Chevrolet Captiva Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

2006 yılından itibaren kullanılan Chevrolet Captiva araçlarının yedek anahtarlarını çokça kez yapma imkanımız oldu. Anahtar tuş yapısı ve susta mekanizması pek sağlam olmayan bu araçlar için oldukça dayanıklı ve güzel görünümde anahtarlar yapabiliyoruz. Yazımızın içeriğinde Chevrolet Captiva anahtarların nasıl yapıldığı , fiyatları, modelleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma: Chevrolet Captiva anahtar yedeğinin yapılabilmesi için aracınız ile birlikte İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize gelmeniz gerekir. Şehir dışında olan kişiler yalnızca bulundukları ildeki oto anahtarcılara yedek anahtar yaptırabilirler.

Chevrolet Captiva Anahtar Yapımı

Chevrolet Captiva Anahtar Modelleri

Chevrolet Captiva nın 2006 yılından günümüze kadar gelen iki farklı türde anahtarı vardır. Bunlardan birincisi sabit anahtar tipi olan  kontağa takıp çevirmeli olan modelidir. Diğeri ise resimlerde de görüldüğü gibi Smart anahtar diye tabir edilen anahtarsız çalışma özelliğine sahip olan modelidir. Anahtar modellerini biraz daha detaylı ele alalım.

Chevrolet Captiva Kontaklı Anahtarı (2006-2012)

Chevrolet Captiva’nın 2006 ile 2012 yılları arasında kullanılan bu anahtar modelinde araç ile birlikte gelen anahtarların bir tanesi sustalı katlanabilir anahtar iken diğeri sabit tipli olarak gelir. Aklınıza takılan soruya da cevap vereyim, sabit tipli olan anahtarın sustalıya çevrilme imkanı yoktur. Bu anahtarların özellikle sustalı olan modeli tuş yapısı ve susta mekanizması konusunda oldukça sıkıntılı üretilmiştir.

Chevrolet Captiva Kontaklı Anahtarı

İmmobilizer sisteminde ID46 7936 transponder çip kullanılmıştır. Anahtarın sağlamlık yönüyle kötü olması, müşterilerimizin bizden daha sağlam anahtar talep etmeleri ile birlikte aşağıda sustalı anahtar örnek resimlerini paylaştığımız çok dayanıklı anahtarlar yapabiliyoruz.

Chevrolet Captiva Keyless Go (Smart) Anahtar (2013 Sonrası)

Cevrolet, 2013 yılından sonra yeni kasa Captiva araçlarında artık  Keyless Go (Smart) anahtar kullanmaya başladı. Araca yaklaştığınızı algılayan sistem sayesinde kapı koluna dokunduğunuz anda kapınız açılır. Aracı çalıştırmak için ise start butonuna basmanız yeterli olacaktır. Anahtarınızın pili bittiğinde kumandanın içindeki mekanik anahtar ile kapı kulpunun anahtar yuvası üzerindeki plastik kapağı kaldırıp altındaki anahtar yuvasından anahtarı sokarak kapıları açabilirsiniz. Aracı çalıştırmak içinse Dirsek dayamanın altındaki anahtar yuvasına anahtarı yerleştirdiğinizde yine aracı çalıştırmanıza olanak sağlayacaktır.

Chevrolet Captiva Keyless Go (Smart) Anahtar

Bu anahtar modeli için firmamızda yedek ve tamamen kayıptan anahtar yapımı hizmeti verilmektedir. Aracınız ile birlikte iş yerimize geldiğinizde ortalama 30 dakika gibi bir sürede yeni anahtarlarınıza kavuşmuş olacaksınız. Chevrolet Captiva Smart anahtar modeli için ilerleyen zamanda sizlere daha kapsamlı bir makale hazırlayacağım.

Chevrolet Captiva Yedek Anahtar Yaptırma

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Chevrolet Captiva anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Chevrolet Captiva anahtarın yenisini yaptırın.

Yıllardan beri Chevrolet Captiva sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Chevrolet Captiva 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Chevrolet Captiva anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Chevrolet Captiva anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Chevrolet Captiva araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Chevrolet Captiva aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Chevrolet Captiva yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtar yaptırma hakkında merak ettikleriniz bulabileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Chevrolet Captiva Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma ve Çoğaltma

Chevrolet Captiva kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Chevrolet Captiva anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Chevrolet Captiva Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Chevrolet Captiva anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Chevrolet Captiva anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Chevrolet Captiva, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Chevrolet Captiva Sustalı Anahtar

Yazımızın başında da belirtiğimiz Chevrolet Captiva araçlarının kumandaları oldukça dayanıksızdır.  Müşterilerimizi Chevrolet Captiva sustalı anahtar taleplerini karşılayabilmek için yurt dışından özel olarak ithal etmiş olduğumuz kaliteli ve dayanıklı kumandalarımız ile yüzlerce müşterimize hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz.

Chevrolet Captiva Sustalı Anahtar

Kullanmış olduğumuz kumandalar piyasada yapılabilecek en kaliteli kumandalardır. Tuşlarında şişme göçme ve yırtılmalar kesinlikle oluşmaz. Özel olarak dizayn edilmiş olan metal dişlilere sahip susta mekanizması sayesinde yıllarca kullanımda bile sarkmalar ve susta mekanizması arızası oluşmaz. Elektronik kalitesi çok iyi olan bu anahtarlarda kumanda çekim gücüde oldukça iyidir. Kısacası bu anahtarları müşterilerimize gönül rahatlığı ile yapabiliyoruz ve müşterilerimizden memnuniyetlerini bildiren oldukça iyi geri dönüşler alıyoruz.

Chevrolet Captiva Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Chevrolet Captiva anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) Chevrolet Captiva aracın bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Chevrolet Captiva aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Chevrolet Captiva aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Chevrolet Captiva anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Chevrolet Captiva anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Chevrolet Captiva anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Chevrolet Captiva Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Chevrolet Captiva yedek anahtar fiyatları türüne göre değişiklik gösterir. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kumandasız Chevrolet Captiva yedek anahtar fiyatı 200₺’dir. Sustal kaliteli anahtarlar kullanarak yaptığımız Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise 350₺ dir, Keyless Go (Smart) özellikli anahtar modeli bu fiyatlardan biraz daha yüksektir.

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Chevrolet Captiva yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Chevrolet Captiva Sustalı Anahtar Fiyatları

Chevrolet Captiva sustalı anahtar fiyatı kodlama dahil 350₺ dir, Bu fiyatlara anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Chevrolet Captiva anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Chevrolet Captiva Anahtar Tamiri

Chevrolet Captiva anahtarı diğer araç anahtarlarına kıyasla daha sağlam yapıya sahiptirler. Yine de  zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Chevrolet Captiva kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Chevrolet Captiva anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Chevrolet Captiva anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Chevrolet Captiva anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Chevrolet Captiva anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Chevrolet Captiva anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Chevrolet Captiva Anahtar Kabı

Chevrolet Captiva kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor birde metal anahtarın takıldığı döküm yuva kırılabiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Chevrolet Captiva Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek, birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Chevrolet Captiva Anahtar Kabı

Firmamızda Skoada Kodiaq anahtar kab değişimi uzman ekibimiz tarafından sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Anahtarınızı riske atmayın. Getirin biz profesyonel olarak değişimini yapalım.

Chevrolet Captiva Kumanda Pil Değişimi

Chevrolet Captiva  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan bir tornavida yardımı ile hafifçe kastırarak rahatlıkla açabilirsiniz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz.

Chevrolet Captiva Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Chevrolet Captiva anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

 • 1.161 görüntülendi
 • 01 Haziran 2021