Opel Insignia Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Opel’in 2008 yılında piyasaya sürdüğü D segment araçlar arasında olan Insignia modeli, araç kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratacak bir anahtar kullandı. Kumanda kabı olarak çok kötü tasarlanmıştı ve tuşlarının kısa sürede yırtılmalar oluştu. Müşterilerimizin daha sağlam Opel Insignia anahtar taleplerini karşılamak için özel olarak ithal etmiş olduğumuz kumanda kasaları ve yeni anahtarlarımız ile sizlere hizmet veriyoruz. Yazımızın devamında Opel Insignia yedek anahtar yapımı, fiyatları, modelleri ve çok daha fazlasını bulacaksınız.

Not: Opel Insignia araç olmadan anahtar yapılamaz. Yedek anahtar yaptırmak isteyen müşterilerimizin İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize araçları ile birlikte gelmeleri gerekmektedir.

Opel Insignia Anahtar Yapımı

Opel Insignia Yedek Anahtar Yaptırma

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Opel Astra J, Astra H, Corsa D, Vectra C araçlarında olduğu gibi Insignia modelinde de araç kullanıcılarını, kumanda konusunda üzmeye devam ettirdi. Opel’in Böyle bir hatanın deneyimlerini yaşamasına rağmen yine de bu anahtarları 2017 yılına kadar devam ettirmesi pek anlaşılabilir bir durum değildi.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Araç alınırken Opel Insignia yedek anahtarın verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu verilen sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken şey, eski sahibi yedek anahtarlarınızı size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden bloke ettirip Opel Insignia anahtarınızın yedeğini yaptırın.

Opel Insignia Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Opel immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Insignia yedek anahtar yapımı Sedan, hatchback ve bütün paketler dahil 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 ,2017 model araçlar içinde yedek anahtar yapıyoruz.

Elinizde bir yedek Opel Insignia anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Insignia anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Opel Insignia anahtar yapımı için İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize  aracınız ile birlikte geldiğinizde yapacağımız işlemleri şu şekildedir:

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile Opel Insignia orijinal anahtarınızdan almış olduğumuz ölçüye göre sıfır hata ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak İmmobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz Insignia aracın kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile OBD soketi üzerinden aracın anahtar sistemine bağlantı kurarak yeni anahtarların kodlama işlemini yapıyoruz.
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Opel Insignia aracı aldığınızda size verilmeyen fakat aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptaline yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz. Böylelikle eski anahtar hafızası da sıfırlanmış oluyor.

Opel Insignia Yedek Anahtar Yaptırmak

Insignia anahtarının yapımı yaklaşık olarak  30 dakika sürüyor. Aracınızı bize uzun süre bırakmanıza gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar bizler yeni anahtarınızı yapmış oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir. Kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Yurt dışından özel ithal ettiğimiz çok dayanıklı ve kaliteli Insignia için uygun anahtar modellerimizi Sustalı anahtarlar adlı yazımızda bulabilirsiniz.

Opel Insignia Anahtar Kopyalama

Opel Insignia kontak anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken işletme yorumlarımızı ve yapmış olduğumuz anahtar örneklerini YouTube kanalımız üzerinde görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini ve bu durumda ne yapabileceğini bize sordu. Bizde araç ile işyerimize gelirseniz size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yeni bir kodlama yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Opel Insignia Anahtar Astra K Model

Opel Insignia yedek anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz yarım saat içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti ederiz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Opel Insignia anahtarı kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Opel, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için, aracın sistemine cihazlar ile bağlantı kurup kodlanması ve programlama yapılması gerekiyor.

Araç güvenliği için önemli bir dönüm noktası olan immobilizer sistemini anlatan yazımıza göz atmalısınız.

Opel Insignia Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla aradıklarında ”Opel Insignia anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul’da ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak. Gerekli ekipman ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. farketmez) anahtarlarını yapıp teslim edebiliyoruz.

Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Opel Insignia aracın kapılarına özel maymuncuklar ile zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimizle şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı Opel Insignia anahtar programlama cihazımız ile bağlanarak yeni anahtarların kodlamasını yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Insignia anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Artık eski anahtarlar gelse de aracı çalıştıramayacaktır.

Burada ki bizim farkımız, Opel Insignia aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

İnsignia Anahtar Yapımı İstanbul

Opel Insignia Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık olarak üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz, hiç olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durumda Opel Insignia anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var?  Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Opel Insignia Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Anahtar fiyatı kalitesine göre değişiklik gösterir. Birinci kalite anahtar kullanarak yapmış olduğumuz Uzaktan kumandalı Opel Insignia yedek anahtar fiyatı ortalama 400₺’dir. Aracın hangi model (Sedan, hatchback) olduğu fiyatı etkilemez.

Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan yarım saat içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

Opel Insignia Anahtar Fiyatı

Müşterilerimizin telefon açtıklarında ilk sordukları soru genellikle ” Opel Insignia yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza oranla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

İşçilik fiyatlarımız değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri arayıp fiyat alabilirler.

Opel Insignia Anahtar Tamiri

Olman otomotiv şirketi Opel, Insignia araç kullanıcılarını anahtar anahtar konusunda oldukça hayal kırıklığına uğrattı. Insignia anahtarı, diğer araç anahtarlarına kıyasla daha hassas yapıya sahiptir. Bu arızaların başında kumanda tuşlarının erken yıpranması, kumanda çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve İmobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

insignia anahtar kabı

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Opel Insignia kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Insignia anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır.
 • Darbe: Elektronik yapısından dolayı Insignia anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Insignia anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Insignia anahtaru yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar atık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.
 • Susta Mekanizması: Anahtarların susta mekanizmalarında, metal olan kısmın plastik olan kumanda kısmını aşındırması sonucu, susta mekanizmalarında sarkma ve kapanmama arızaları oluşur. Bu durumda kumanda kasasının yenilenmesi tek çözümdür.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Insignia anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Opel Insignia anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak sorunları ve  dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Opel Insignia Kumanda Kabı

Opel Insignia Anahtar Kabı Dönüşüm

Yazımızın başında da belirttiğim gibi Opel Insignia kumanda kabının üzerinde bulunduğu lastik tuşları yıpranıp delinmesi Kronik bir arızadır. Sadece Insignia modelinde değil, Astra J, Chevrolet Cruze ve aveo modellerde de aynı sorun yaşanmakta. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Ayrıca daha dayanıklı ve kaliteli kaplarımızda resimlerde görüldüğü gibi mevcuttur. Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek,  birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Insignia Kumanda Pil Değişimi

Insignia  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan elinizle hafifçe kastırarak açıyoruz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz. CR2032 pil kullanılmaktadır.

Insignia Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Sizin için paylaşmış olduğum Opel Insignia modifiye anahtar yapımı videomuzu izleyebilirsiniz.

 • 1.177 görüntülendi
 • 23 Nisan 2021