Mercedes C180 Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Mercedes araçlarının ülkemizde en çok tercih edilen modellerinden olan C180 için yedek ve tamamen kayıptan anahtar yapımı hizmeti vermekteyiz. İstanbul genelinde hizmet veren firmamızda Mercedes konusunda uzman ekibimiz, sizlere en hızlı şekilde çözümler sunacaktır. Yazımızın devamında Mercedes C180 anahtar yapımı hakkında merek ettiğiniz bütün sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz. Kaç paradır, nasıl yaptırılır ve daha fazlası.

Önemli Hatırlatma: Mercedes C180 anahtar yedeği yapılabilmesi için aracınız ile birlikte  İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize aracınız ile birlikte gelmeniz gereklidir.

Mercedes C180 Anahtar Yapımı

Mercedes C180 Yedek Anahtar Yaptırma

Geçmiş yıllarda Mercedes C180 anahtarlarının programlanması çok zordu ve yapılması çok zaman alıyordu. Bunun için anahtar bilgilerinin araç beyninden çıkartılabilmesi için eeprom bilgilerinin okunup yeni anahtarın kodlanması gerekiyordu, tabi bu çok zahmetli ve masraflı bir işlemdi. Gelişen teknoloji ile birlikte bu işlemleri artık profesyonel bir şekilde kısa bir süre aracın hiçbir parçasını sökmeden güvenli bir şekilde yapılabiliyor.

Mercedes’in güvenlik seviyesini yüksek tuttuğu araçlarında belli bir yıldan sonra anahtarlarını yapabilecek cihaz dünya üzerinde henüz çıkarılamadı. Mercedes C180 için yapabildiğimiz araç modelleri W204 kasa 2014 yılına kadar olan modelleridir. 2014 yılından sonra üretilen makyajlı w204 kasa araçları için şimdilik sadece araç sisteminden kaybolan anahtarları silebiliyoruz. İlerleyen  zamanlarda yedek anahtar hizmetine de başlayacağız.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Mercedes C180 anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Mercedes C180 anahtarın yenisini yaptırın.

Mercedes C180 Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Mercedes sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Mercedes, W202, w203, w204 kasa 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 ,2005 , 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Bütün Mercedes C180 anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle şifre hesaplaması yapıyoruz: Anahtar ve araç üzerinden cihazlarımız ile almış olduğumuz bilgiler ile online olarak hesaplama yapıp kodlama için gerekli olan şifrelere ulaşıyoruz.
 • Anahtar dosyası oluştırma: Ulaşmış olduğumuz şifreler sayesinde yine online olarak kodlanacak anahtar dosyasını hazırlayıp yeni anahtarın içine bilgileri yazıyoruz. Böylelikle yeni anahtarımız çalışır hale geliyor.
 • Kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Mercedes C180 aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz, böylelikle aracın güvenliğini sağlamış oluyoruz.
 • Son olarak mekanik anahtarın kesilmesi: Acil durumlarda aracın aküsü bittiğinde yada anahtarın pili bittiğinde, aracın kapılarını açmaya yarayan mekanik anahtarı, profesyonel CNC anahtar kesme makinamızda keserek işlemleri sonlandırıyoruz.

Mercedes C180 yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Mercedes anahtar yaptırma hakkında merak ettikleriniz bulabileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mercedes C180 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Mercedes C180 kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Mercedes C180 anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Mercedes C180 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Mercedes C180 anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 4 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Mercedes C180 anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Mercedes C180, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Mercedes C180 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Mercedes C180 anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) Mercedes C180 aracın bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Mercedes C180 aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Online lisanslı kodlama cihazlarımız ile OBD soketi üzerinden Mercedes C180 aracımıza bağlantı kurarak kodlama için gerekli olan bilgilere ulaşıyoruz ve yeni anahtarımızı aracın sistemine tanıtarak aracın çalışmasını sağlıyoruz.
 3. Son olarak, kaybolan yada çalınan Mercedes C180 anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Mercedes C180 anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Mercedes C180 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Mercedes C180 anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Mercedes C180 anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Mercedes C180 Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Mercedes C180 yedek anahtar fiyatları serviste 3000tl üzerinde iken bizdeki fiyatı  En iyi anahtarları kullanarak yapmış olduğumuz Mercedes C180 yedek anahtar fiyatı 500₺’dir. Daha düşük fiyatlara yapabileceğimiz anahtarlarımızda mevcuttur fakat biz her zaman birinci kalite olan anahtarları müşterilerimize öneriyoruz.

