Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerimiz bize anahtar yaptırmak için telefon açtıklarında, en çok yönelttikleri sorular aşağıdakilerdir:

Oto Anahtarı Sıkça Sorulan Sorular

İş yeriniz nerede? Başka yerde şubeniz var mı?

İşyerimiz 15 yılı aşkın süredir aynı yerde, Bahçelievler Mahahallesi. Ferit Selim Paşa Caddesi. No18/D İstanbul Bahçelievler'de Yayla Camii yanındayız. Hiçbir yerde şubemiz yoktur.

Anahtar yaptırmak için randevu almam gerekiyor mu?

Randevu sistemi ile çalışmıyoruz. Fakat, bazen iş yoğunluğu sebebi ile sizleri fazla bekletmememiz için, gelmeden 1 saat öncesinde bizi arayıp geleceğinizi bildirmenizde fayda var.

Anahtar yaptırmanın maliyeti nedir?

Tahmin edebileceğiniz gibi fiyatlar, aracın marka, model ve yılına göre değişir. Bununla birlikte fiyatlar aynı yıl, marka ve modele göre de değişiklik gösterebilir.
Fiyatı etkileyen başlıca faktörler şunlardır:
- Aracın markası , modeli ve yılı
- Anahtarın türü (kumandalı, kumandasız yada akıllı anahtar)
- Anahtar yaptırdığınız yer ( Servis yada oto anahtarcı )
- Yedek anahtar mı? Yoksa bütün anahtarlar kayıp mı?
- Orijinal anahtar mı? Yan sanayi anahtar mı?
Kesin fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz. (0545 374 10 00) Telefon açarak yada Whatsapp üzerinden bize araç bilgilerinizi bildirmeniz yeterlidir.

Kredi kartı geçerli mi?

Bütün bankaların kredi kartları firmamızda geçerlidir. Taksit imkanımız yoktur.
Anahtar yapımı için bizden fiyat alırken ödemelerinizi nakit mi yoksa kredi kartı ile mi yapacağınızı lütfen bildiriniz.

Çalınan yada kaybolan anahtarımı araç hafızasından silebilir misiniz?

Kaybolan yada çalınan anahtarlar araç kullanıcıları için büyük risk oluşturmaktadır. Hiç zaman kaybetmeden işyerimize aracınız ile gelirseniz, gelişmiş diagnostik cihazlarımız sayesine tıpkı servislerde yaptırdığınız gibi araç hafızasından silinmesini istediğiniz anahtarlarınızı güvenle sildirebilirsiniz.

Ruhsat sahibi olmadan araç ile gelsem anahtar yaptırabilir miyim?

Ruhsat sahibi olmadan anahtar yapılabilmesi için, ruhsat sahibinin izni olan bir belge (kimlik fotokopisi ve imzalı beyanı ) ile gelinirse yedek anahtar yaptırılabilir.
Eğer araç şirket aracı ise ( yetkilinin imza sirküsü ve yazılı beyanı) gerekli belgeleri sunarak anahtarınızı yaptırabilirsiniz.

Araç kumanda tamiri yapıyor musunuz?

Elektronik konusunda uzman ekibimiz arızalanmış kumandanızı kısa sürede garantili olarak yapıp size teslim edebilir, yalnızca suya düşmüş yada çamaşır makinasında yıkandıktan sonra üzerinden 2 günden fazla geçmiş kumandanızın tamirinin sağlıklı olmayacağını hatırlatmak isterim.

Araç olmadan şaseye göre anahtar yapıp gönderebilir misiniz?

1996 yılından sonra üretilen araçlarda immobilizer güvenlik (hırsızlık koruma) sistemi olduğu için, Özel diagnostik cihazlar ile aracın OBD soketi üzerinden sistemine bağlanılarak yeni anahtar çipinin araca kodlama yapılması gerekmektedir.
Bu nedenle araç ile iş yerimize gelmeniz gerekir yada İstanbul'da iseniz biz gelip araç başında yeni anahtarınızı kodlayabiliriz.

Anahtarlarımın hepsini kaybettim, nasıl yardımcı olabilirsiniz?

İstanbul genelinde mobilize donanımlı ekibimizle, kaybolan anahtarlarınız için hızlı bir şekilde aracın bulunduğu konuma gelerek size araç başında yeni anahtarınızı yapıp teslim edebiliriz.
Bu işlemleri yaparken, aracınıza hasar vermeden kapılarını özel maymuncularla açarak şifre okuma işlemini yapıyoruz. Sonrasında gelişmiş diagnostik cihazlarımızla yeni anahtarlarınızı kodlama işlemini yapıyor, kaybolan anahtarları da araç sisteminden iptal ederek yeni anahtarlarınızı size teslim ediyoruz.
Tabi bu işlemleri yapabilmemiz için, ruhsat sahibi olmanız yada gerekli izin belgelerine sahip olmanız gerekmektedir.

Kumandam ve anahtarım birbirinden ayrı, bunları birleştirebilir misiniz?

En çok tercih edilen anahtar tiplerinin başında sustalı anahtar modelleri gelir. Müşterilerimizden bize, sabit olan anahtarları katlanabilir olan modele dönüştürmemiz hususunda oldukça fazla talep geliyor. Katlanabilir anahtar, maliyetleri, artıları, eksileri ve daha fazlasını bulabileceğiniz ''Sustalı Anahtar Yapımı ve Merak Edilenleri'' adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Anahtarlarımı kaybettim kaskodan yaptırabilir miyim?

Bu konu ile ilgili detaylı açıklamalarda bulunduğumuz Blog yazıları kısmında olan '' Kaskodan Anahtar Yaptırma '' adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

İmmobilizer iptali yapıyor musunuz?

Hayır immobilizer iptal işlemini biz yapamıyoruz, motor beyinciler de bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Kaybolan anahtarlarımı nasıl bulabilirim?

Anahtarlarını bulan insanlardan aldığımız harika fikirler ve istatistikler, nereye bakmalı, nasıl bir yol izlemeli, değiştirmenin maliyetleri ve daha fazlasını bulabileceğiniz ''Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur ?'' adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Garaj ve kepenk kumandası çoğaltıyor musunuz?

Evet garaj ve kepenk kumandası yedekleme işlemini garantili olarak yapıyoruz. Zengin kumanda çeşitlerimizle bütün marka ve modellerin kumandaları her zaman elimizde mevcut oluyor.

<< 1 >>


  • 576 görüntülendi
  • 0
  • 31 Mart 2021