Hyundai i20 Anahtar Yaptımı | Yedek Kopyalama

Hyundai’nin 2009 yılında Türkiye’de kullanıma sunduğu i20 araçları, anahtar sorunları ile birlikte geldi. Yedek anahtar yapımı ve kumanda kap yenileme işlemlerini garantili bir şekilde yaparak müşterilerimize hizmet veriyoruz. Hyundai i20 yedek anahtar yapımı, anahtar fiyatları ve nasıl yapıldığı hakkında merak ettiklerinize yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma: Hyundai i20 anahtar yaptırmak için sadece bulunduğunuz şehirdeki oto anahtarcılar sizlere yardımcı olabilir.  İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize aracınız ile geldiğinizde anahtarlarınızı yapabiliriz.

Hyundai i20 Anahtar Yaptımı

Hyundai i20 Anahtar Modelleri

Hyundai, i20 araçlarında birbirine benzeyen farklı yapıda 2 anahtar modeli kullandı. Bu anahtarlarda il olarak ürettiği anahtarın kumanda tuşlarında delinmeler yaşanması ve araç kullanıcılarını mağdur etmesinden dolayı 2014 yılında kumanda yapısını değiştirerek daha sağlam bir yapıya geçti. Ayrıca immobilizer sistemlerinde yaptığı değişiklikler sayesinde güvenliği de bir üst seviyeye taşımış oldu.

Hyundai i20 Anahtarı (2009-2013)

2009 ile 2013 yılları arasında üretilen bu anahtar modelinde ID46 7936 Transponder çip kullanılır. Kumanda devresi ile çip birbirinden bağımsızdır. Örneğin kumandalı anahtarınız ile denize girdiğinizde  yada çamaşır makinasında yıkandığında, elektronik yapısından dolayı kumandanız arızalansa da kömür ile kaplı sudan etkilenmeyen imobilizer çip sayesinde aracınızın kapılarını mekanik olarak açıp sonrasında aracınızı sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Hyundai i20 Anahtarı (2009-2013)

2013 yılına kadar kullanılan Hyundai i20 anahtarlarının en büyük sorunu kumanda tuşlarında lastik yapıdan dolayı çok kısa bir sürede yırtılma ve delinmelerin olmasıdır. Bu sorunların yaşanmadığı resimlerde de görüldüğü gibi çok daha sağlam yapıya sahip yeni anahtarlar yapabiliyoruz.

Hyundai i20 Anahtarı (2014 Sonrası)

Kullanıcılardan gelen şikayetlerden olsa gerek, Hyundai 2014 yılından sonra i20 araç anahtarlarının yapısını değiştirerek lastik olan tuş yapısını plastik olarak değiştirdi. Bu tercih isabetlide oldu. Artık kumanda tuşlarında yırtılma ve delinme gibi şikayetler ortadan kalkmış oldu.

Hyundai i20 Anahtarı (2014 Sonrası)

Hyundai, i20 2014 sonrası anahtarlarda kullanılan immobilizer çipini de değiştirerek ID47 PCF7938 Transponder kullanmaya başladı. Böylelikle araçların güvenliği daha da arttırılmış oldu. Bu anahtar modellerinin yedeğini kısa sürede yapabiliyoruz. Orijinal ve yan sanayi anahtar seçeneklerini elimizde her zaman hazırda bulunduruyoruz. Anahtar yaptırmak için iş yerimizi aracınız ile birlikte 30 dakikalığına ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Hyundai i20 Yedek Anahtar Yaptırma

Elbette tek anahtar ile araç kullanmak çok büyük risk taşır. En azından bir kenarda aracınızı çalıştırdığına emin olduğunuz kumandasız dahi olsa yedek bir anahtarınızın olması sizin için çok önemli bir tedbirdir. Bu sadece anahtar kaybettiğinizde yaşayacağınız sorunları engellemez aynı zamanda kasko ve sigorta içinde mutlaka yedek anahtarınızın olması gereklidir. Hyundai i20 aracınız 2 kişi tarafından aktif olarak kullanıyor ise yedek anahtarınızın da kumandalı olmasını öneririz.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Hyundai i20 anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Hyundai i20 anahtarın yenisini yaptırın.

Hyundai i20 Anahtar Yaptımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

Yıllardan beri Hyundai immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Hyundai i20 yedek anahtar yapımı JUMP, STYLE, ELITE ve bütün donanımlar dahil 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Hyundai i20 anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Hyundai i20 anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Hyundai i20 araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Hyundai i20 aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Hyundai i20 yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak  20 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtar yaptırma hakkında merak ettikleriniz bulabileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Hyundai i20 Anahtar Kopyalama

Hyundai i20 kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Hyundai i20 anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Hyundai i20 anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Hyundai i20 anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Hyundai i20, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Hyundai i20 Sustalı Anahtar

En fazla sustalı anahtar yaptığımız araçların başında Hyundai i20 araçlar geliyor. Müşterilerimizi Hyundai i20 sustalı anahtar taleplerini karşılayabilmek için yurt dışından özel olarak ithal etmiş olduğumuz kaliteli ve dayanıklı kumandalarımız ile yüzlerce müşterimize hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Değişik anahtar modellerini de bulabileceğini yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Hyundai i20 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Hyundai i20 anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış mobil servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Sıfırdan yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Hyundai i20 aracın kapılarını şase numarası üzerinden almış olduğumuz diş kodu ile CNC anahtar kesme makinamızda anahtar diş kesimini yapıp, kapılarını bu anahtar ile açıyoruz.
 2. Aynı anahtar ile kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 3. Son olarak, kaybolan yada çalınan Hyundai i20 aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Hyundai i20 anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Hyundai i20 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Hyundai i20 anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Hyundai i20 anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmezsiniz. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Hyundai i20 Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Hyundai i20 yedek anahtar fiyatları yılına ve türüne göre değişiklik gösterir. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kumandasız Hyundai i20 yedek anahtar fiyatı 200₺’dir. Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise  350₺ ile 500₺ ‘arasındadır. Aracın JUMP, STYLE, ELITE hangi paket olduğu fiyatı etkilemez.

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Hyundai i20 yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Hyundai i20 Kumandalı Orijinal Anahtar Fiyatı

Hyundai i20 Kumandalı orijinal anahtar fiyatı 500₺ ile 800₺ arasındadır. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Hyundai i20 anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Hyundai i20 Anahtar Tamiri

Hyundai i20 Anahtar Tamiri

Hyundai i20 anahtarı da, diğer araç anahtarlarında olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında Kumanda tuşlarının delinmesi, kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Hyundai i20 kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Hyundai i20 anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Hyundai i20 anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Hyundai i20 anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Hyundai i20 anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Hyundai i20 Hyundai i20 anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Hyundai i20 Kumanda Kabı

Hyundai i20 Kumanda Kabı

Hyundai i20 kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor birde metal anahtarın takıldığı döküm yuva kırılabiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Hyundai i20 Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek, birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Hyundai i20 Kumanda Pil Değişimi

Hyundai i20  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan bir tornavida yardımı ile hafifçe kastırarak rahatlıkla açabilirsiniz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz. CR2025 pil kullanılmaktadır.

Hyundai i20 Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Hyundai i20 anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

 • 1.687 görüntülendi
 • 08 Mayıs 2021