Dacia Sandero Stepway Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

En sık sustalı anahtar yaptığımız araçların başında kuşkusuz Dacia araçları gelir. Dacia’nın 2021 dahil bütün modellerinde sabit tipli çakı gibi, cepte rahatsızlık veren anahtar modeli kullanılmaktadır. Yazımızın devamında resimli örneklerini de paylaştığım Dacia Sandero Stepway anahtar yapımı hakkında merak ettiğiniz bütün sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz. Kaç paradır, nasıl yaptırılır ve daha fazlası.

Dacia Sandero Stepway Anahtar Yapımı

Dacia Sandero Anahtar Modelleri

Dacai, Sandero araçlarında ilk olarak 2005 yılında kullanımına başladığı bu anahtar modelini, 2015 yılına kadar kullanımına devam ettirdi. 2015 yılından sonra ufak bir makyajlama yapsa da araç kullanıcılarını şekil itibari ile pek memnun etmedi. Dacia Sandero Stepway anahtar modellerini biraz daha detaylı olarak ele alalım.

Dacia Sandero Stepway Anahtarı (2005-2013)

Dacia Sandero Stepway Anahtarı (2005-2013)

Bu anahtar modelinde kumanda ve çip ikisi birlikte bir bütündür. Kumanda üzerine açma ve kapamadan oluşan 2 buton bulunur. Tamamen elektronik yapıya sahip anahtarda PCF7946 işlemci kullanılır. Resimde de görüldüğü gibi sustalı anahtar modeli yapılabiliyor bunun için araç ile birlikte iş yerimize geldiğinizde yaklaşık 20 dakikada yeni anahtarınızı yaptırabilirsiniz.

Dacia Sandero Stepway Anahtarı (2013 Sonrası)

Dacia, 2013 yılından sonra araç anahtarlarında kullanmış olduğu Hitag AES güvenlik sistemi sayesinde araçlarını daha güvenli hale getirdi, fakat görüntü olarak anahtar şeklinde hiçbir değişiklik yapmadı. 2015 sonrasında ufak değişiklikle anahtarın modeli değişse de, yine cebi deliyor ve taşıma sıkıntısı yaratıyordu. Yazılım olarak Megane 4 anahtarı ile aynı olması bizimde Dacia Sandero Stepway anahtarlarını sustalı olarak yapma imkanımızı doğurdu.

Dacia Sandero Stepway Anahtarı (2013 Sonrası)

2013 sonrası anahtar modelleri için sustalı anahtar yapımında araç il birlikte geldiğinizde sizin anahtarlarınıza dokunmadan yeni bir anahtarı araç sistemine tanımlayabiliyoruz, yani üçüncü bir anahtara sahip olmuş oluyorsunuz. Şehir dışında olup araç ile bize gelemeyen müşterilerimiz için kargo yoluyla anahtarlarını bize göndererek sustalı anahtar modeline dönüşüm yaptırma imkanı olabiliyor. Bu işlemi daha önce defalarca kez sorunsuz bir şekilde yaptık.

Dacia Sandero Stepway Yedek Anahtar Yaptırma

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Dacia Sandero Stepway anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Dacia Sandero Stepway anahtarın yenisini yaptırın.

Yıllardan beri Dacia immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Dacia Sandero stepway yedek anahtar yapımı Comfort, Prestige ve bütün donanımlar dahil 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Dacia Sandero Stepway Yedek Anahtar Yaptırma

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Dacia Sandero Stepway anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Dacia Sandero Stepway anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Dacia Sandero Stepway araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Dacia Sandero aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Dacia Sandero Stepway yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak  20 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtarlarınızı yaptırmak isterseniz Kaskodan anahtar yaptırmak adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Dacia Sandero Stepway Anahtar Kopyalama

Dacia Sandero Stepway kontak anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini söyledi. Bizde araç il işyerimize gelmeniz durumuna size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yenisini yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Dacia Sandero Stepway Anahtar Kopyalama

Dacia Sandero Stepway anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Dacia Sandero Stepway anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Dacia, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini anlatan yazımıza göz atmalısınız.

Dacia Sandero Sustalı Anahtar

Yazımızın başında da belirtiğimiz gibi en fazla sustalı anahtar yaptığımız araçların başında Dacia araçlar geliyor. Müşterilerimizi Dacia sandero Stepway sustalı anahtar taleplerini karşılayabilmek için yurt dışından özel olarak ithal etmiş olduğumuz kaliteli ve dayanıklı kumandalarımız ile yüzlerce müşterimize hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz.

