Hyundai Tucson Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Hyundai’nin SUV araçlarından olan Tucson modelinde, 2013 yılından sonra kullanmış olduğu anahtar sitemleri, Keyless Go, Akıllı Anahtar ve Smart anahtar isimleriyle de anılan anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliklerine sahip anahtarlar kullanılır. Bu anahtarlar için profesyonel olarak hizmet veriyoruz. Hyundai Tucson anahtar modelleri, nasıl yapıldığı, çalışma prensipleri ve daha fazlasını sizler için ele aldık.

Önemli Hatırlatma: Burada anlatılan bilgiler genel bilgilerdir. Hyundai Tucson yedek anahtar yapılabilmesi için araç gereklidir.  İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize aracınız ile birlikte geldiğinizde sizlere hizmet verebiliriz.

Hyundai Tucson Anahtarı

Hyundai Tucson Keyles GO Akıllı Anahtar

Modern araçların vazgeçilmesi haline gelen Keyless Go (Anahtarsız giriş ve çalıştırma) özelliği Hyundai Tucson araç donanımında 2013 yılından sonra standart olarak geliyor. Akıllı Anahtar, Keyless Go, Keyless Entry, Smart Anahtar, farklı isimlerle anılan bu sistemi biraz daha detaylı olarak ele alalım.

Keyless Go anahtar modelinde aracın kapılarını kapatmak için anahtar cebinizde iken kapı koluna elinizin tersi ile dokunduğunuzda, kapı kolundaki sensör yakında olan anahtarı algılayarak kapılarınız kilitlenmesini sağlayacaktır. Aynı şekilde kapıları açmak içinse kapı kolunun içine elinizi soktuğunuzda kapıların açıldığını göreceksiniz. Aracı çalıştırmak için ise direksiyonun sağ tarafında klasik anahtar sistemlerinde kontağın olması gerektiği yerde start butonu bulunur. Aracı çalıştırmak ve stop ettirmek için bu butona basmanız yeterli olacaktır.

Anahtarımın Pili Bitti Aracımı Nasıl Çalıştıracağım?

Tabi keyless go anahtar sistemlerinin kolaylığı yanında bilmeniz gereken karmaşık durumları da vardır. Aslında anahtarın pili bitmeye yakın size araç ekranında pil zayıf ikazı verecektir, fakat bu ikazı dikkate almayıp aracı bu şekilde kullanmaya devam ederseniz hiç olmayacak bir yerde pil tamamen bittiğinde araç  kapılarını açamayıp aracıda çalıştıramamanıza neden olacaktır. Neyse ki bu durum için acil durum çalıştırma özelliği vardır.

Hyundai Tucson anahtarınızın pili bittiğinde aracın kapılarını açabilmeniz için mekanik anahtarınız ile kapı kolunun alt kısmında bir girinti vardır, bu girintili kısma mekanik anahtarın ucu ile hafifçe kastırarak kapağı çıkartıyoruz. Sonrasında anahtarı yuvaya sokup çevirerek kapısını açıyoruz. Aracı çalıştırmak için direksiyonun sağındaki start butonuna elinizle değil anahtarınızın tepe kısmı ile dikey olarak bastırdığınızda, Start butonu etrafında bulunan manyetik enerji üreten antenler sayesinde kumandanız enerji alıp çalışacaktır böylelikle aracını da çalışacaktır.

Yaptırdığım Anahtarlar Aracımın Garantisini Etkiler mi?

Yapmış olduğumuz Hyundai Tucson anahtarlar kasko ve sigortada geçerli olduğu gibi aracınızın garantisini etkilemesi de söz konusu değildir. Yeni anahtarları araca kodlama yaparken aracın herhangi bir yerini sökmeden, lisanslı cihazlarımızla obd soketi üzerinden araca bağlantı kurarak kodlama yapıyoruz.

Önemli olan elinizdeki anahtarların araç sisteminde kayıtlı olması ve aracı çalıştırıyor  olmasıdır. Tabi Hyundai Tucson için en önemli durum elinizdeki anahtar adeti ile araç sistemindeki anahtar sayısının aynı olmasıdır.

Hyundai Tucson Yedek Anahtar Yaptırma

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Hyundai Tucson anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Hyundai Tucson anahtarın yenisini yaptırın.

Hyundai Tucson Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Hyundai sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Hyundai Tucson  2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Hyundai Tucson anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Hyundai Tucson anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kapı kilidini döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Hyundai Tucson araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Hyundai Tucson aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Hyundai Tucson yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30-40 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Hyundai Tucson Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Hyundai Tucson kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Hyundai Tucson anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Hyundai Tucson Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Hyundai Tucson anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Hyundai Tucson anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Hyundai Tucson, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Hyundai Tucson Bütün Anahtarlar Kayıp

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Hyundai Tucson anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) Hyundai Tucson aracın bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Hyundai Tucson aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Hyundai Tucson aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Hyundai Tucson anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık dört katı daha fazla maliyetli olacaktır. Hyundai Tucson anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Hyundai Tucson anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Hyundai Tucson Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Aracın model ve yılına bağlı olarak Hyundai Tucson yedek anahtar fiyatı 400₺ ile 1000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyatlara mekanik anahtar kesimi ve kodlama ücreti de dahildir.

Hyundai Tucson Yedek Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Hyundai Tucson yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Hyundai Tucson Akıllı Anahtar Fiyatı

Hyundai Tucson Akıllı anahtar fiyatı da aynı şekilde 400₺ ile 1000₺ arasında dir. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Hyundai Tucson anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Hyundai Tucson Anahtar Tamiri

Hyundai Tucson anahtarı diğer araç anahtarlarda olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Hyundai Tucson kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Hyundai Tucson anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Hyundai Tucson anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Hyundai Tucson anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Hyundai Tucson anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Hyundai Tucson anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Hyundai Tucson Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Hyundai Tucson anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu yakında sizlerle paylaşacağım.

 • 273 görüntülendi
 • 11 Temmuz 2021