Suzuki Vitara Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Bugünkü yazımızda sizler Suzuki Vitara anahtar yapımı hakkında detaylı ve kalıcı bilgiler paylaşacağım. Sağlamlık konusunda oldukça iyi yapıya sahip olan bu araçlarda şekil yönüyle araç kullanıcılarının hoşuna gitmeyen çakı gibi cep delen bir yapıya sahiptir. Yazımızın devamında Suzuki vitara anahtar modelleri, nasıl yapıldığı, fiyatları ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma: Suzuki vitara anahtar yedeğinin yapılabilmesi için aracınız ile birlikte İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize gelmeniz gerekir. Şehir dışında olan kişiler yalnızca bulundukları ildeki oto anahtarcılara anahtar yaptırabilirler.

Suzuki Vitara Anahtar Yapımı

Suzuki Vitara Anahtar Modelleri

Suzuki Vitara nın 2005 yılından günümüze kadar gelen iki farklı modelde anahtarı mevcuttur. Bunlardan birincisi sabit anahtar tipi olan ve günümüzde de hala kullanımına devam ettirdiği kontağa takıp çevirmeli olan modelidir. Diğeri ise resimlerde de görüldüğü gibi Smart anahtar diye tabir edilen anahtarsız çalışma özelliğine sahip olan modelidir. Gelin bu anahtar modellerini biraz daha detaylı inceleyelim.

Suzuki Vitara Anahtar Modelleri

Suzuki Vitara Kontaklı Anahtarı (2005-2021)

2005’ten itibaren Suzuki’nin Alto, Baleno, Jimny, Splash, Swift, Sx4 ve Vitara araçlarında kullanılan bu anahtar modeli klasik araçlarda kullanılan üzerinde açma ve kapama butonu bulunan anahtar tipidir. Sağlamlık olarak oldukça iyi yapıya sahiptir. Tuşları ve elektronik kısımları pek arıza yapamaz.

2005 ile 2010 yıları arasında ID46 7936 transponder çip kullanılmıştır. 2015 yılından sonra ise Id47 Hitag 3 immobilizer sitemine geçerek güvenliğini bir üst seviyeye taşımıştır. Sağlamlık olarak iyi bir yapıya sahip olsa da araç kullanıcılarını şekil yönüyle pek memnun etmeyen bir anahtar modelidir. Müşterilerimizden anahtarın katlanabilir sustalı yapılması yönünde gelen talepleri üzerine oldukça sağlam yapıda ve şık modellerde yedek anahtarlarını yapabiliyoruz. Yazımızın devamında bunları da paylaşacağım.

Suzuki Vitara Smart Anahtar (2016+)

2016 yılından sonra üretilen Suzuki Vitara araçlarda opsiyonel olarak sunulan akıllı anahtar sistemi ile çantada anahtar aramaktan kurtulursunuz. Araca yaklaştığınızı algılayan sistem sayesinde kapı koluna dokunduğunuz anda kapınız açılır. Aracı çalıştırmak için ise start butonuna basmanız yeterli olacaktır. Anahtarınızın pili bittiğinde kumandanın içindeki mekanik anahtar ile kapı kulpunun anahtar yuvası üzerindeki plastik kapağı kaldırıp altındaki anahtar yuvasından anahtarı sokarak kapıları açabilirsiniz. Aracı çalıştırmak içinse start butonuna parmağınız yerine anahtar ile bastırırsanız araç çalışacaktır.

Suzuki Vitara Smart Anahtar (2016+)

Bu anahtar modeli için firmamızda yedek ve tamamen kayıptan anahtar yapımı hizmeti verilmektedir. Aracınız ile birlikte iş yerimize geldiğinizde ortalama 30 dakika gibi bir sürede yeni anahtarlarınıza kavuşmuş olacaksınız. Suzuki Vitara Smart anahtar modeli için ilerleyen zamanda sizlere daha kapsamlı bir makale hazırlayacağım.

