Toyota Akıllı Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Toyota’nın anahtarsız çalıştırma (Keyless go ) sistemi olan smart anahtarları, temini oldukça zor ve pahalı anahtarlardır. Türkiye  piyasasında yoğun olarak kullanılan Toyota akıllı anahtarlarının yapımı için gerekli yazılım ve cihazların tedarikini yaparak, sürekli hazırda bulundurduğun anahtar stokumuzla müşterilerimize hizmet veriyoruz. Yazımızın devamında Toyota akıllı anahtar fiyatları, yaygın olarak kullanılan modelleri ve sizin için hazırlamış olduğumuz detaylı anlatım videosunu bulabilirsiniz.

Not: Toyota akıllı anahtarlar yapımı araç olmadan kopyalanamaz. Yeni anahtar yaptırabilmek için aracınız ile birlikte İstanbul Bahçelievler’deki işyerimize gelmeniz gerekir.

Toyota akıllı anahtar modelleri

Toyota Akıllı Anahtar Yaptırma

Toyota anahtarları, dünya üzerinde kullanılan en sağlam yapıya sahip anahtarların başında gelir. Akıllı anahtarları da bunların içinde yerini alıyor. Yıllarca kullanılsa bile içindeki elektronik kartı olsun dışındaki kumanda kabı ve tuşları olsun hiç arıza yapmıyor. Pil değişimi için açtığımız anahtarların, içine baktığımızda elektronik kartı sanki hiç kullanılmamış, ilk günkü gibi tertemiz olduklarını görüyoruz. Bunun sebebi çok iyi muhafaza edilerek içine sıvı ve toz geçirmemesidir. Bu konuda Toyota anahtarları bizden tam not aldı.

Yalnız Toyota akıllı anahtar yaptırma konusunda, fiyatları ve ürün tedariği için aynı şeyleri söyleyemem. Bulunması ve temini en zor anahtar, Toyota akıllı anahtarlardır diyebilirim. Bizler bu anahtarları bulabilmek için yoğun çaba gösteriyoruz. Gerek yurt dışından ithal ederek gerekse de yut içi piyasasından anahtarları bulduğumuzda, müşterilerimizin anahtar taleplerine anında cevap verebilmek için hemen alıp stokumuza ekliyoruz.

Anahtar fiyatlarına gelecek olursak, aynı türde farklı marka araçların anahtarlarına kıyasla Toyota akıllı anahtarları yaklaşık 3-4 kat daha pahalıdırlar. Biz ürünleri önceden tedarik edip hazırda bulundurarak piyasa fiyatlarına ve servis fiyatlarına kıyasla daha düşük fiyatlara hizmet verebiliyoruz. Fiyatları için detaylı bilgileri yazımın devamında bulabilirsiniz.

İkinci el Toyota araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Araç alınırken yedek anahtarın verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu verilen sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken şey, eski sahibi size Toyota akıllı anahtarınızın yedeğini verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden bloke ettirip Toyota akıllı anahtarınızın yedeğini yaptırın.

Yıllardan beri Toyota immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Toyota akıllı anahtar yapımı Auris, Avensis, C-HR, Corolla, Hilux, Raw 4, Verso, Yaris bütün modeller dahil 2004, 2005, 2006, 2007, 2008,2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 ,2017, 2017, 2018, 2019, 2020, 20,21 model araçlar içinde yedek anahtar yapıyoruz.

Elinizde bir yedek Toyota akıllı anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki orijinal bir anahtara ihtiyacınız var belki de işinizi görecek yan sanayi daha ucuz bir anahtara. Orijinal ve yan sanayi bütün Toyota akıllı anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Toyota akıllı için anahtar yapımı için İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize  geldiğinizde yapacağımız işlemleri şu şekildedir:

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile Toyota akıllı anahtarın üzerinde bulunan, acil durumlarda aracın kapısını mekanik olarak açmanıza yarayan anahtarı, orijinal anahtarınızın ölçüsüne göre sıfır hata ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak İmmobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni yapılan kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketinden araca bağlantı kurarak Toyota akıllı anahtarlarımızın kodlama işlemini yapıyoruz.
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat aracın sisteminde kayıtlı olan Toyota akıllı anahtarın iptaline yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz. Böylelikle eski anahtar hafızası da sıfırlanmış oluyor.

