Peugeot 508 Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

2011 yılından itibaren kullanımda olan Peugeot 508 araçların yedek anahtarları ve tamamen kayıptan anahtar yapımı için bütün Peugeot modellerinde olduğu gibi Peugeot 508 için de profesyonel hizmet vermekteyiz. Aşağıda sizin için hazırlamış olduğum videoda bu konunun detaylarına yer verdim. Yazımızın devamında Peugeot 508 anahtar yapımı hakkında detaylı bilgiler paylaştım.

Önemli Hatırlatma: Araç olmadan Peugeot 508 anahtar yedeğinin yapılması imkansızdır. İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize aracınız ile birlikte geldiğinizde sizlere hizmet verebiliriz.

Peuget 508 Anahtarı

Peugeot 508 Anahtar Modelleri

Peugeot 508’in 2 farklı türde anahtarı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi klasik kontak anahtarlı modeli anahtar kontağa takıp çevirerek açlışanıdır. Peugeot 301 anahtarı ile aynıdır. Diğer modeli ise anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip olan keyless anahtarıdır. Resimli olarak örneklerini paylaştığımız anahtarları sistemleri özellikleri ile yapıları itibari ile ele alalım.

Peugeot 508 Kontaklı Anahtarı (2011-2018)

Peugeot 508’nın 2011- ile 2018 yılları arasında kullanılan bu anahtar modelinde araç ile birlikte 2 adet kumandalı anahtar gelir. Bu anahtar modeli kotak sistemi olan araçlarda kullanılır. Yedek anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine yetkin cihazlar ile bağlantı kurarak kodlama yapılması gerekir. Anahtardan anahtara kopya yapma imkanı yoktur.

Peugeot 508 Kontaklı Anahtarı

İmmobilizer sisteminde ID46 7936 transponder çip kullanılmıştır. Anahtarın sağlamlık yönüyle orta seviyededir. Orjinal modeli ve alternatif olarak getirtmiş olduğumuz daha şık ve daha sağlam anahtar modelleri ile yedek yapabiliyoruz. Yedek anahtar yapım süresi ortalama 25dk’dır. Yapılan anahtarlar kasko yada sigortayı etkilemeyecektir. Bunun için servisi günlerce beklemenize gerek kalmadan yeni anahtarınza 25 dakikada kavuşabilirsiniz.

Peugeot 508 Keyless Go (Smart) Anahtar (2013 Sonrası)

Peugeot 508 araçlarında donanıma bağlı olarak artık  Keyless Go (Smart) anahtar kullanılmıştır. Araca yaklaştığınızı algılayan sistem sayesinde kapı koluna dokunduğunuz anda kapınız açılır. Aracı çalıştırmak için ise start butonuna basmanız yeterli olacaktır. Anahtarınızın pili bittiğinde kumandanın içindeki mekanik anahtar ile kapı kulpunun anahtar yuvası üzerindeki plastik kapağı kaldırıp altındaki anahtar yuvasından anahtarı sokarak kapıları açabilirsiniz. Aracı çalıştırmak içinse Direksiyonun sol tarıfına anahtarı yerleştirdiğinizde yine aracı çalıştırmanıza olanak sağlayacaktır.

Peugeot 508 Keyless Go (Smart) Anahtar

Bu anahtar modeli için firmamızda yedek ve tamamen kayıptan anahtar yapımı hizmeti verilmektedir. Aracınız ile birlikte iş yerimize geldiğinizde ortalama 30 dakika gibi bir sürede yeni anahtarlarınıza kavuşmuş olacaksınız.

Peugeot 508 Yedek Anahtar Yaptırma

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Peugeot 508 anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Peugeot 508 anahtarın yenisini yaptırın.

Peugeot 508 Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Peugeot sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Peugeot  2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 ,2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Peugeot 508 anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Peugeot 508 anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Peugeot 508 araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Peugeot 508 aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Peugeot 508 yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtar yaptırma hakkında merak ettikleriniz bulabileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Peugeot 508 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma ve Çoğaltma

Peugeot 508 kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Peugeot 508 anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Peugeot 508 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma ve Çoğaltma

Peugeot 508 anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Peugeot 508 anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Peugeot 508, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Peugeot 508 Sustalı Anahtar

Yazımızın başında da belirtiğimiz Peugeot 508 araçlarda 2 model vardır, müşterilerimizi Peugeot 508 sustalı anahtar taleplerini karşılayabilmek için yurt dışından özel olarak ithal etmiş olduğumuz kaliteli ve dayanıklı kumandalarımız ile yüzlerce müşterimize hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz.

Kullanmış olduğumuz kumandalar piyasada yapılabilecek en kaliteli kumandalardır. Tuşlarında şişme göçme ve yırtılmalar kesinlikle oluşmaz. Özel olarak dizayn edilmiş olan metal dişlilere sahip susta mekanizması sayesinde yıllarca kullanımda bile sarkmalar ve susta mekanizması arızası oluşmaz. Elektronik kalitesi çok iyi olan bu anahtarlarda kumanda çekim gücüde oldukça iyidir. Kısacası bu anahtarları müşterilerimize gönül rahatlığı ile yapabiliyoruz ve müşterilerimizden memnuniyetlerini bildiren oldukça iyi geri dönüşler alıyoruz.

Peugeot 508 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Peugeot 508 anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) Peugeot 508 aracın bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Peugeot 508 aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Peugeot 508 aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Peugeot 508 anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Peugeot 508 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Peugeot 508 anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Peugeot 508 anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Peugeot 508 Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Peugeot 508 yedek anahtar fiyatları türüne göre değişiklik gösterir. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kaliteli anahtarlar kullanarak yaptığımız Kontak anahtarlı olan Peugeot 508 sustalı anahtar fiyatı 350₺ dir. Keyless Go (Smart) özellikli Peugeot 508 anahtar fiyatı birinci kalite üretim anahtar 600₺, Orjinal anahtar fiyatı ise 850₺’dir.

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Peugeot 508 yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Peugeot 508 Sustalı Anahtar Fiyatları

Birinci kalite anahtar kullanarak yapmış olduğumuz Peugeot 508 sustalı anahtar fiyatı kodlama dahil 350₺ dir, Orjinal Peugeot 508 sustalı anahtar fiyatı ise 500₺’dir. Bu fiyatlara anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Peugeot 508 anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Peugeot 508 Anahtar Tamiri

Peugeot 508 anahtarı diğer araç anahtarlarına kıyasla daha sağlam yapıya sahiptirler. Yinede  zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Peugeot 508 kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Peugeot 508 anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Peugeot 508 anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Peugeot 508 anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Peugeot 508 anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Peugeot 508 anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Peugeot 508 Anahtar Kabı

Peugeot 508 kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor birde metal anahtarın takıldığı döküm yuva kırılabiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Peugeot 508 Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek, birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Firmamızda Skoada Kodiaq anahtar kab değişimi uzman ekibimiz tarafından sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Anahtarınızı riske atmayın. Getirin biz profesyonel olarak değişimini yapalım.

Peugeot 508 Kumanda Pil Değişimi

Peugeot 508  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan bir tornavida yardımı ile hafifçe kastırarak rahatlıkla açabilirsiniz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz.

Peugeot 508 Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Peugeot 508 anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

 

 • 452 görüntülendi
 • 15 Ağustos 2021