Mercedes C180 Yedek Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Mercedes C180 yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 5-6 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Mercedes C180 Orjinal Anahtar Fiyatları

Mercedes C180 için kullanmış olduğumuz anahtarların kalitesi orjinalinden hiçbir farkı yoktur. Yukarıda belirttiğim gibi kodlaması dahil Mercedes C180 anahtar fiyatı 400₺ olarak belirledik.

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Mercedes C180 anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Mercedes C180 Kontak Arızası

Mercedes’in W204 kasa C180 modelinde kronik olarak yaşanılan ve kontağın dönmemesine neden olan direksiyon kilidi arızası ne yazık ki her kullanıcının başına gelebilecek kronik bir arızadır. Bu sorununun detaylarını sizlerle paylaşacağım.

Mercedes C180 Kontak Arızası

Mercedeslerde anahtarı yuvaya sokup çevirdiğimiz kontağın adı EZS’dir. Birde direksiyon kilidi (kolon kilidi) vardır, bunun ismine ise ELV denir. Burada Mercedes C180 için anlatacağım arıza tamamen ELV yani direksiyon kilidinden kaynaklı bir arızadır. Kumandanız il kapılar kilitlenip açılabiliyorsa anahtarınızda sorun yok demektir, hatta yedek anahtarınız ile de denediğinizde aynı sorunun olduğunu göreceksiniz. Burada asıl sorun kumanda da değil direksiyon kilidinden kaynaklıdır.

Anahtarı kontağa taktığınızda, aracın sistemi ilk olarak direksiyon kilidinin serbest bırakması için komut gönderir. Direksiyon kilidi kendini serbest bırakınca ikinci komut kontağa gidecektir ve anahtarın aracı çalıştırmasına izin verecektir. Zaman ile direksiyon kilidinin elektronik devrelerinde ve kilidi çekmeyi sağlayan motorunda arıza oluşur ve kilit çekmediği içinde aracın çalışması mümkün olmaz.

Bu arızayı en iyi anlamanın yolu normalde anahtarı kontağa soktuğunuzda Direksiyonun alt kısımlarından bir yerden CIZIT diye mekanik bir ses gelmesi gerekir. Bu ses normalde rahatlıkla duyulabilen bir sestir. Şayet anahtarınızın kumandası sağlıklı çalışıyor ve kontağa soktuğunuzda bu sesi duyamıyorsanız söylemiş olduğumuz direksiyon kilidi arızasını yaşıyorsunuz demektir.

Firmamızda bu arızanın giderilmesi hatta bir daha tekrar yaşanmaması için özel yöntemlerle çözümleri mümkün. Bu arızanın detaylarını anlatan farklı bir makale hazırlayarak sizleri daha da aydınlatacağız.

Mercedes C180 Anahtar Tamiri

Mercedes C180 Anahtar Tamiri

Mercedes C180 anahtarı diğer araç anahtarlarına kıyasla daha sağlam yapıya sahiptirler. Yinede  zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Mercedes C180 kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Mercedes C180 anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Mercedes C180 anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Mercedes C180 anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Mercedes C180 anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Mercedes C180 anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Mercedes C180 Kumanda Anahtar Kabı

Mercedes C180 kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor birde metal kısımlar yıpranabiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Mercedes C180 kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek, birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Mercedes C180 Anahtar Kabı

Firmamızda Mercedes C180 anahtar kap değişimi uzman ekibimiz tarafından sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Anahtarınızı riske atmayın. Getirin biz profesyonel olarak değişimini yapalım.

Mercedes C180 Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Mercedes C180 anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

 • 285 görüntülendi
 • 14 Haziran 2021