Volkswagen Passat Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Passat anahtarları Wolksvagen anahtarları inde her zaman daha ayrıcalıklı ve özel olarak üretilmiştir. Model fark etmeksizin bütün modelleri için yapabildiğimiz Volkswagen Passat anahtar yapımı hakkında sizlere detaylı bilgiler paylaşacağım. Nerde nasıl yaptırılır, fiyatları nelerdir ve çok daha fazlası.

Önemli Hatırlatma: Yüksek güvenlikle donatılmış olan  Volkswagen Passat araçlarında, yedek anahtar yapılabilmesi için araç ile birlikte İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize gelmeniz gereklidir.

Volkswagen Passat Anahtar Yapımı

Volkswagen Passat Anahtar Modelleri

1998 yılından günümüze kadar kullanılan Wolkswagen Passat anahtarlarının 3 farklı türde olanı üretilmiştir. Bunlardan birincisi, B5 kasalarında kullanılan klasik araçlardaki sustalı katlanabilir anahtar modelidir. İkincisi ise, Passat’ın B6 ve B7 kasalarında kullandığı anahtarı yuvaya sokup üzerine bastırılarak çalışabilen yarı smart anahtar diye tabir edilen modelidir. En sonuncusu ise, Passat B8 kasalarında kullandığı Keyless Go anahtarlarıdır.

Volkswagen Passat Anahtar Modelleri

Elbette her anahtar modelinin kodlanması, çalışma prensibi ve kendine özgü özellikleri mevcuttur. Bu anahtar modellerini ayrı ayrı başlıklar altında detaylıca ele alacağız.

Volkswagen Passat B5 Anahtarı

Volkswagen, Passat araçlarında ilk olarak 1998 yılında kullanmaya başladığı bu anahtar modeli, o yıllarda oto anahtarlarının fazla gelişmemiş olmasından dolayı, klasik araçlarda kullandığı kontağa sokup çevrilerek çalışan kontak anahtarlı modelidir. 2005 yılına kadar kullandığı bu anahtarlarda ID48 cam çipler kullanılmıştır. Güvenlik seviyesi olarak Volkswagen araçlarını her zaman en üst seviyede tutmuştur.

Volkswagen Passat B5 Anahtarı

Bu anahtarların yedekleme işlemi yüksek donanım gerektiren bir işlem değildir. erhangi bir oto anahtarcı bile rahatlıkla yapabilmektedir. Kumanda yapısı eski tip olan Passat B5 anahtarlarının firmamızda daha dayanıklı ve yeni modellerini yaptırma imkanı bulabilirsiniz. Ortalama 30dk içinde yeni anahtarınızı hazırlıyoruz. Anahtar fiyatına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Passat B6 Anahtarı

Volkswagen, Passat araçlarında her zaman diğer modellerinden farklılık yaratabilmek maksadıyla anahtarlarını Passat için özel bir şekille üretmiştir. İlk olarak B6 kasasında başka hiçbir modelinde kullanmayacağı, klasik anahtarlarda olduğu gibi kontağa takıp çevirmeli değil, anahtar yuvasına ince uzun tamamen plastik yapıda olan anahtarı yerleştirip, yine anahtarın üzerine bastırarak çalışan bir sistem geliştirdi. İlk çıktığı yıllarda araç kullanıcıları tarafından oldukça beğenide toplamayı başardı.

Volkswagen Passat B6 Anahtarı

Passat B6 anahtarlarının yedekleme işlemi gelişen cihazlarımızın sayesinde oldukça kıssa bir sürede yapabiliyoruz. Anahtarın yedeğinin yapılması ortalama 30 dakika sürmekte. Burada önemli konu kayıp anahtarın araç sisteminden silinmesini isterseniz, Comfort modülü sökülerek yapılacağı için biraz fazla zaman alacaktır. Passat B6 anahtarını her zaman stoklarımızda hazır bulunduruyoruz. Yedek anahtar yapımı için aracınız ile birlikte iş yerimize gelmeniz gereklidir.

Volkswagen Passat B7 Anahtarı

Volkswagen Passat B7 anahtarı, B6 anahtarı ile bire bir aynı yapıdadır. Yalnızca Passat CC modellerinde anahtar şekli değişmese de yuvaya sokmayı gerektirmeden, anahtar cebinizde iken start butonuna basarak çalışabilen Keyless Go lu modeli mevcuttur. Acil durumlarda anahtarın pil bittiğinde yada aracın aküsü bittiğinde aracın kıpısını açabilmek için, kumandanın arka kısmında plastik bir anahtar bulunur. bu anahtar sayesinde kapı kilidini çevirerek kapıları açabilirsiniz.

