Fiat Freemont Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

İtalyan otomotiv firması olan Fiat, 2011 yılında SUV araçlarından olan Freemont modeli piyasaya sürdü. Aslında araç Amerikan üretimi ve sistem olarak Fiat ile hiçbir benzerliği de yoktur. Ülkemizde araç kullanıcılarının beğenisini toplaması ve gittikçe yaygınlaşması ile birlikte anahtar sorunları ve yedek anahtar talepleri de piyasada oluşmaya başladı. Yenilikleri yakından takip eden firmamız, Fiat Freemon anahtar yapımı için gerekli olan bütün donanımlara sahiptir. Yazımızın devamında Fiat Freemont immobilizer anahtarın nasıl yapıldığı, fiyatları ve daha fazlası hakkında bilgiler vereceğim.

Önemli Hatırlatma: Fiat Freemont araca yedek anahtar yapılabilmesi için aaç gereklidir.  İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize aracınız ile birlikte gelmeniz durumunda sizlere yardımcı olabiliriz.

Fiat Freemont Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Fiat Freemont Yedek Anahtar Yaptırma

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Fiat Freemont anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Fiat Freemont anahtarın yenisini yaptırın.

Yıllardan beri Fiat immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Fiat Freemont Keyless Go anahtar, bütün donanımlar (AWD Lounge ve Urban) dahil 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Fiat Freemont Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Orijinal ve yan sanayi bütün Fiat Freemont anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel Cnc anahtar kesim makinası ile Fiat Freemont orijinal anahtarınızın acil durum anahtarının ölçüsüne göre sıfır hata ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak İmmobilizer kodlaması yapılıyor: Fiat Freemont aracın kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile OBD soketi üzerinden araca bağlantı kurarak yeni anahtarın kodlama işlemini yapıyoruz.
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat aracın sisteminde kayıtlı olan Fiat Freemont akıllı anahtarın iptaline yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz. Böylelikle eski anahtar hafızası da sıfırlanmış oluyor.

Fiat Freemont yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtar yaptırma hakkında merak ettikleriniz bulabileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Fiat Freemont Keyless Go Anahtar

Fiat Freemont araçlarda Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip Samrt anahtar,  Akıllı anahtar, Keyles Go ve farklı isimlerle anılan anahtar modeli kullanılır. Konforlu ve güvenli olan bu bu anahtar modelinde araca yaklaştığınızda anahtarlarınızı cebinizden çıkartmanıza gerek kalmadan anahtarı algılayan sensörler sayesinde kapılar açılır, yine aynı şekilde anahtar cebinizde yada çantanızda iken aracı çalıştırmak için start butonuna basmanız yereli olacaktır.

Fiat Freemont Keyless Go Anahtar

Fiat Freemont araçlarında Jepp Compass ile aynı anahtar sistemi vardır. Yüksek güvenliğe sahip olan Fiat Freemont araçları için yedek anahtar yapımı, uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Fiat Freemont Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Fiat Freemont kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Fiat Freemont anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Fiat Freemont anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

Fiat Freemont Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Fiat Freemont anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Fiat Freemont, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Fiat Freemont Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Fiat Freemont anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul’da ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) Fiat Freemont aracın bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Fiat Freemont aracın kapılarına özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Online lisanslı anahtar programlama cihazımız ile bağlanarak yeni anahtarların kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 3. Son olarak, kaybolan yada çalınan Fait Freemont aracın anahtarları aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Artık eski anahtarlar gelse de aracı çalıştıramaz.

Fiat Freemont Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Fiat Freemont anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Fiat Freemont anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Fiat Freemont anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Fiat Freemont Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Ortalama söyleyecek olursak Fiat Freemont yedek anahtar fiyatı 450₺ dir. Bu fiyatlar üretim anahtarlar için geçerlidir. Orjinal anahtar fiyatları farklıdır.

Fiat Freemont Yedek Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Fiat Freemont yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Fiat Freemont Orjinal Anahtar Fiyatı

Fiat Freemont orjinal anahtar fiyatı 700₺ dir, Yan sanayi anahtar fiyatı ise 400₺ olarak belirledik. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

Fiat Freemont Orjinal Anahtar Fiyatı

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Fiat Freemont anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Fiat Freemont Anahtar Tamiri

Fiat Freemont anahtarı diğer araç anahtarlarına olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Fiat Freemont kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Fiat Freemont anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Fiat Freemont anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Fiat Freemont anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Fiat Freemont Anahtar Tamiri

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Fiat Freemont anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Fiat Freemont anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Fiat Freemont Kart Anahtar Kabı

Fiat Freemont kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek.

Fiat Freemont Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Fiat Freemont anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

 • 192 görüntülendi
 • 18 Haziran 2021