Toyota akıllı anahtarının yapımı yaklaşık olarak  25-30 dakika sürüyor. Aracınızı bize uzun süre bırakmanıza gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar yeni anahtarınızı yapmış oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir.  Kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Anahtarlarınızın yaptırırken kaskodan nasıl faydalanılır merak ediyorsanız, Kaskodan anahtar yaptırmak adlı makalemizi göz atabilirsiniz.

Toyota Akıllı Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Toyota akıllı kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma üzerine internet üzerinden araştırma yapan müşterimiz işletme yorumlarımızı ve yapmış olduğumuz anahtar örneklerini YouTube kanalımız üzerinde görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini ve bu durumda ne yapabileceğini bize sordu. Bizde araç il işyerimize gelirseniz size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yeni bir kodlama yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Toyota akıllı yedek anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Toyota akıllı anahtarı kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Toyota, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp yeni anahtarın kodlanması ve programlama yapılması gerekiyor.

Akıllı araba anahtarları hakkında daha kapsamlı olan yazımıza göz atabilirsiniz.

Toyota Corolla Akıllı Anahtarlar

Toyota Corolla Keyles go akıllı anahtar, yedeğini en fazla yaptığımız araçların başında geliyor. 4 farklı türü olan anahtarın bütün modellerini daima elimizde bulunduruyoruz. Orijinal ve yan sanayi seçenekleri olan anahtarların acil durum anahtarının kesilmesi ve kodlanması dahil  ortalama yapım süresi 30 dakikadır.

 

Tekirdağ ilinden bizi arayan müşterim, aracını satacağını fakat alacak olan kişinin yedek anahtarı olmadığı için aracı almaktan vazgeçtiğini söyledi. Buradaki anahtarcılara sorduğumda Corolla akıllı anahtarın yedeğini yapamadıklarını söyledi. Bunun üzerine gerekli bilgileri verdiğimiz müşterimiz yaklaşık 120 km mesafeden gelerek yedek anahtarını bizde yaptırmış oldu.

Toyota Auris Akıllı Anahtar

Toyota Auris akıllı anahtarlarının 3 farklı modeli bulunmaktadır. Daha önce çok fazla kez yedek ve tamamen kayıptan anahtar yapma imkanımız olan Auris anahtarlarının orijinal ve yan sanayi seçenekleri mevcuttur. Yedek anahtar yapımı, bütün işlemler dahil ortalama 25 dakika sürüyor. Bunun için iş yerimizi aracınız ile ziyaret etmeniz gerekir.

Toyota Akıllı Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

Servislerde fiyatın yüksek olduğunu öğrenen araç kullanıcıları,  internet üzerinde yaptıkları araştırmalarda youtube’taki videolarımızdan, internetteki yazılarımızdan yada eş dost önermesi sonucu bizlere ulaşarak çok daha uygun fiyata ve yarım saat gibi kısa bir sürede Toyota Auris akıllı anahtarlarını yaptırma imkanlarına kavuşmuş oluyorlar.

Toyota Yaris Akıllı Anahtar

Stoklarımızda sürekli bulundurduğumuz Toyota Yaris akıllı anahtarının yedeğini daha önce çok kez yapma imkanımız oldu, iki çeşit modeli bulunmakta, orijinal ve yan sanayi seçenekleri bulunan anahtarın yapımını ortalama 20-30 dakika içinde gerçekleştirebiliyoruz.

Toyota Akıllı Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

İstanbul Bakırköy’den internet üzerinden bize ulaşan müşterimiz kızı için aldığı  Toyota Auris Hiybrit ikinci el arabanın anahtar yedeğinin olmadığını ve anahtarcılarda bu anahtardan bulamadığını söyledi. Bizlerde elimizde anahtar stokunun olduğunu ve aracınızla gelirseniz hemen size verilmeyen anahtarı aracın sisteminden silip yenisini de yapabileceğimizi söyleyince ne kadar sevindiğini ses tonundan anlaşılıyordu. Bazen müşteriler yanı başımızda bile olsa bizlere internet üzerinden ulaşıyorlar.

