedes Bütün Anahtarlar Kaybolursa

 1. Mercedes aracın kapılarına özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Online lisanslı anahtar programlama cihazımız ile bağlanarak yeni anahtarların kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 3. Son olarak, kaybolan yada çalınan Mercedes aracın anahtarları aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Artık eski anahtarlar gelse de aracı çalıştıramaz.

Burada ki bizim farkımız, Mercedes araca yeni anahtarlarını yaparken, bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Mercedes anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Mercedes bütün anahtarlar kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Mercedes Anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz, hiç olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durumda Mercedes anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur, hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Mercedes Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var?  Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Mercedes Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi (keyless access)

Keyless go (anahtarsız giriş ve çalıştırma) özelliği olan araçların ne yazık tamamı için anahtarı yuvaya sokmadan çalışabilen tam özellikte anahtar yapamıyoruz. 2010 il 2014 yılları arasında bu özelliklere sahip anahtar yapabiliyoruz. 2010 öncesi için ise yedek yedek anahtarı yuvaya sokarak çalışan normal tipte anahtar yapabiliyoruz. En azından yedek anahtar olarak aracı kumanda ile açıp kapatabilir ve çalıştırabilirsiniz. Yedek yapım aşamaları normal anahar ile aynı zaman süresinde gerçekleştirilebiliyor.

Mercedes Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Şimdilik 2014 yılı öncesi modellere için yapabildiğimiz birinci kalite Mercedes yedek anahtar fiyatı kodlama dahil 600₺’dir.  Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 30-40 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

Mercedes Yedek Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ” Mercedes yedek anahtar fiyatı ne kadar” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi Mercedes servisinin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza oranla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Mercedes Anahtar Kodlama Fiyatı

Ürünlerimiz birinci kalite kullanırken aynı zamanda da uygun fiyatlara hizmet vermek için çalışıyoruz. Birinci kalite anahtar kullanarak sizlere vermiş olduğumuz güncel Mercedes Anahtar kodlama fiyatı işçilik dahil 600₺ dir. Mekanik anahtarın kesimimi ücrete dahildir.

İşçilik fiyatlarımız değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Mercedes anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri arayıp fiyat alabilirler.

Mercedes Anahtar Tamiri

Mercedes anahtarı, diğer araç anahtarlarına kıyasla daha sağlam yapıya sahiptir. Yinede her araçta olduğu gibi zamanla bazı arızalar meydana gelebiliyor. Bu arızaların başında kumanda tuşlarının erken yıpranması, kumanda çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve İmobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

mercedes anahtar tamiri

 • Sıvı Teması: Mercedes kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Mercedes anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır.
 • Darbe: Elektronik yapısından dolayı Mercedes anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Mercedes anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Mercedes anahtarı yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar atık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Mercedes anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Mercedes anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak sorunları ve  dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Mercedes Kumanda Kabı

mercedes anahtar kabı

Mercedes kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek, birkaç kuruş kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

mercedes dönüşüm kabı

Mercedes Kumanda Pil Değişimi

Mercedes  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Öncelikle metal anhtarı tırnağını kaydırarak çıkartıyoruz. yine metal anahtar sayesinde arka pil kapağının iç kısmına bastırarak kapağı alıp pile ulaşıyoruz. Ardından pili değiştirip tekrar kapağı yerine hafifçe bastırarak oturtuyoruz.  CR2032 pil kullanılmaktadır.

Mercedes Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Mercedes anahtar yapım aşamalarını anlattığımız videomuzu sizlerle paylaştım.

Son olarak ilginizi çekebilecek faydalı bağlantılar:

Araba anahtarı kaybolursa yada çalınırsa ne yapmalı
Akıllı araba anahtarlar modelleri ve fiyatları

 • 7.162 görüntülendi
 • 13 Nisan 2021