VW Golf 7 Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Alman otomotiv firması, 2013 yılında Golf 6’nın sonrasında yeni kasası olan Golf 7’yı Türkiye piyasasına sürdü. Müşterilerimizden yedek anahtar taleplerinin başlaması ile birlikte zaman kaybetmeden Golf 7 anahtarı yapımı için gerekli donanım ve yazılımları temin ederek hizmet vermeye başladık. Golf 7 anahtar fiyatları, nasıl yapıldığı ve daha fazlasına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Not: Araç olmadan Golf 7 yedek anahtar yapılması mümkün olmadığı için, İstanbul dışındaki araçlara anahtar yapmamız mümkün değildir. Lütfen sorularınızı bize yöneltmeden önce bunu dikkate alınız.

Golf 7 Anahtar Yapımı

Golf 7 Yedek Anahtar Yaptırma

Araç sıfır olarak alındığında iki adet kumanda ile birlikte gelmekte. Tabi zaman içinde yedek anahtarlar kaybolabilir, çalınabilir yada anahtarınızı saklamak için koyduğunuz yerde bulamayabilirsiniz.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıyadır. Araç alınırken yedek anahtarın verileceğine dair söz verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken şey, eski sahibi yedek anahtarlarınızı size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde tutun. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirip yenisini yaptırın. Golf 7 yedek anahtar yaptırmak için sizleri iş yerimize bekleriz.

Golf 7 Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Volkswagen immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Golf 7 yedek anahtar yapımı Midline Plus, Comfortline, Highline, Bluemotion ve bütün paketler dahil 2013, 2014, 2015, 2016 ,2017, 2017, 2019, 2020 ve 2021 model araçlar içinde yedek ve tamamen kayıptan anahtar yapıyoruz.

Elinizde bir  yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Golf 7 anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Golf 7 için anahtar yapımı için iş yerimize geldiğinizde yapacağımız işlemleri şu şekildedir:

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel Cnc anahtar kesim makinası ile orijinal anahtarınızın  ölçüsüne göre yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak İmmobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketinden araca bağlantı kurarak anahtarlarımızın kodlama işlemini yapıyoruz.
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptaline yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Golf 7 anahtarının yapımı yaklaşık olarak  25-30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan çayınızı içene kadar işlem bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir.  Kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtarlarınızı yaptırmak isterseniz Kaskodan anahtar yaptırmak adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Golf 7 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Gol 7 kontak anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken işletme yorumlarımızı ve yapmış olduğumuz anahtar örneklerini YouTube üzerinde görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini söyledi. Bizde araç il işyerimize gelirseniz size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yenisini yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Golf 7 Anahtar Kopyalama

olf 7 yedek anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Golf 7 anahtarı kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Volkswagen, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp yeni anahtarın kodlanması ve programlama yapılması gerekiyor. Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini anlatan yazımıza göz atmalısınız.

Golf 7 Highline Anahtar Yaptırma

Golf 7 Keyless Go Anahtar Yapımı

Volkswagen Golf 7 Highline araçlarda Keyless Go (anahtarsız giriş ve çalıştırma) akıllı anahtar kullanılır. Bu özelliklerine rağmen Volkswagen, anahtar modeli olarak normal modelini tercih etmiştir.

Aslında Golf 7 Highline araçların anahtar sistemi Passat ile bire bir aynı, yani passat anahtarını Golf 7 keyles go lu araç içinde kodlama yapabiliyoruz. Resimde örneğini görebilirsiniz. Golf 7 Keyles go (akıllı anahtar) anahtar yapımını kısa sürede yapabiliyoruz. Anahtar dişi kesilmesi kodlaması her şey dahil 30 dk. sürüyor. Bu konu ile ilgili ayrıca kapsamlı bir yazı ele alacağım.

Golf 7 Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla aradıklarında ”Golf 7 anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede vararak. Gerekli teçhizat ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs.) anahtarlarını  yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

Golf 7 anahtar oto anahtarcı istanbul

 1. Golf 7 aracın kapılarına özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimizle şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazımız ile bağlanarak yeni anahtarların kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Golf 7 aracın anahtarları aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Artık eski anahtarlar gelse de aracı çalıştıramaz.