Toyota Avensis Akıllı Anahtar

Toyota Avensis akıllı anahtar 2011 ile 2014 yılları arasında sadece 1 tane modeli vardır. Elimizde sürekli stokunu bulundurduğumuz anahtarın orijinal ve yan sanayi seçenekleri mevcuttur. Ortalama 25 dakika içinde yedek anahtarınız yapabiliyoruz.

Toyota Akıllı Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

2008 ve 2012 model  Avensis için tamamen kayıptan anahtar yapama imkanımız oldu, aracın bulunduğu konumda yeni anahtarlarını yapmamız bizim 1 saat zamanımızı aldı. Tabi şehir içinde ulaşımı kalay bir konumda anahtarlarınızı kaybederseniz şanslısınız. O yüzden yedek anahtarını yaptırmayı ihmal etmemek gerekir.

Toyota CH-R Akıllı Anahtar

2016 yılında piyasaya sürülen Toyota CH-R akıllı anahtarı içinde yedek anahtar yapabiliyoruz. Şimdilik sadece orijinal anahtarını yapabildiğimiz CH-R için iş yerimize aracınız ile birlikte geldiğinizde yarım saat içinde yeni anahtarlarınızı yapıp teslim edebiliyoruz.

Toyota Akıllı Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

İstanbul Beylikdüzünde 2017 model bir CH-R için tamamen kayıptan bayan bir müşterimiz için anahtar yapma imkanımız olmuştu. Kendisi çok sıkıntılı bir durumda anahtarlarını kaybetmişti, oto tamircinin tavsiyesi üzerine bize ulaşan müşterimizin hiç anahtarları olmayan aracına sıfırdan yeni anahtarlarını yaparak müşterimizin yoluna devam etmesini sağladık.

Toyota Hilux Akıllı Anahtar

Toyota, 2015 yılından sonra ürettiği yeni kasa Hilux araçlarında akıllı anahtarları kullanmaya başladı. Bizlerde kısa sürede ürün tedarikini yağarak Toyota Hilux akıllı anahtar yapımına başladık. Ortalama 30 dakika içinde Mekanik anahtarın kesilmesi, anahtarın araca kodlanması ve diğer bütün işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Toyota Akıllı Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

Şimdilik sadece orijinal anahtar seçeneği olan Toyota Hilux anahtarının yapısı da oldukça estetik görünümdedir. Resimde de görüldüğü gibi Hilux yazısı büyük bir şekilde anahtarın arka kısmında iken Toyota logosu ise anahtarın ön kısmında yer alıyor.

Toyota Verso Akıllı Anahtar

Toyota’nın Keyles go özelliği olmayan tek anahtarıdır. Aracı çalıştırabilmek için anahtarı yuvaya yerleştirip start  butonuna basmak gerekir. Fiyat olarak en ucuz modelidir. Hatta kumandanın kodlamasını kendiniz bile yapabiliyorsunuz. Yalnız immobilizer çipin kopyalanması için bir oto anahtarcıya ihtiyacınız olacak.

Toyota Akıllı Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

Bu anahtar için aracınız ile iş yerimize gelme imkanınız yok ise İstanbul dışındaki müşterilerimiz için kargo ile anahtar gönderimi yapıyoruz. Gönderdiğimiz anahtarı bulunduğunuz ildeki oto anahtarcıya rahatlıkla kodlama yaptırabilirsiniz. Anahtar ihtiyacınız için bizimle iletişime geçin.

Toyota Raw 4 Akıllı Anahtar

3 farklı türde anahtar modeli olan raw4’ün en sık kullanılanı resimde de görülen 2006-2012 yılları arasında kullanılan modelidir. Toyota Raw 4 akıllı anahtar kopyalama işlemini garantili olarak yapabiliyoruz. Bunun için İstanbul Bahçelievler’deki işyerimize aracınız ile birlikte gelmeniz gerekir.

Toyota Akıllı Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama - Oto Anahtarcı İstanbul

Toyota Raw 4 akıllı yedek anahtar yapımı için farklı illerden yaklaşık 250 km yol yaparak anahtar yaptırmak için gelen müşterilerimiz oldu. Hiç bir müşterimizin anahtar talebini karşılıksız bırakmadık.

Toyota Akıllı Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla aradıklarında ”Toyota akıllı anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak. Gerekli ekipman ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) anahtarlarını yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Toyota akıllı aracın kapılarına özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Lisanslı anahtar programlama cihazımız ile araca bağlantı kurarak yeni anahtarların kodlama işlemini yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 3. Son olarak, kaybolan yada çalınan Toyota akıllı aracın anahtarları aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Artık eski anahtarlar gelse de aracı çalıştıramaz.

