Nissan Qashqai Akıllı Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Nissan Qashqai’nin  2007 yılından sonra kullanımına başladığı Keyless Go anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip olan akıllı anahtarları (smart anahtar) için gerekli olan bütün yazılım ve cihazlarımız ile ile firmamızda profesyonel olarak yedek anahtar yapıyoruz. Qashqai akıllı anahtar fiyatları, anahtar özellikleri ve nasıl yapıldığı hakkında daha fazla bilgiye yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Not: Nissan Qashqai yedek anahtar yapılabilmesi için aracınız ile birlikte İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize gelmeniz gerekir. Araç olmadan ne yazık ki yedek anahtar yapılamıyor.

Nissan Qashqai Akıllı Anahtar Yapımı

Nissan Qashqai Akıllı Anahtar Kulplu

Nissan Qasqai Akıllı Anahtar Özellikleri

Nissan Qasqai anahtarsız çalıştırma sistemi olan akıllı anahtarının, farklı yıllardaki araçlar için iki farklı türde anahtarı bulunmaktadır. Sistem olarak birbirinden faklıdırlar. Bu modelleri biraz daha detaylandıralım.

Kulplu Sistem

2007 ile 2014 yılları arasında üretilen bu araçlarda, kontak üzerinde plastik bir kulp bulunur. Aracın içine bindiğinizde anahtar cebinizde iken kulpu çevirerek aracı çalıştırabilirsiniz. Kapı kolu üzerindeki butona bastığınızda buradan kapılar açıp kapanabilir. Aracın aküsü bittiğinde yada anahtarın pili bittiğinde aracın kapılarını açabilmek için, kumandanın içinde mekanik bir anahtar bulunur, bu anahtar sayesinde kapıyı açıp araç içine girebilirsiniz. Kumandanızın çalışmadığı durumda aracı çalıştırabilmek için, anahtarı kulplu kısmın ortasındaki yuvaya sokarak yine aracınızı çalıştırabilirsiniz. Kulplu olan sistemin kısaca çalışma sistemi bu şekildedir.

Nissan Qasqai Akıllı Anahtar Özellikleri

Start Butonlu Sistem 

2013 yılından sonra üretilen Qashqai’lerde bulunan akıllı anahtar sistemi ile çantada anahtar aramaktan kurtulursunuz. Araca yaklaştığınızı algılayan sistem sayesinde kapı koluna dokunduğunuz anda kapınız açılır. Aracı çalıştırmak için ise start butonuna basmanız yeterli olacaktır. Anahtarınızın pili bittiğinde kumandanın içindeki mekanik anahtar ile kapı kulpunun anahtar yuvası üzerindeki plastik kapağı kaldırıp altındaki anahtar yuvasından anahtarı sokarak kapıları açabilirsiniz. Aracı çalıştırmak içinse start butonuna parmağınız yerine anahtar ile bastırırsanız araç çalışacaktır.

Nissan Qasqai Akıllı Yaptırma

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Araç alınırken Nissan Qashqai akıllı anaharın yedeği verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu verilen sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken şey, eski sahibi yedek anahtarlarınızı size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden bloke ettirip Qashqai akıllı anahtarınızın yedeğini yaptırın.

Qashqai Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Nissan immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Qashqai yedek anahtar yapımı Tekna, Sky Pack, Platinum  ve bütün paketler dahil 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 ,2017, 2017,2018,2019,2020,2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapıyoruz.

Elinizde bir  yedek bir Qashqai akıllı anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir orijinal anahtara ihtiyacınız var, belki de yans sanayi üretim daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Qashqai akıllı anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Qashqai akıllı anahtar yapımı için İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize  geldiğinizde yapacağımız işlemleri şu şekildedir:

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel Cnc anahtar kesim makinası ile Nissan Qashqai orijinal akıllı anahtarınızın acil durum anahtarının ölçüsüne göre sıfır hata ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak İmmobilizer kodlaması yapılıyor: Qashqai aracın kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile OBD soketi üzerinden araca bağlantı kurarak yeni anahtarın kodlama işlemini yapıyoruz.
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat aracın sisteminde kayıtlı olan Qashqai akıllı anahtarın iptaline yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz. Böylelikle eski anahtar hafızası da sıfırlanmış oluyor.