Burada bizim farkımız, Golf 7 aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Golf 7 anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Golf 7 Bütün anahtarlar kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Golf 7Anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz, hiç olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da Golf 7 anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur, hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var?  Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Golf 7 Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Golf 7 anahtar fiyatı türüne göre değişiklik gösterir. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kumandasız Golf 7 yedek anahtar fiyatı 300₺’dir. Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise yan sanayi 600₺, orjinal olanı 800₺’dir. Aracın hangi paket olduğu (Midline Plus, Comfortline, Bluemotion) fiyatı etkilemez.

Golf 7 Yedek Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ” Volkswagen Golf 7 yedek anahtar fiyatı ne kadar” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza oranla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Golf 7 Kumandalı Orijinal Anahtar Fiyatı

Yan sanayisi 600₺ olan Volkswagen Golf 7 Kumandalı orijinal anahtar fiyatı 800₺’dir. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri arayıp fiyat alabilirler.

Golf 7 Keyless Go Akıllı Anahtar  Fiyatı

Keyles Go özellikli anahtarların fiyatı normal kontaklı araç anahtarlarına göre her zaman yüksek olmuştur. Bu servislerde de bu şekildedir. Kısa sürede yapımını gerçekleştirebildiğimiz Golf 7 Keyless Go akıllı anahtar fiyatları 800₺ dir.

Golf 7 Anahtar Tamiri

Volkswagen Golf 7 anahtarı da, diğer araç anahtarlarında olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında kumanda çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve İmobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Golf 7 kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Golf 7 anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Golf 7 anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Golf 7 anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar atık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.
 • Anahtar ucun kökünden kırılması: Ne yazık ki golf 7 anahtarlarında böyle bir kronik arıza var. Mekanik anahtarın kumandaya takıldığı döküm olan kısım zamanla çatlama yaparak anahtarın kumandadan ayrılmasına sebep oluyor. Bu durumun tamir ancak komple kasa değişimi ile mümkün oluyor.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Golf 7 anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Golf 7 anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Golf 7 Kumanda Kabı

Golf 7 Kumanda Kabı

Volkswagen Golf 7 kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor birde metal anahtarın takıldığı döküm yuva kırılabiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek,  birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Golf 7 Kumanda Pil Değişimi

Golf 7  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan bir tornavida yardımı ile hafifçe kastırarak rahatlıkla açabilirsiniz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz. CR2025 pil kullanılmaktadır.

Golf 7 Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Golf 7 orijinal anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

Faydalı bağlantılar:

İmmobilizer dedir?  nasıl çalışır merak edilenler
Araba anahtarı kaybolursa yada çalınırsa ne yapmalı
Sustalı anahtar yapımı ve merak edilenleri.
Akıllı araba anahtarlar modelleri ve fiyatları

Golf 7 Anahtar Yapımı Sıkça Sorulan Sorular

Golf 7 anahtarım kayboldu yenisini yapabilir misiniz?

İstanbul'da hizmet veren firmamızda Golf 7 yedek anahtarı garantili olarak yapılmaktadır, araç ruhsat sahibi yada yetki belgelerine sahip olan kişi araç ile birlikte işyerimize gelip yeni anahtarını yaptırabilir.

Ruhsat bilgilerimi versem şehir dışına Golf 7 anahtar yapıp gönderebilir misiniz?

Ruhsat sahibi olsanız dahi, Golf 7 dahil hiçbir aracın anahtarı araç olmadan yapılması mümkün değildir. Size ancak bulunduğunuz şehirdeki oto anahtarcıları yeni bir anahtar yapabilirler.

Volkswagen Golf 7 anahtarımı size göndersem yenisini yapabilir misiniz?

Golf 7 araçlardaki kullanılan gelişmiş immobilizer çip kopyalamaya izin vermemektedir.
Bu aslında sizin içinde büyük bir güvenlik avantajıdır. Düşününki böyle bir şey mümkün olsa, arabanızın anahtarını vale yada bir başkasına nasıl güvenle teslim edebilirsiniz.

Golf 7 kumandalı anahtarım çalışmıyor tamirini yapabilir misiniz?

Öncelikle kumandanızın pilini değiştirmeyi deneyin, pilini değiştirdiğiniz halde yine de kumandanız çalışmaz ise firmamızda garantili olarak Golf 7 kumandalı anahtar tamiri yapılmaktadır.

<< 1 >>


 • 2.510 görüntülendi
 • 06 Nisan 2021