Audi Yedek Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Audi arabanızın anahtarını kaybettiyseniz bu oldukça sinir bozucu bir durumdur. Ancak, Ak Elektronik Oto Anahtar sizin için çok kısa bir sürede yeni bir Audi yedek anahtar yapabilir. Yazımızın devamında Audi anahtar yapımı hakkında ihtiyacınız olan bütün bilgileri ulaşabilirsiniz. Audi anahtar modelleri, fiyatları, nasıl yapıldığı ve daha fazlası.

Not: Araç olmadan Audi yedek anahtar yapılması mümkün değildir. Yedek anahtar yapılabilmesi için aracınız ile birlikte İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize gelmeniz gerekir. Şayet İstanbul dışında yaşıyor iseniz gerekli bilgileri almak ve yedek anahtar yaptırmak için bulunduğunuz ildeki oto anahtarcılar ile iletişime geçmelisiniz.

Audi Yedek Anahtar Yapımı

 

Audi Yedek Anahtar Yaptırma

Gün geçtikçe daha fazla otomobil üreticisi, özellikle de VAG grubu (Volkswagen, Audi, Skoda, Seat), araba hırsızlığını azaltmaya yardımcı olmak amacıyla araçlarını daha güvenli hale getiriyor ancak teknoloji, aynı zamanda bunu yapmak zorunda olan oto anahtarcılarının işini daha da zorlaştırıyor. Firmamız, diğer çoğu araba anahtarcısına göre büyük bir avantaja sahiptir çünkü sürekli olarak yeni teknolojiye ve bilgisayar yazılımına yatırım yapmaktayız. Bu, en modern araçlar için bile bizlere araba anahtarı ve kilit sorunlarını çözebilme imkanı sunuyor.

Audi araba anahtarlarıyla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, Ak Elektronik Oto Anahtar ilk aramanız gereken firma olmalıdır. İstanbul genelini kapsayan hızlı bir yanıt hizmeti sunuyoruz. Mobil araç çilingirlerimiz evde, işte ya da yol kenarında kalsanız da size kısa sürede gelecektir. Uzman bilgi birikimi ve yazılımı kullanarak kodu Audi aracınızdan çıkarabilir ve arabanıza yeni anahtarlar programlayabiliriz. Sizi mümkün olan en kısa sürede yola geri döndürmek için gereken tüm çalışmaları yapacağız, bu da sizi rahatlatacak ve çok fazla para tasarrufu yapmanıza neden olacaktır.

Audi Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Audi immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Audi yedek anahtar yapımı A1, A3, A4, A5, A6, A7, A8, Q2, Q3, Q5, Q7, S4, S5, S6, S7, S8, TT dahil bütün model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir Audi yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Audi anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Audi anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Audi araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Audi aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Audi yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak  30 ile 40 dakika arasında sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtar yaptırma hakkında merak ettikleriniz bulabileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Audi Yedek Anahtar Kopyalama

Audi kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Audi anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Audi Anahtar Kopyalama

Audi yedek anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 30-40dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Audi yedek anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Audi, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Audi Smart Anahtarlar

Audi’nin diğer araç anahtarlarından farklı olarak ürettiği ve kalitesini ortaya koyduğu anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip smart anahtarları, kalitesi ve muhteşem dizaynı ile araç kullanıcılarının gözdesidir. Keyless Go olarak da bilinen akıllı anahtar sistemlerini kullandığı araçları Audi Q7, A6, A5, A3 ve diğer birçok modelinde kullanmıştır.

Audi Smart Anahtarlar

Audi Smart anahtarları, diğer klasik anahtarlara kıyasla maliyetli yüksek anahtarlardır. Firmamızda Audi smart anahtar stokumuzu sürekli güncel tutarak ihtiyacınız halinde sizlere anında yanıt verebiliyoruz. İstanbul’da olan müşterilerimiz, Audi’nin diğer modellerinde olduğu gibi smart anahtar modelleri içinde bizleri arayıp destek alabilirler.

Audi Sustalı Anahtarlar

Audi araçlarında kullandığı sustalı anahtarları, klasik araç anahtarlarında olduğu gibi gövdeden katlanabilen lastik tuş yapısına sahip anahtarlardır. Bu modelleri 2020 model araçlarında bile kullanmaya devam ettirdi. Bazı model araçlarında Keyless Go anahtarsız çalıştırma özelliği olsa dahi anahtar modelini yine sustalı olarak kullanmaya devam ettirdi.

Audi Sustalı Anahtarlar

Bizlerde bu anahtar modellerini geliştirerek daha kaliteli ve iyi görünümde olarak yapabiliyoruz. Aracınız ile birlikte geldiğinizde bir saatten kısa bir sürede yeni anahtarınızı garantili bir şekilde yapabiliyoruz.

Audi Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Audi anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış mobil servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Audi aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Audi aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Audi Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Burada bizim farkımız, Audi aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Audi anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Audi yedek anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Audi anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmezsiniz. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Audi Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Audi yedek anahtar fiyatları türüne göre değişiklik gösterir. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kumandasız Audi yedek anahtar fiyatı ortalama 200₺ ile 500₺ arasındadır. Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise 350₺ ile 1200₺ arasındadır. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 30-40 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Audi yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Audi anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Audi Smart Anahtar Fiyatı

Audi Smart anahtarları yuvaya takılarak çalışan yada cebinizde iken de çalışabilen Keyless go özellikli modelleri vardır. Bu anahtarlar çok farklı fiyatları olabiliyor. Ortalama fiyat verecek olursak 500₺ ile 2000₺ arasında değişmektedir. Doğru fiyatı alabilmek için İstanbul’da olan müşterilerimiz bizlere araç modelini  ve detayını bildirdiklerinde doğru fiyata ulaşabilirler.

Audi Anahtar Tamiri

Audi anahtarı da, diğer araç anahtarlarında olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında Kumanda tuşlarının delinmesi, kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Audi kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Audi anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Audi anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Audi anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Audi Anahtar Tamiri

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Audi anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda, Audi anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Audi Anahtar Kab Değişimi

Audi Anahtar Kab Değişimi

Audi kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor birde metal anahtarın takıldığı döküm yuva kırılabiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek,  birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Audi Kumanda Pil Değişimi

Audi  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan bir tornavida yardımı ile hafifçe kastırarak rahatlıkla açabilirsiniz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz. CR2025 pil kullanılmaktadır.

Audi Yedek Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Audi yedek anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

 • 2.110 görüntülendi
 • 06 Mayıs 2021