Opel Mokka Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

2012 yılından itibaren kullanımda olan Opel Mokka, anahtar yapısı olarak  Insigni ve Astra J ile birebir aynı yapıdadır. Opel Mokka anahtar yapımı için firmamızda profesyonel olarak hizmet verilmektedir. Daha önce çok kez yedeğini yapmış olduğumuz Opel Mokka anahtar yapımı hakkında merek ettiğiniz bütün sorularınızın cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Not: Opel Mokka yedek anahtar yaptırmak isteyen müşterilerimiz, araçları ile birlikte İstanbul Bahçelievler’deki işyerimize gelmeleri gerekir. Uzaktan anahtar yapımı mümkün olmadığı için bizi telefonla aramadan önce lütfen bunu dikkate alınız.

Opel mokka anahtarı

Opel Mokka Yedek Anahtar Yaptırma

Opel araçların diğer modellerinde olduğu gibi Mokka modelinde de ne yazık ki araç kullanıcılarını mağdur edecek olan tuşlardaki delinme problemleri yaşanmaktadır. Müşterilerimizden gelen şikayetler ve talepler üzerine yurt dışından özel olarak ithal etmiş olduğumuz anahtarlar ile sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz çok kaliteli anahtarlar yapabiliyoruz.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Araç alınırken yedek anahtarın verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu verilen sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken şey, eski sahibi yedek anahtarlarınızı size verene kadar aracınızı güvenli bir muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden bloke ettirip Opel Mokka anahtarınızın yedeğini yaptırın.

opel mokka anahtar yaptırma

Yıllardan beri Opel immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Opel Mokka yedek anahtar yapımı Sedan, hatchback ve bütün paketler dahil 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 ,2017, 2017 model araçlar içinde yedek anahtar yapıyoruz.

Elinizde bir  yedek Opel Mokka anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Opel Mokka anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Opel Mokka için anahtar yapımı için İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize  geldiğinizde yapacağımız işlemleri şu şekildedir:

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel Cnc anahtar kesim makinası ile Opel Opel Mokka orijinal anahtarınızın ölçüsüne göre sıfır hata ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak İmmobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz Opel Mokka aracın kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketinden araca bağlantı kurarak anahtarlarımızın kodlama işlemini yapıyoruz.
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptaline yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz. Böylelikle eski anahtar hafızası da sıfırlanmış oluyor.

Opel Mokka anahtarının yapımı yaklaşık olarak  25-30 dakika sürüyor. Aracınızı bize uzun süre bırakmanıza gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar bizler yeni anahtarınızı yapmış oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir. Kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Yurt dışından özel ithal ettiğimiz çok dayanıklı ve kaliteli Opel Mokka için uygun anahtar modellerimizi Sustalı anahtarlar adlı yazımızda bulabilirsiniz.

Anahtarlarınızın kaskodan temini için, Kaskodan anahtar yaptırmak adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Opel Mokka Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Opel Mokka kontak anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken işletme yorumlarımızı ve yapmış olduğumuz anahtar örneklerini YouTube kanalımız üzerinde görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini ve bu durumda ne yapabileceğini bize sordu. Bizde araç il işyerimize gelirseniz size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yeni bir kodlama yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Opel Mokka Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Opel Mokka yedek anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Opel Mokka anahtarı kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Opel, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp yeni anahtarın kodlanması ve programlama yapılması gerekiyor.

Araç güvenliği için önemli bir dönüm noktası olan immobilizer sistemini anlatan yazımıza göz atmalısınız.

Opel Mokka Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla aradıklarında ”Opel Mokka anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak. Gerekli ekipman ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs.) anahtarlarını yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Opel Mokka aracın kapılarına özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimizle şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazımız ile bağlanarak yeni anahtarların kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Opel Mokka aracın anahtarları aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Artık eski anahtarlar gelse de aracı çalıştıramaz.

Burada ki bizim farkımız, Opel Mokka aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Opel Mokka anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Opel Mokka Bütün Anahtarlar Kayıp

Opel Opel Mokka Bütün anahtarlar kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Opel Mokka Anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz, hiç olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durumda Opel Mokka anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur, hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var?  Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Opel Mokka Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Opel Mokka yedek anahtar fiyatı türüne göre değişiklik gösterir. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kumandasız Opel Mokka yedek anahtar fiyatı 150₺’dir, Birinci kalite anahtar kullanarak yapmış olduğumuz Opel Opel Mokka Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise kodlama dahil 300₺’dir.

Opel Mokka Yedek Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ” Opel Opel Mokka yedek anahtar fiyatı ne kadar” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza oranla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Opel Mokka Kumandalı Orijinal Anahtar Fiyatı

Yan sanayi anahtarı 250₺ olan Opel Opel Mokka Kumandalı orijinal anahtar fiyatımız 400₺’dir, Bu fiyatlara anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri arayıp fiyat alabilirler.

Opel Mokka Anahtar Tamiri

Olman otomotiv şirketi Opel, Opel Mokka araç kullanıcılarını anahtar anahtar konusunda oldukça hayal kırıklığına uğrattı. Opel Mokka anahtarı, diğer araç anahtarlarına kıyasla daha hassas yapıya sahiptir. Bu arızaların başında kumanda tuşlarının erken yıpranması, kumanda çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve İmobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

Opel Mokka Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Opel Mokka kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Opel Mokka anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır.
 • Darbe: Elektronik yapısından dolayı Opel Mokka anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Opel Mokka anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Opel Mokka anahtaru yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar atık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.
 • Anahtar ucun kökünden kırılması: Ne yazık ki Opel Mokka anahtarlarında böyle bir kronik arıza var. Mekanik anahtarın kumandaya takıldığı döküm olan kısım zamanla çatlama yaparak anahtarın kumandadan ayrılmasına sebep oluyor. Bu durumun tamir ancak komple kasa değişimi ile mümkün oluyor.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Opel Mokka anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Opel Mokka anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak sorunları ve  dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Opel Mokka Anahtar Kabı

Opel Mokka Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

Yazımızın başında da belirttiğim gibi Opel Opel Mokka kumanda kabının üzerinde bulunduğu lastik tuşları yıpranıp delinmesi Kronik bir arızadır. Sadece Opel Mokka modelinde değil, Insignia, Chevrolet Cruze ve aveo modellerde de aynı sorun yaşanmakta. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Ayrıca daha dayanıklı ve kaliteli kaplarımızda resimlerde görüldüğü gibi mevcuttur. Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek,  birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Opel Mokka Kumanda Pil Değişimi

Opel Mokka  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan elinizle hafifçe kastırarak açıyoruz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz. CR2032 pil kullanılmaktadır.

Opel Mokka Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Müşterimizin talebi üzerine Opel Mokka anahtarı yerine orijinal Astra K anahtarını kodlama yaptığımız videomuzu izleyebilirsiniz.

Son olarak ilginizi çekebilecek faydalı bağlantılar:

Araba anahtarı kaybolursa yada çalınırsa ne yapmalı
Akıllı araba anahtarlar modelleri ve fiyatları

 • 158 görüntülendi
 • 29 Temmuz 2021