Volkswagen Passat B7 yedek anahtar yapımı 30-40 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Fakat Passat CC için aynı süre geçerli değildir. Comfort Modülü sökülerek yapılması gerektiği için ortalama 1,5 saat gibi bir zamanımızı almaktadır. Firmamız alanında uzman ekibi ile Passat B7 anahtarını garantili ve güvenli bir şekilde çoğaltmaktadır.

Volkswagen Passat B8 Anahtarı

2014 yılından sonra üretilen Volkswagen Passat B8 kasa araçlarda,  Keyless Go (anahtarsız giriş ve çalıştırma) özelliği artık standart olarak bütün donanımlarında sunulmaya başladı. Anahtar modeli olarak ta çok beğenilen yine passat için özel olarak tasarlanmış çok şık bir anahtar modeli kullanıldı.

Volkswagen Passat B7 Anahtarı

Passat B8 Keylesgo akıllı anahtar sistemi ile çantada anahtar aramaktan kurtulursunuz. Araca yaklaştığınızı algılayan sistem sayesinde kapı koluna dokunduğunuz anda kapınız açılır. Aracı çalıştırmak için ise start butonuna basmanız yeterli olacaktır. Anahtarınızın pili bittiğinde kumandanın içindeki mekanik anahtar ile kapı kulpunun anahtar yuvası üzerindeki plastik kapağı kaldırıp altındaki anahtar yuvasından anahtarı sokarak kapıları açabilirsiniz. Aracı çalıştırmak içinse start butonuna parmağınız yerine anahtar ile bastırırsanız araç çalışacaktır.

Passat B8 anahtar modeli için firmamızda yedek ve tamamen kayıptan anahtar yapımı hizmeti verilmektedir. Aracınız ile birlikte iş yerimize geldiğinizde ortalama 30 dakika gibi bir sürede yeni anahtarlarınıza kavuşmuş olacaksınız. Volkswagen Passat B8 Smart anahtar modeli için ilerleyen zamanda sizlere daha kapsamlı bir makale hazırlayacağım.

Volkswagen Passat Yedek Anahtar Yaptırma

Alman otomotiv firması olan Volkswagen, araçlarında güvenlik seviyesini her zaman yüksek seviyede tutmuştur. Volkswagen Passat yedek anahtar yapımı uzmanlık gerektiren profesyonel bir işlemdir. Aracınızı yedek anahtar yaptırmak istediğiniz kişilerin yeterli donanım ve bilgiye sahip olduğundan emin olmalısınız.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Volkswagen Passat anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Volkswagen Passat anahtarın yenisini yaptırın.

Volkswagen Passat Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Volkswagen sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Volkswagen Passat B5 kasa, B6 kasa ,B7 ksasa , B8 kasa 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Volkswagen Passat anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Volkswagen Passat anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Volkswagen Passat araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Volkswagen Passat aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Volkswagen Passat yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Volkswagen Passat Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Volkswagen Passat kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Volkswagen Passat anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Volkswagen Passat Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Volkswagen Passat anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Volkswagen Passat anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Volkswagen Passat, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Volkswagen Passat Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Volkswagen Passat anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) Volkswagen Passat aracın bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Volkswagen Passat aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını yada kapı kilidini döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Volkswagen Passat aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Volkswagen Passat anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Volkswagen Passat Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Volkswagen Passat anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Volkswagen Passat anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Volkswagen Passat Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Volkswagen Passat yedek anahtar fiyatları araç modeline ve türüne göre değişmektedir. Volkswagen passat yedek anahtar fiyatları ortalama 250 ₺ ile 500₺ arasında değişiyor. Passat B5 anahtar fiyatı 250tl, Volkswagen Passat B6 ve B7 anahtar fiyatı 350tl, Volkswagen Passat B8 anahtar fiyatı ise ortalama 500₺’dir. Bazı özel durumlarda anahtar fiyatları yükselebiliyor.

Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Volkswagen Passat Anahtar Tamiri

Volkswagen Passat anahtarı diğer araç anahtarlarına kıyasla daha sağlam yapıya sahiptirler. Yine de  zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Volkswagen Passat kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Volkswagen Passat anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Volkswagen Passat anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Volkswagen Passat anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Volkswagen Passat anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Volkswagen Passat anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Volkswagen Passat Sustalı Anahtar Kabı

Volkswagen Passat b8 Sustalı Anahtar Kabı

Volkswagen Passat b6-b7 Sustalı Anahtar Kabı

Volkswagen Passat kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor birde metal anahtarın takıldığı döküm yuva kırılabiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Volkswagen Passat Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek, birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Volkswagen Passat Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Volkswagen Passat anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

 • 1.152 görüntülendi
 • 04 Haziran 2021