Opel Astra J Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Opel otomotiv firması, Astra H kasanın ardından 2009 yılında üretimine başladığı Astra J modellerinde ne yazık ki araç kullanıcılarını anahtar konusunda hayal kırıklığına uğrattı. Hatalı yapısı sebebi ile kısa sürede kumanda tuşlarında yırtılma ve arızalar meydana geldi. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz dayanıklı kumandalar ile Opel Astra J yedek anahtar yapımı ve kaliteli kaplar ile bu sorunları gidermek için çözümler ürettik. Yazımızın devamında  Opel Astra J Anahtar fiyatları ve merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Not: Opel Astra J araç olmadan anahtar yapılması mümkün değildir. Telefon açarak sorularınızı yöneltmeden önce lütfen bunu dikkate alınız.

Astra J için yedek anahtar yapımı

Astra J Yedek Anahtar Yaptırma

Araç sıfır alındığında iki adet kumanda ile birlikte gelmekte. Bunlardan bir tanesi sustalı kumandalı şekilde gelirken diğeri ise yine kumandalı ama sabit tipli olarak gelmekte. Bu sabit tipili olan kumandanın ne yazık ki sustalı modele dönüştürülme imkanı yoktur.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Araç alınırken yedek anahtarın verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu verilen sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken şey, eski sahibi yedek anahtarlarınızı size verene kadar aracınızı güvenli bir muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden bloke ettirip Astra J anahtarınızın yedeğini yaptırın.

astra j için astra k anahtar yaptırma

Yıllardan beri Opel immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Astra J yedek anahtar yapımı Sedan, hatchback ve bütün paketler dahil 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 ,2017, 2017 model araçlar içinde yedek anahtar yapıyoruz.

Elinizde bir  yedek Astra J anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Astra J anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Astra J için anahtar yapımı için İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize  geldiğinizde yapacağımız işlemleri şu şekildedir:

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel Cnc anahtar kesim makinası ile Opel Astra J orijinal anahtarınızın ölçüsüne göre sıfır hata ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak İmmobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz Astra J aracın kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketinden araca bağlantı kurarak anahtarlarımızın kodlama işlemini yapıyoruz.
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptaline yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz. Böylelikle eski anahtar hafızası da sıfırlanmış oluyor.

Astra J Yedek Anahtar Yatırma iç çekim

Astra J anahtarının yapımı yaklaşık olarak  25-30 dakika sürüyor. Aracınızı bize uzun süre bırakmanıza gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar bizler yeni anahtarınızı yapmış oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir. Kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Yurt dışından özel ithal ettiğimiz çok dayanıklı ve kaliteli Astra J için uygun anahtar modellerimizi Sustalı anahtarlar adlı yazımızda bulabilirsiniz.

Anahtarlarınızın kaskodan temini için, Kaskodan anahtar yaptırmak adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Astra J Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Astra J kontak anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken işletme yorumlarımızı ve yapmış olduğumuz anahtar örneklerini YouTube kanalımız üzerinde görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini ve bu durumda ne yapabileceğini bize sordu. Bizde araç il işyerimize gelirseniz size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yeni bir kodlama yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

astra j anahtar kopyalama

Astra J yedek anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Astra J anahtarı kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Opel, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp yeni anahtarın kodlanması ve programlama yapılması gerekiyor.

Astra J için Astra K Anahtar Yapımı

Araç güvenliği için önemli bir dönüm noktası olan immobilizer sistemini anlatan yazımıza göz atmalısınız.

Astra J Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla aradıklarında ”Astra J anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak. Gerekli ekipman ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs.) anahtarlarını yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Astra J aracın kapılarına özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimizle şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazımız ile bağlanarak yeni anahtarların kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Astra J aracın anahtarları aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Artık eski anahtarlar gelse de aracı çalıştıramaz.

Burada ki bizim farkımız, Astra J aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Astra J anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Astra J Anahtar Yapımı İstanbul

Opel Astra J Bütün anahtarlar kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Astra J Anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz, hiç olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durumda Astra J anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur, hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var?  Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Astra J Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Astra J yedek anahtar fiyatı türüne göre değişiklik gösterir. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kumandasız Astra J yedek anahtar fiyatı 200₺’dir. Birinci kalite anahtar kullanarak yapmış olduğumuz Opel Astra J Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise kodlama dahil 350₺’dir. Aracın hangi model (Sedan, hatchback) olduğu fiyatı etkilemez.

Astra J Bütün Anahtarlar kayboldu

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ” Opel Astra J yedek anahtar fiyatı ne kadar” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza oranla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Astra J Kumandalı Orijinal Anahtar Fiyatı

Yan sanayisi 350₺ olan Opel Astra J Kumandalı orijinal anahtar fiyatı ise 500₺’dir. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri arayıp fiyat alabilirler.

Astra J Anahtar Tamiri

Olman otomotiv şirketi Opel, Astra J araç kullanıcılarını anahtar anahtar konusunda oldukça hayal kırıklığına uğrattı. Astra J anahtarı, diğer araç anahtarlarına kıyasla daha hassas yapıya sahiptir. Bu arızaların başında kumanda tuşlarının erken yıpranması, kumanda çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve İmobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

Astra J Anahtar Tamiri

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Astra J kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Astra J anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır.
 • Darbe: Elektronik yapısından dolayı Astra J anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Astra J anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Astra J anahtaru yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar atık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.
 • Anahtar ucun kökünden kırılması: Ne yazık ki Astra J anahtarlarında böyle bir kronik arıza var. Mekanik anahtarın kumandaya takıldığı döküm olan kısım zamanla çatlama yaparak anahtarın kumandadan ayrılmasına sebep oluyor. Bu durumun tamir ancak komple kasa değişimi ile mümkün oluyor.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Astra J anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Astra J anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak sorunları ve  dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Astra J dönüşüm kab

Yazımızın başında da belirttiğim gibi Opel Astra J kumanda kabının üzerinde bulunduğu lastik tuşları yıpranıp delinmesi Kronik bir arızadır. Sadece Astra J modelinde değil, Insignia, Chevrolet Cruze ve aveo modellerde de aynı sorun yaşanmakta. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Ayrıca daha dayanıklı ve kaliteli kaplarımızda resimlerde görüldüğü gibi mevcuttur. Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek,  birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Astra J Kumanda Pil Değişimi

Astra J  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan elinizle hafifçe kastırarak açıyoruz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz. CR2032 pil kullanılmaktadır.

Astra J Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Müşterimizin talebi üzerine Astra J anahtarı yerine orijinal Astra K anahtarını kodlama yaptığımız videomuzu izleyebilirsiniz.

Son olarak ilginizi çekebilecek faydalı bağlantılar:

Araba anahtarı kaybolursa yada çalınırsa ne yapmalı
Akıllı araba anahtarlar modelleri ve fiyatları

 • 5.807 görüntülendi
 • 12 Nisan 2021