Mercedes CLA 180 Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Otomobil anahtarında İstanbul’da sektörün öncülerinden olan firmamızda Mercedes anahtar yapımı konusunda uzman ekibimiz ve yüksek donanımlı cihazlarımızla müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu yazımızda Mercedes CLA 180 anahtar yapımı hakkında detaylı bilgiler paylaşacağım. Nasıl yaptırılır, kaç paradır ve çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma: Burada paylaştığımız bilgiler  Mercedes CLA 180 anahtar yapımı için genel bilgilerdir. Yedek anahtar yapımı için sadece bulunduğunuz ildeki oto anahtarcılar sizlere hizmet verebilir.

Mercedes CLA 180 Anahtar Yapımı

Mercedes CLA 180 Yedek Anahtar Yaptırma

Geçmiş yıllarda Mercedes CLA 180 anahtarlarının programlanması çok zordu ve yapılması çok zaman alıyordu. Bunun için anahtar bilgilerinin araç beyninden çıkartılabilmesi için eeprom bilgilerinin okunup yeni anahtarın kodlanması gerekiyordu, tabi bu çok zahmetli ve masraflı bir işlemdi. Gelişen teknoloji ile birlikte bu işlemleri artık profesyonel bir şekilde kısa bir süre aracın hiçbir parçasını sökmeden güvenli bir şekilde yapılabiliyor.

Mercedes’in güvenlik seviyesini yüksek tuttuğu araçlarında belli bir yıldan sonra anahtarlarını yapabilecek cihaz dünya üzerinde henüz çıkarılamadı. Mercedes CLA 180 için yapabildiğimiz araç modelleri W117 kasa 2015 yılına kadar olan modelleridir. 2015 yılından sonra üretilen makyajlı w117 kasa araçları için şimdilik sadece araç sisteminden kaybolan anahtarları silebiliyoruz. İlerleyen  zamanlarda yedek anahtar hizmetine de başlayacağız.

Mercedes CLA 180 Yedek Anahtar Yaptırma

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Mercedes CLA 180 anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Mercedes CLA 180 anahtarın yenisini yaptırın.

Yıllardan beri Mercedes sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Mercedes, W117 kasa 2013, 2014, 2015 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Bütün Mercedes CLA 180 anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle şifre hesaplaması yapıyoruz: Anahtar ve araç üzerinden cihazlarımız ile almış olduğumuz bilgiler ile online olarak hesaplama yapıp kodlama için gerekli olan şifrelere ulaşıyoruz.
 • Anahtar dosyası oluştırma: Ulaşmış olduğumuz şifreler sayesinde yine online olarak kodlanacak anahtar dosyasını hazırlayıp yeni anahtarın içine bilgileri yazıyoruz. Böylelikle yeni anahtarımız çalışır hale geliyor.
 • Kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Mercedes CLA 180 aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz, böylelikle aracın güvenliğini sağlamış oluyoruz.
 • Son olarak mekanik anahtarın kesilmesi: Acil durumlarda aracın aküsü bittiğinde yada anahtarın pili bittiğinde, aracın kapılarını açmaya yarayan mekanik anahtarı, profesyonel CNC anahtar kesme makinamızda keserek işlemleri sonlandırıyoruz.

Mercedes CLA 180 yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Mercedes anahtar yaptırma hakkında merak ettikleriniz bulabileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mercedes CLA 180 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Yapmış olduğumuz Mercedes CLA 180 anahtarları orjinalinde olduğu gibi kumanda üzerine açma, kapama ve bagaj tuşu bulunmaktadır. Fonksiyon olarak cam kaldırıp indirme aracın çalıştırılması bütün fonksiyonlarını eksiksiz olarak yerine getirmektedir. Kullanmış olduğumuz anahtarlar dünya üzerinde kullanılan Mercedes için en kaliteli kabul görmüş anahtarlardır.

Mercedes CLA 180 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Mercedes CLA 180 kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Mercedes CLA 180 anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Mercedes CLA 180 anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 4 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Mercedes CLA 180 anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Mercedes CLA 180, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Mercedes CLA 180 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Mercedes CLA 180 anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) Mercedes CLA 180 aracın bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Mercedes CLA 180 aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Online lisanslı kodlama cihazlarımız ile OBD soketi üzerinden Mercedes CLA 180 aracımıza bağlantı kurarak kodlama için gerekli olan bilgilere ulaşıyoruz ve yeni anahtarımızı aracın sistemine tanıtarak aracın çalışmasını sağlıyoruz.
 3. Son olarak, kaybolan yada çalınan Mercedes CLA 180 anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Mercedes CLA 180 anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Mercedes CLA 180 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Mercedes CLA 180 anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Mercedes CLA 180 anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Mercedes CLA 180 Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Mercedes CLA 180 yedek anahtar fiyatları serviste 3000tl üzerinde iken bizdeki fiyatı  Birinci kalite Mercedes CLA 180 yedek anahtar fiyatı 450₺’dir. Daha düşük fiyatlara yapabileceğimiz anahtarlarımızda mevcuttur fakat biz her zaman birinci kalite olan anahtarları müşterilerimize öneriyoruz.

Mercedes CLA 180 Yedek Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Mercedes CLA 180 yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 5-6 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Mercedes CLA 180 Orjinal Anahtar Fiyatları

Mercedes CLA 180 için kullanmış olduğumuz anahtarların kalitesi orjinalinden hiçbir farkı yoktur. Yukarıda belirttiğim gibi kodlaması dahil Mercedes CLA 180 anahtar fiyatı 500₺ olarak belirledik.

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Mercedes CLA 180 anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Mercedes CLA 180 Anahtar Tamiri

Mercedes CLA 180 anahtarı diğer araç anahtarlarına kıyasla daha sağlam yapıya sahiptirler. Yine de  zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Mercedes CLA 180 kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Mercedes CLA 180 anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Mercedes CLA 180 anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Mercedes CLA 180 anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Mercedes CLA 180 anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Mercedes CLA 180 anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Mercedes CLA 180 Anahtar Kumanda Kabı

Mercedes CLA 180 kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor birde metal kısımlar yıpranabiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Mercedes CLA 180 kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek, birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Mercedes CLA 180 Anahtar Kumanda Kabı

Firmamızda Mercedes CLA 180 anahtar kap değişimi uzman ekibimiz tarafından sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Anahtarınızı riske atmayın. Getirin biz profesyonel olarak değişimini yapalım.

Mercedes CLA 180 Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Mercedes CLA 180 anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

 • 217 görüntülendi
 • 26 Haziran 2021