Suzuki Vitara Yedek Anahtar Yaptırma

Nedendir bilinmez Suzuki Vitara’nın günümüze kadar gelen bütün anahtar modellerinde oldukça basit, cep delen ve araç kullanıcılarını memnun etmeyen anahtar tipi kullanılır. Yedek anahtar taleplerinin yanı sıra bu anahtar modelinin değiştirilmesi konusunda müşterilerimizden yoğun olarak istek geliyor. Yazımızın devamında da resimli olarak paylaştığımız çok kaliteli ve şık sustalı anahtar modellerinden de bahsedeceğim.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Suzuki Vitara anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Suzuki Vitara anahtarın yenisini yaptırın.

Suzuki Vitara Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Suzuki sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Suzuki , Vitara yedek anahtar yapımı Gl Elegence, GLX Premium, Dl Plus SUV ve bütün donanımlar dahil 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Suzuki Vitara anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Suzuki Vitara anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Suzuki Vitara araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Suzuki Vitara aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Suzuki Vitara yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtar yaptırma hakkında merak ettikleriniz bulabileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Suzuki Vitara Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Suzuki Vitara Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Suzuki Vitara kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Suzuki Vitara anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Suzuki Vitara anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Suzuki Vitara anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Suzuki Vitara, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Suzuki Vitara Sustalı Anahtar

Yazımızın başında da belirtiğimiz Suzuki Vitara araçlarının tamamında sabit anahtar modeli kullanır.  Müşterilerimizi Suzuki Vitara sustalı anahtar taleplerini karşılayabilmek için yurt dışından özel olarak ithal etmiş olduğumuz kaliteli ve dayanıklı kumandalarımız ile yüzlerce müşterimize hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz.

Suzuki Vitara Sustalı Anahtar

Kullanmış olduğumuz kumandalar piyasada yapılabilecek en kaliteli kumandalardır. Tuşlarında şişme göçme ve yırtılmalar kesinlikle oluşmaz. Özel olarak dizayn edilmiş olan metal dişlilere sahip susta mekanizması sayesinde yıllarca kullanımda bile sarkmalar ve susta mekanizması arızası oluşmaz. Elektronik kalitesi çok iyi olan bu anahtarlarda kumanda çekim gücüde oldukça iyidir. Kısacası bu anahtarları müşterilerimize gönül rahatlığı ile yapabiliyoruz ve müşterilerimizden memnuniyetlerini bildiren oldukça iyi geri dönüşler alıyoruz.

Suzuki Vitara Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Suzuki Vitara anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) Suzuki Vitara aracın bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Suzuki Vitara aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Suzuki Vitara aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Suzuki Vitara anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Suzuki Vitara anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Suzuki Vitara Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Suzuki Vitara anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Suzuki Vitara Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Suzuki Vitara yedek anahtar fiyatları türüne göre değişiklik gösterir. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kumandasız Suzuki Vitara yedek anahtar fiyatı 200₺’dir. Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise üretim yılına bağlı olarak 350₺ ile 500 ₺ arasında değişmektedir.. Smart anahtar modeli bu fiyatlardan biraz daha yüksektir.

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Suzuki Vitara yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Suzuki Vitara Sustalı Anahtar Fiyatları

Suzuki Vitara sustalı anahtar fiyatı 350₺ ile 500₺ arasında değişmektedir. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Suzuki Vitara anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Suzuki Vitara Anahtar Tamiri

Suzuki Vitara anahtarı diğer araç anahtarlarına kıyasla daha sağlam yapıya sahiptirler. Yinede  zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Suzuki Vitara kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Suzuki Vitara anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Suzuki Vitara anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Suzuki Vitara anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Suzuki Vitara anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Suzuki Vitara anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Suzuki Vitara Sustalı Anahtar Kabı

Suzuki Vitara Sustalı Anahtar Kabı

Suzuki Vitara için sustalı dönüşüm kapları piyasada mevcut. Fakat ben  kendi deneyimlerimle bu ürünlerin pek sağlıklı olmadıklarına kanaat getirdim. Bunun yerine yeni bir sustalı anahtarın yapılması çok daha sağlıklı olacaktır. Suzuki Vitara bütün modeller için sustalı anahtar yapabiliyoruz.

Suzuki Vitara Kumanda Pil Değişimi

Suzuki Vitara  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan bir tornavida yardımı ile hafifçe kastırarak rahatlıkla açabilirsiniz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz.

Suzuki Vitara Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Suzuki Vitara anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

 • 851 görüntülendi
 • 14 Mayıs 2021