Renault Megane 4 Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Renault’un 2015 yılında üretimine başladığı ve  ülkemizde de en fazla tercih edilen modellerinden olan Megane 4 araçları için ilk çıktığı günden itibaren müşterilerimizin yedek ve kayıp anahtar taleplerini profesyonel ekibimiz ile karşılıyoruz. Renault Megane 4 anahtar yapımı, modelleri, fiyatları ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz kapsamlı bu yazımızı sizler için ele aldık.

Önemli Hatırlatma: Megane 4 anahtar yedeği sadece araç üzerinde yapılabilmektedir.  İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize aracınız ile birlikte gelmeniz durumunda sizlere hizmet verebiliriz.

Renault Megane 4 Anahtar Yapımı

Renault Megane 4 Anahtar Modelleri

Renault firması araçlarında günümüze gelene kadar çok farklı türlerde anahtarlar kullanmıştır. Araç kullanıcılarının araçlarının gelişmişliğinin yanı sıra anahtarlarının da daha estetik ve daha sağlam olması yönünde zamanla istekleri değişmiştir. Renault’un üst sekmen olan aralarından olan Megane 4 araçlarında bu isteklere karşılık verecek ve araç kullanıcılarını memnun edecek anahtarlar kullanılmıştır.

Renault Megane 4 Anahtar Modelleri

Renault Megane 4’ün iki farklı türde anahtarı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Megane 4’ün en düşük donanımında (joy) kullanılan sustalı kontak anahtarlı modelidir. Diğer anahtar modeli ise Megane 4 orta ve en üst donanımında (Touch, Icon) bulunan anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği olan kart anahtarıdır.

Daha önce onlarca kez müşterilerimize Renault Megane 4 Sustalı ve Kart anahtarların kopyalama, yedekleme ve çoğaltma hizmeti verdik. Her iki anahtarında yapılarını teknik özelliklerini ve yapım aşamalarını araç donanımlarına göre detaylı  olarak ele alalım.

Megane 4 Joy Sustalı Anahtar

Megane 4’ün en düşük donanımı olan Joy paketinde kalasik araç anahtarlarında olduğu gibi sustalı kontağa takıp çevrilerek çalışan anahtar modeli kullanılmıştır. Bu anahtar modeli estetik yapıda beyaz görünümü ile farklı marka araç kullanıcılarının bile dikkatini çekmeyi başarmıştır. Sağlamlık olarak orta seviyede diyebiliriz, Zamanla tuşlarındaki yazılar silinebiliyor ve krom kaplama kısımları çizilip yıpranıyor.

Renault Megane 4 Anahtar Yapımı

Renault Megane 4 Joj sustalı anahtar  modeli için elimizde her zaman orjinal ve yan sanayi anahtar stokumuz mevcuttur. Aracınız ile birlikte iş yerimize geldiğinizde ortalama 25 dakika içinde yeni anahtarınızı hazır edebiliyoruz. Anahtar yapım aşamalarını yazımızın devamında detaylı olarak ele alacağız.

Megane 4 Touch Kart Anahtar

Daha önce üretilen Megane 3, Fluence, Clio 4 Kart anahtarlarından sonra ilk olarak 2015 yılında Megane 4 ile kullanılan kart anahtar modeli. Estetik yapısı ve sağlamlığı ile göz dolduruyor. Bizim tarafımızdan da tam not alan bu anahtar modelini biraz daha detaylı inceleyelim.

Megane 4 Touch Kart Anahtar

Megane 4’ün Touch paketinde kullanılan Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip kart anahtarı,  Akıllı anahtar, Keyles Go ve farklı isimlerle anılır. Bu anahtar modelinde araca yaklaştığınızda anahtarlarınızı cebinizden çıkartmanıza gerek kalmadan anahtarı algılayan sensörler sayesinde kapılar açılır, yine aynı şekilde anahtar cebinizde yada çantanızda iken aracı çalıştırmak için start butonuna basmanız yereli olacaktır.

Araç ile birlikte 1 adet siyah Bir adette beyaz anahtar gelir. Megane 4 Touch Kart Anahtar yedeğini firmamızda garantili olarak yaptırabilirsiniz. Orjinal ve yan sanayisini bulabileceğiniz bu anahtar modeli her zaman stokumuzda bütün renkleri mevcuttur. Megane 4 Touch Kart anahtarlarınızın tamamını kaybetmiş olsanız da sizlere yardımcı olabiliriz. Paylaşmış olduğumuz resimlerin tamamı kendi çekimlerimizdir. Ürünlerin kalitesi, resimlerde kendisini göstermektedir. Detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Megane 4 Icon Kart Anahtar

Megane 4’ün en üst donanımı olam Icon paketlerde, Touch paketinde olduğu gibi Keyles Go lu akıllı anahtarlar kullanılır. Bu anahtarlar da anahtarzız giriş ve çalıştırma özelliği olduğu için anahtarın pili bittiğinde bu özellikler çalışmayacaktır. Peki anahtar pili bittiği zaman araç nasıl çalıştırılır bundan bahsedelim.