Dacia Sandero Sustalı Anahtar

Bizlere daha önce anahtar yaptıran bazı müşterilerimizin, Dacia Sandero Stepway için yaptırdıkları anahtarlarını memnuniyetlerini belirtmek üzere Facebook guruplarından ve bazı platformlarda paylaşımda bulunarak karşılıksız reklamlarımızı yapmış oldular. Böylelikle Dacia sandero sustalı anahtar yapımı için öncelikle tercih edilen bir iş yeri haline dönüşmüş olduk.

Dacia Sandero Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Dacia Sandero Stepway anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Sıfırdan yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Dacia Sandero stepway aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Dacia Sandero stepway aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Dacia Sandero Stepway anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Dacia Sandero Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Dacia Sandero Stepway anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Dacia Sandero stepway anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var?  Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Dacai Dokker Kronik Kontak Arızası Tamiri

Dacia araçların Sandero dahil 2013 ile 2016 yılları arasında kontaklarında yaşanılan anahtarın kontak yuvasına girmemesi gibi kronik bir sorunu vardır. Bu sorunun nedeni hatalı olarak üretilen kontağın uç kısmında, anahtarın yuvaya girdiğinde yukarı doğru kalkan kapakçığın zamanla arıza yaparak hareket etmeyip anahtarın girişini engellemesidir. İstanbul genelinde bu arızanın tamirini garantili olarak yerinde çözebiliyoruz.

Bu arıza kendini pek göstermez. Bir gün aracınıza binip anahtarı yuvaya sokmak için ittirdiğinizde, anahtarın kontağa girmediğini fark edeceksiniz. Daha önce hiçbir sorun yaşanmamasına rağmen bir anda ortaya çıkabiliyor. Aslında arıza zamanla oluşup son safhasında kendini gösteriyor, o yüzdende daha öncesinde hiçbir sinyal ve belirti göstermiyor. Bunun için internet ortamında birçok mecrada Dacia araç kullanıcıları yaşadıkları sorunları şikayetler ile dile getirmişlerdir. Ne yazık ki  2013 ile 2016 yılları arasında Dacia Sandero araç kullanıcısı iseniz bu sorunla bir gün karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Dacia Sandero Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Dacia Sandero yedek anahtar fiyatları türüne göre değişiklik gösterir. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kumandasız Dacia Sandero stepway yedek anahtar fiyatı 200₺’dir. Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise 350’dir. Aracın hangi paket olduğu (Comfort, Prestige) fiyatı etkilemez.

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Dacia Sandero stepway yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Dacia Sandero Stepway Sustalı Anahtar Fiyatları

Dacia Sandero Stepway sustalı anahtar fiyatı 350₺ dir. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Dacia Sandero stepway anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Dacia Sandero Anahtar Tamiri

Dacia Sandero stepway anahtarı da, diğer araç anahtarlarında olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında Kumanda tuşlarının delinmesi, kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Dacia Sandero stepway kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Sandero anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Dacia Sandero stepway anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Sandero anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar atık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Dacia Sandero stepway anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Dacia Sandero stepway anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Dacia Sandero Stepway Sustalı Anahtar Kabı

Dacia Sandero Stepway Sustalı Anahtar Kabı

Dacia Sandero stepway için sustalı dönüşüm kapları piyasada mevcut. Fakat ben  kendi deneyimlerimle bu ürünlerin pek sağlıklı olmadıklarına kanaat getirdim. Bunun yerine yeni bir sustalı anahtarın yapılması çok daha sağlıklı olacaktır. Sandero Stepway bütün modeller için sustalı anahtar yapabiliyoruz.

Sandero Kumanda Pil Değişimi

Dacia Sandero  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan bir tornavida yardımı ile hafifçe kastırarak rahatlıkla açabilirsiniz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz. CR2025 pil kullanılmaktadır.

Dacia Sandero Sustalı Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Dacia Sandero stepway anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

Son olarak ilginizi çekebilir:

İmmobilizer dedir?  nasıl çalışır merak edilenler
Araba anahtarı kaybolursa yada çalınırsa ne yapmalı
Sustalı anahtar yapımı ve merak edilenleri.
Akıllı araba anahtarlar modelleri ve fiyatları

 

 • 1.199 görüntülendi
 • 02 Mayıs 2021