Qashqai akıllı anahtarının yapımı yaklaşık olarak 25-30 dakika sürüyor. Aracınızı bize uzun süre bırakmanıza gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar bizler yeni anahtarınızı yapmış oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir. Kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Anahtarlarınızın kaskodan temini için, Kaskodan anahtar yaptırmak adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Nissan Qashqai Akıllı Anahtar Kopyalama

Qashqai akıllı anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken işletme yorumlarımızı ve yapmış olduğumuz anahtar örneklerini YouTube kanalımız üzerinde görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini ve bu durumda ne yapabileceğini bize sordu. Bizde araç il işyerimize gelirseniz size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yeni bir kodlama yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Qashqai Yedek Anahtar Fiyatı

Qashqai yedek akıllı anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Qashqai akıllı anahtarı kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Nissan, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp yeni anahtarın kodlanması ve programlama yapılması gerekiyor.

Araç güvenliği için önemli bir dönüm noktası olan immobilizer sistemini anlatan yazımıza göz atmalısınız.

Nissan Qashqai Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla aradıklarında ”Qashqai akıllı anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak. Gerekli ekipman ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs.) anahtarlarını yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Qashqai aracın kapılarına özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimizle şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazımız ile bağlanarak yeni anahtarların kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Qashqai aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Artık eski anahtarlar gelse de aracı çalıştıramaz.

Burada ki bizim farkımız, Qashqai aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Qashqai anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Nissan Qashqai Bütün Anahtarlar Kayıp

Nissan Qashqai akıllı anahtarlarınızın tamamının kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Qashqai akıllı anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz, hiç olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durumda Qashqai anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur, hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var?  Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Nissan Qashqai Akıllı Anahtar Fiyatı (2022)

Qashqai akıllı anahtar fiyatı anahtar türüne göre değişiklik gösterir ayrıca orijinal yada yan sanayi seçenekleri de vardır. 2013 sonrası Nissan Qashqai akıllı anahtar fiyatı 800₺’dir. 2007-2014 arısı olan kulplu sisteme sahip olan anahtar modelin temini ve bizler maliyeti oldukça yüksektir bunun için bizleri arayıp fiyat alınız

Nissan Qashqai Akıllı Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ” Nissan Qashqai yedek anahtar fiyatı ne kadar” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza oranla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Qashqai Orijinal Akıllı Anahtar Fiyatı

Birinci kalite anahtar kullanarak yapmış olduğumuz Nissan Qashqai akıllı anahtar fiyatı 800₺’dir, orijinal olanın fiyatı ise 1000₺’dir, Bu fiyatlara anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Qashqai akıllı fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri arayıp fiyat alabilirler.

Qashqai Anahtar Tamiri

Nissan Qashqai Akıllı Anahtar Tamiri

Nissan Qashqai akıllı anaharı da diğer araç anahtarlarında olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumanda çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve İmobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Qashqai kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Qashqai akıllı anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır.
 • Darbe: Elektronik yapısından dolayı Qashqai akıllı anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Qashqai akıllı anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Qashqai akıllı anahtarı yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar atık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Qashqai anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Qashqai anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak sorunları ve  dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Nissan Qashqai Kumanda Kabı

Nissan Qashqai Anahtar Kabı

Qashqai!nin üst resimde görülen modeli en sık kap değişimini yaptığımız anahtarlardan birisidir.. Kumanda üzerindeki lastik tuşların erken yıpranması, araç kullanıcıları için sıkıntılı bir durum oluşturuyor. Tuşlar yıpranıp yırtıldığında kap değişimi zamanında yapılmaz ise, zamanla delinen tuşların arasında giren sular elektronik kartın arızalanmasına sebep olacaktır.

Qashqai Akıllı Anahtar Pil Değişimi

Qashqai  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Anahtarın orta kısınıdan bir tornavida yardımı ile hafifçe kastırarak kumanda ortadan ikiye ayrılacaktır pilin değişimini yaptıktan sonra tekrar kapatabiliriz. CR2032 pil kullanılmaktadır.

Son olarak ilginizi çekebilecek faydalı bağlantılar:

Araba anahtarı kaybolursa yada çalınırsa ne yapmalı
Akıllı araba anahtarlar modelleri ve fiyatları

 • 1.814 görüntülendi
 • 20 Nisan 2021