Megane 4 Icon Kart Anahtar

Öncelikle araç kapısını açmak için kumandanız çalışmayacağından. Kapı kolu üzerindeki plastik kapağı mekanik anahtarınızın yardımı ile alt tarafındaki girinti olan yere anahtar ucunu sokup hafifçe kastırarak kapağı çıkartıyoruz. Sonrasında anahtar yuvasına mekanik anahtarı sokup çevirerek kapıyı açabiliyoruz. Aracı çalıştırabilmek için ise kumanda piliniz bittiği için araç anahtarı algılamayacaktır. Star butonuna parmağınız ile değil anahtarın arkasında Renault logosunu yapıştırarak anahtar ile bastırdığınızda, araçtan elektriğini alarak bilgileri araca aktaran anahtar sayesinde aracınızda çalışacaktır.

Renault Megane 4 Icon Kart Anahtar kopyalama ve çoğaltma işlemini de firmamızda sorunsuz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Yapmış olduğumuz anahtarlar garantilidir. Kasko ve sigortada hiçbir sorun yaratmaz. Ayrıca araç siteminde olup elinizde mevcut olmayan anahtarlarınızı ücretsiz olarak siliyoruz.

Megane 4 Yedek Anahtar Yaptırma

Yukarıda genel olarak bilgilerini verdiğimiz Renault Megane 4 anahtar modelleri için şimdide yedek anahtar yapımı hakkında sizlere önemli ve detaylı bilgiler paylaşacağız.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Megane 4 anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Megane 4 anahtarın yenisini yaptırın.

Yıllardan beri Renault immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Renault Megane 4 Sustalı anahtar, Kart anahtar bütün donanımlar (Joy, Touch Icon) dahil 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki kart anahtara. Orijinal ve yan sanayi bütün Megane 4 anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Megane 4 anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Megane 4 araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Megane 4 aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Megane 4 yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtar yaptırma hakkında merak ettikleriniz bulabileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Megane 4 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Megane 4 kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Megane 4 anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Megane 4 anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Megane 4 anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Megane 4, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Megane 4 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Megane 4 anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) Megane 4 aracın bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Megane 4 aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Megane 4 aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Megane 4 anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Megane 4 anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Megane 4 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Megane 4 anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Megane 4 Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Megane 4 yedek anahtar fiyatları sustalı ve kart anahtar olarak türüne göre değişiklik gösterir. Megane 4 sustalı yedek anahtar fiyatı 350₺ dir. Kart anahtar fiyatı ise 400₺ dir. Bu fiyatlar üretim anahtarlar için geçerlidir, Orjinal anahtar fiyatları farklıdır.

Megane 4 Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Megane 4 yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Megane 4 Orjinal Anahtar Fiyatı

Megane 4 Kart anahtarın üretim olanı 400₺ iken Orjinal siyah renkli anahtar fiyatı 600₺, Beyaz renkli anahtar 700₺’dir. Megane 4 Sustalı üretim anahtar fiyatı ise 350₺, Orjinali de 450₺ olarak yapıyoruz. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

Megane 4 Orjinal Anahtar Fiyatı

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Megane 4 anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Megane 4 Anahtar Tamiri

Megane 4 anahtarı diğer araç anahtarlarına olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Megane 4 kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Megane 4 anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Megane 4 anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Megane 4 anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Megane 4 anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Megane 4 anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Megane 4 Sustalı Anahtar Kabı

Megane 4 Sustalı Anahtar Kabı

Megane 4 kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor birde metal anahtarın takıldığı döküm yuva kırılabiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek.

Megane 4 Kart Anahtar Kabı

Megane 4 Kart Anahtar Kabı

 

Megane 4 kart anahtar modeli için de elimizde gerekli parçalarımız mevcuttur. Ne yazıkki Renault logolu anahtar kabı şimdilik sadeve servislerden temin edilebiliyor. Elimizdeki anahtar kapları da orjinalini aratmayacak kalitededirler. Kart anahtar modelinin kabının değiştirilmesi oldukça zor bir işlemdir. Sıcak pres ile fabrikada kapatıldığı için ehil olmayan kişiler tarafından değiştirilmeye çalışılır ise anahtarın elektronik kartının zarar görmesi yüksek olasılıktır.

Firmamızda Megane 4 kart anahtar kab değişimi uzman ekibimiz tarafından sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Anahtarınızı riske atmayın. Getirin biz profesyonel olarak değişimini yapalım.

Megane 4 Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Megane 4 anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

 • 2.231 görüntülendi
 • 15 Mayıs 2021