Range Rover Evogue Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Kodlaması Profesyonellik gerektiren araçlardan olan Range Rover Evogue anahtarının yapımı için yılların getirmiş oldu tecrübemiz ile müşterilerimiz hizmet vermeye devam ediyoruz. Yazımızda Range Rover Evogue anahtar yapımı ile alakalı merak ettiğiniz sorularınıza yanıtlar bulabilirsiniz. Nasıl yaptırılır, kaç paradır ve daha fazlası.

Önemli Hatırlatma: Yüksek güvenlik ile donatılmış olan Range Rover Anahtar yapımı içinaraç gereklidir.   İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize aracınız ile birlikte geldiğinizde sizlere hizmet verebiliriz.

Range Rover Evogue Anahtarı

Range Rover Evogue Keyles GO Akıllı Anahtar

Modern araçların vazgeçilmesi haline gelen Keyless Go (Anahtarsız giriş ve çalıştırma) özelliği Range Rover Evogue araç donanımında  standart olarak geliyor. Akıllı Anahtar, Keyless Go, Keyless Entry, Smart Anahtar, farklı isimlerle anılan bu sistemi biraz daha detaylı olarak ele alalım.

Range Rover Evogue, otomobildeki hayatınızı daha konforlu ve daha güvenli hale getirmek için üstün teknoloji özellikleriyle donatılmıştır. Akıllı anahtarlarda herhangi bir düğmeye basmaya gerek kalmadan araca girmenizi sağlar. Akıllı anahtarların kapı kolundan yalnızca 1 metre uzakta olması yeterlidir. Araca girmek için kapı kolunu çekmek yapmanız gereken tek şeydir, kapı kolunu elinizle çektiğinizde alarım devreden çıkar ve kapı kilitleri otomatik açılır. Aracın kapılarının doğru açıldığını doğrulamak için dörtlü flaşör iki kere yanıp söner.Range Rover Evogue Keyles GO Akıllı Anahtar

Anahtarımın Pili Bitti Aracımı Nasıl Çalıştıracağım?

Tabi keyless go anahtar sistemlerinin kolaylığı yanında bilmeniz gereken karmaşık durumları da vardır. Aslında anahtarın pili bitmeye yakın size araç ekranında pil zayıf ikazı verecektir, fakat bu ikazı dikkate almayıp aracı bu şekilde kullanmaya devam ederseniz hiç olmayacak bir yerde pil tamamen bittiğinde araç  kapılarını açamayıp aracıda çalıştıramamanıza neden olacaktır. Neyse ki bu durum için acil durum çalıştırma özelliği vardır.

Range Rover Evogue anahtarınızın pili bittiğinde aracın kapılarını açabilmeniz için mekanik anahtarınız ile kapı kolunun alt kısmında bir girinti vardır, bu girintili kısma mekanik anahtarın ucu ile hafifçe kastırarak kapağı çıkartıyoruz. Sonrasında anahtarı yuvaya sokup çevirerek kapısını açıyoruz. Aracı çalıştırmak için direksiyonun alt kısmında girinti olan kısma anahtarı yaslayıp start butonuna bastığınızda aracını da çalışacaktır.

Yaptırdığım Anahtarlar Aracımın Garantisini Etkiler mi?

Yapmış olduğumuz Range Rover Evogue anahtarlar kasko ve sigortada geçerli olduğu gibi aracınızın garantisini etkilemesi de söz konusu değildir. Yeni anahtarları araca kodlama yaparken lisanslı cihazlarımızla obd soketi üzerinden araca bağlantı kurarak kodlama yapıyoruz.

Önemli olan elinizdeki anahtarların araç sisteminde kayıtlı olması ve aracı çalıştırıyor  olmasıdır. Tabi Range Rover Evogue için en önemli durum elinizdeki anahtar adeti ile araç sistemindeki anahtar sayısının aynı olmasıdır.

Range Rover Evogue Yedek Anahtar Yaptırma

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Range Rover Evogue anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Range Rover Evogue anahtarın yenisini yaptırın.

Range Rover Evogue Yedek Anahtar

Yıllardan beri Range Rover sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Range Rover Evogue  2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Range Rover Evogue anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Range Rover Evogue anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kapı kilidini döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Range Rover Evogue araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Range Rover Evogue aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Range Rover Evogue yedek anahtar yapımı aracın modeline bağlı olarak  olarak yarım saat ile 1,5 saata arsında sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Range Rover Evogue Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Range Rover Evogue kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Range Rover Evogue anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Range Rover Evogue Anahtar Kopyalama

Range Rover Evogue anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz en fazla 1,5 saat içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine çok daha düşük fiyatlara yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Range Rover Evogue anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Range Rover Evogue, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Range Rover Evogue Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Range Rover Evogue anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) Range Rover Evogue aracın bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Range Rover Evogue aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Range Rover Evogue aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız,  Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Range Rover Evogue anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Range Rover Evogue Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık dört katı daha fazla maliyetli olacaktır. Range Rover Evogue anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Range Rover Evogue anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Range Rover Evogue Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

İş yerimize geldiğinizde Range Rover Evogue yedek anahtar yapımı için sizlerden talep ettiğimiz rakam araç modeline bağlı olarak 1000₺ ile 1200₺ arasında dir. 2014 sonrası modellerde Obd soketi üzerinden kodlamayı kabul etmediğinden dolayı işçiliğin artmasıyla birlikte fiyatı biraz daha yükselmektedir. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 1 saat içinde yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

Range Rover Evogue Yedek Anahtar Fiyatı

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Range Rover Evogue anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Range Rover Evogue yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor. 

Range Rover Evogue Anahtar Tamiri

Range Rover Evogue ve diğer Land Rover araçların 2012 yılından sonra kullandıkları anahtarlarda kronik tuş lastiklerinin gövdeden ayrılma sorunları yaşanmaktadır. Bunun için firmamızda yeni kab değişimi ve tamiratı yapılmaktadır. Bunun dışında olası sorunlar Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Range Rover Evogue kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Range Rover Evogue anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Range Rover Evogue anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Range Rover Evogue anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Range Rover Evogue anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Range Rover Evogue anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Range Rover Evogue Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Range Rover Evogue anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu yakında sizlerle paylaşacağım.

 • 391 görüntülendi
 • 04 Ağustos 2021