Burada ki bizim farkımız, Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Toyota akıllı anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Renault Kart Tamiri İstanbul

Toyota akıllı anahtarların tamamının kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Toyota akıllı Anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz, hiç olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durumda Toyota akıllı anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur, hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmezsiniz. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Kaybettiğiniz anahtarlarınızı nasıl bulacağınıza dair fikirlere ihtiyacınız varsa  Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur? adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Toyota Akıllı Anahtar Fiyatları (2022)

Toyota akıllı anahtar fiyatı, anahtarın türüne ve araç modeline göre değişiklik gösterir. Orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Ortalama Toyota akıllı anahtar fiyatları 500₺ ile 1800₺ arasında değişir. Doğru fiyat verebilmemiz için, bize aracınızın model ve yılın anahtarınızın resmi ile birlikte whatsapp üzerinden mesaj atarsanız güncel fiyatını öğrenebilirsiniz.

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ” Toyota akıllı yedek anahtar fiyatı ne kadar” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza oranla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

İşçilik fiyatlarımız değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri arayıp fiyat alabilirler.

Toyota Akıllı Anahtar Tamiri

Japon araçları genel olarak anahtarlarını sağlam yapıda üretirler. Yazımın başında da belirttiğim gibi Toyota akıllı anahtarları da bunların başında geliyor. Her marka araç anahtarının çeşitli arızalarını yapıyoruz. Tuş tamiri, kap değişimi, anten tamiri vs. Bu konularda en az tamirini yaptığımız anahtarlar ise Toyota anahtarlarıdır. Normal şartlarda bir kullanıcının bozamayacağı sağlamlıkta anahtardır fakat aşırı yüksekten düşme, denize girilmesi, üzerinden araba geçmesi vb. gibi anormal durumlarda tabi ki arızalanabiliyorlar. Başlıca arıza sebepleri şunlardır:

 • Sıvı Teması: Toyota akıllı anahtarları, immobilizer çipi ve kumanda sistemi ile bir bütündür ve tamamen elektronik yapıya sahiptir. Her ne kadar sağlam ve suya dayanıklı yapıya sahip olsa da, anahtar cebinizde iken denize girilmesi yada, pantolonunuzun cebinde çamaşır makinasında yıkanması onu arızalanmaktan kurtarmayacaktır. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır.
 • Darbe: Çok yüksekten düşmedikçe yada üzerinden bir araba geçmedikçe Toyota akıllı anahtarları kolay kolay bozulmayacak yapıya sahiptir. Yine de böyle durumlarda tamirini yapmak mümkün olabiliyor.
 • Tuş Arızası: Toz ve su içine pek giremediği için tuşlarda pek arıza yapmamaktadır. Bu tür bir durum olursa da içindeki butonların değişme imkanı vardır.
 • Mekanik anahtarın kaybolaması: Akıllı anahtarların üzerindeki kapıları açmaya yarayan acil durum anahtarı kabındaki tırnaktan bir şekilde ayrılarak kaybolabiliyor. Bu problemi birçok müşterimiz yaşadı. Kapı kilidini sökerek yeni bir metal anahtar kesimi ile bu sorunu da aşmış oluyyoruz.

Dikkat edilmesi gereken husus, elektronik yapıya sahip Toyota akıllı anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Toyota akıllı anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak sorunları ve  dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Toyota Akıllı Anahtar Yapımı Adem Usta

Toyota akıllı anahtar konusu oldukça kapsamlı ve geniş anlatım gerektiren bir konu olduğu için, meslektaşlarımın adem usta bunun ile ilgili bir video hazırlar mısın diye istekte bulunmaları beni harekete geçirdi ve 12 dakikalık faydalı olacağını düşündüğüm, bütün model araçlar için uyumlu anahtarları tanıttığım bir video hazırladım. İyi seyirler:

Son olarak ilginizi çekebilecek faydalı bağlantılar:

Araba anahtarı kaybolursa yada çalınırsa ne yapmalı
immobilizer anahtar nedir nasıl çalışır.

 • 2.146 görüntülendi
 • 14 Nisan 2021