Daihatsu Terios Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Daihatsu’nun, Terios modeli için çokça kez yedek anahtar yapma imkanımız oldu. Özelliklede kumandalarının anahtardan ayrı olması araç kullanıcılarını rahatsız eden bir durumdur. Daihatsu Terios Anahtar yapımı hakkında detaylı olarak hazırladığımız bu yazımızda, merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma: Daihatsu Terios anahtar yedeğinin yapılabilmesi için araç gereklidir. İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize aracınız ile birlikte gelirseniz sizlere hizmet verebiliriz.

daihatsu terios anahtar kopya yedek

Daihatsu Terios Yedek Anahtar Yaptırma

Ülkemize çok fazla bulunmasa da Daihatsu Terios araçlar için defalarca kez yedek anahtar yapma imkanımız oldu. Genel olarak bu işlemlerin nasıl yapıldığı hakkında sizlere bilgiler paylaşacağım.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Daihatsu Terios anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken zaman kaybetmeden Daihatsu Terios anahtarın yenisini yaptırmaktır.

Yıllardan beri Daihatsu sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Daihatsu Terios bitün  model araçlar için yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Daihatsu Terios anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

  • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Daihatsu Terios anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
  • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kapı kilidini döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Daihatsu Terios araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..

Daihatsu Terios yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30-40 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz.

Daihatsu Terios Sustalı Anahtar

2010 yılına kadar kullanılan Daihatsu Terios anahtar modeli kumanda ayrı anahtar ayrı şekilde üretilmiştir. Tabi müşterilerimizin bizlerden talep etmesi üzerine sustalı anahtar yapımı için bu modellerde aracın orjinal kumanda modülüne sustalı anahtarların kumandasını tanıtmak mümkün değil. Bunun için yeni bir kumanda modülü araca monte ederek sustalı istediğimiz anahtarı yapma imkanına kavuşmuş oluyoruz. Yazımızın en alt kısmında bununla ilgili videomuzu izleyebilirsiniz.

Daihatsu Terios Sustalı Anahtar

2010 sonrası modellerde ise anahtar ve kumanda birlikte olsa da kama gibi cebi delen bir anahtar olması yine araç kullanıcılarının sustalı anahtara yönelmesine neden olmuştur. Daihatsu Terios bu model anahtarlarda aracın kendi kumanda beynine yeni sustalı anahtar tanıtmak mümkün oluyor, yani yeni bir modül takmaya gerek yoktur.

Daihatsu Terios Sustalı anahtar için farklı modellerimiz mevcut. Hepsi çok dayanıklı ve şık modellerdir. Resimlerde bu örnekleri görebilirsiniz.

Daihatsu Terios Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Daihatsu Terios kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Daihatsu Terios anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Daihatsu Terios anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Daihatsu Terios anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Daihatsu Terios, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Daihatsu Terios Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Daihatsu Terios yedek anahtar fiyatları anahtarın modeline göre değişebiliyor. Daihatsu Terios yedek anahtar fiyatı ortalama  300₺’dir. Şayet araca yeni bir kumanda modülü takılacak olursa fiyatı birazdaha yükselecektir.

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Daihatsu Terios yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Daihatsu Terios Anahtar Tamiri

Daihatsu Terios anahtarı diğer araç anahtarlarda olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

  • Sıvı Teması: Kumandalı olan Daihatsu Terios kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Daihatsu Terios anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
  • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Daihatsu Terios anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Daihatsu Terios anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
  • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Daihatsu Terios anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Daihatsu Terios anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Daihatsu Terios Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Daihatsu Terios anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu yakında sizlerle paylaşacağım.

  • 149 görüntülendi
  • 30 Haziran 2021