Volkswagen Scirocco Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Volkswagen’in 2009 yılından beri kullanımda olduğu spor araçlarından olan Scirocco modeli için yedek anahtar yapımı ve sizlerden gelen merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz bu makalemizi ele aldık. Yazımızı devamında Volkswagen Scirocco anahtar yapımı, maliyetleri, nasıl yapıldığı ve çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma: Araç olmadan Volkswagen Scirocco yedek anahtar yapılması mümkün değildir. Bunun İçin İstanbul Bahçelievler’deki işyerimize aracınız ile birlikte gelmeniz gereklidir.

Hyundai Tucson Anahtar Yapımı

Volkswagen Scirocco Yedek Anahtar Yaptırma

Daha öncede çok fazla kez Volkswagen Scirocco yedek anahtar yapma imkanımız oldu. Yapmış olduğumuz Volkswagen Scirocco anahtarlarının tamamında açma, kapama, bagaj tuşu fonksiyonlarının yanı sıra cam kaldırma ve indirme fonksiyonları eksiksiz olarak çalışmaktadır. Kullanmış olduğumuz immobilzer çipler orjinaldir ve sizleri kesinlikle yolda bırakmaz.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken yedek anahtarın verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi Volkswagen Scirocco aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek yenisini yaptırın.

Volkswagen Scirocco Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Volkswagen immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Volkswagen Scirocco yedek anahtar yapımı Confort, Easy, Exclusive ve bütün donanımlar dahil 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Volkswagen Scirocco anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Anahtar yapımı için iş yerimize geldiğinizde yapacağımız işlemleri şu şekilde oluyor:

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Volkswagen Scirocco anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Volkswagen Scirocco araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Volkswagen Scirocco aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Volkswagen Scirocco yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak  25-30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtarlarınızı yaptırmak isterseniz Kaskodan anahtar yaptırmak adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Volkswagen Scirocco Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Volkswagen Scirocco kontak anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini söyledi. Bizde araç il işyerimize gelmeniz durumuna size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yenisini yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Volkswagen Scirocco Anahtar Kopyalama

Volkswagen Scirocco yedek anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Volkswagen Scirocco anahtarı kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Volkswagen, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini anlatan yazımıza göz atmalısınız.

Volkswagen Scirocco Alternatif Anahtar Modelleri

Genellikle genç araç kullanıcılarının tercih ettiği Scirocco araçlarında anahtar modelinin klasik Volkswagen aanhtar yapısında olması araç kullanıcılarını pek memnun etmemektedir. Yur dışından özel olarak ithal etmiş olduğunuz çok dayanıklı ve şık modellerimizle müşreilerimizin isteklerini karşılamaktayız.

Volkswagen Scirocco Alternatif Anahtar

Resimlerde de görülen özel tasarım Golf 7 ve benzeri anahtarlar ayrıca özgün tasarımlı müşterilerimiz tarafından da çok beğeni kazanan anahtar modellerini sizlere sunuyoruz. Bu anahtar modellerinini özelliklerini sıralayacak olursak.

 • Sağlam tuş yapısı ile kesinlikle şişme göçme ve silinme sorunları oluşmaz.
 • Özel olarak tasarlanmış susta yapısı yıllarca bile kullanılsa ilk günkü gibi sorunsuz çalışır.
 • Kumanda yüksek çekim gücü sayesinde uzaktan bile rahatlıkla çekebilir.
 • Kumanda da kullanılan yüksek kaliteli tuşlar tekleme yapmadan uzun yıllar sorunsuz çalışır.
 • Zengin çeşit ile her zevke özel tasarımları mevcuttur.
 • Sıfır sorun diyebileceğimiz yüksek kaliteli ürünlerdir.

Volkswagen Scirocco Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Volkswagen Scirocco anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Sıfırdan yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Volkswagen Scirocco aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Volkswagen Scirocco aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Volkswagen Scirocco anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Volkswagen Scirocco Bütün Anahtarlar

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Volkswagen Scirocco anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Volkswagen Scirocco anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var?  Kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Volkswagen Scirocco Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Volkswagen Scirocco yedek anahtar fiyatları türüne göre değişebiliyor. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kabaca söyleyecek olursak Kumandasız Volkswagen Scirocco yedek anahtar fiyatı 150₺’dir. Birinci kalite uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise 300₺’dir. Kodlama için extra bir ücret almıyoruz.

Volkswagen Scirocco Yedek Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Volkswagen Scirocco yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Volkswagen Scirocco Kumandalı Orijinal Anahtar Fiyatı

Yan sanayi anahtarı 250₺ iken, Volkswagen Scirocco Kumandalı orijinal anahtar fiyatı 350₺’dir. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Volkswagen Scirocco anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Volkswagen Scirocco Anahtar Tamiri

Volkswagen Scirocco anahtarı da, diğer araç anahtarlarında olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında Kumanda tuşlarının delinmesi, susta mekanizması arızaları, kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Volkswagen Scirocco kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Scirocco anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Volkswagen Scirocco anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Scirocco anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar atık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Volkswagen Scirocco anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Volkswagen Scirocco anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Volkswagen Scirocco Kumanda Kabı

Volkswagen Scirocco Kumanda Kabı

Volkswagen Scirocco kumanda kabı ve üzerinde bulunduğu lastik tuşları zamanla yıpranıp eskiyebiliyor birde metal anahtarın takıldığı döküm yuva kırılabiliyor. Bu ihtiyaç üzerine anahtar kasasının değişimi için gerekeli olan bütün malzemeleri firmamızda mevcuttur. Scirocco Kumanda kabı değiştirme işlemini kendiniz yapmanızı önermem, çünkü değişim esnasında elektronik karta zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek, birazcık kar edeyim derken anahtarınızdan olabilirsiniz.

Scirocco Kumanda Pil Değişimi

Volkswagen Scirocco  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan bir tornavida yardımı ile hafifçe kastırarak rahatlıkla açabilirsiniz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz. CR2025 pil kullanılmaktadır.

Volkswagen Scirocco Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Scirocco anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

Son olarak ilginizi çekebilir:

İmmobilizer dedir?  nasıl çalışır merak edilenler
Araba anahtarı kaybolursa yada çalınırsa ne yapmalı
Sustalı anahtar yapımı ve merak edilenleri.
Akıllı araba anahtarlar modelleri ve fiyatları

 

 • 183 görüntülendi
 • 04 Temmuz 2021