Yamaha Xmax Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Otomobil anahtarında olduğu gibi motorsiklet anahtar yapımı konusunda uzman  olan firmamızda Yamaha Xmax anahtar yedekleme ve tamamen kaybolmuş motorunuz için anahtar yapım hizmeti veriyoruz.  Yazımızın içeriğinde Yamaha Xmax 125, 250, 300 ve 400 lük anahtar modelleri, fiyatları, nasıl yapıldığı ve çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yamaha Xmax Anahtar Keyless Akıllı Smart Anahtarı

Yamaha Xmax Motorsiklet Anahtarları

2006 yılından günümüze kadar Yamaha Xmax anahtar modellerini detaylı olarak ele alalım. Yamaha Xmax anahtarlarının tamamında immobilizer güvenlik sistemi vardır. Yani motorsikleti düz kontak yaparak çalıştırmak mümkün değildir, yada her hangi bir anahtarcıda yaptıracağınız çipsiz olan anahtar ile motoru çalıştırmanız mümkün değildir.

İlk olarak 2006 yılında üretilen ve 2017 yılına kadar kullanılan anahtarlar klasik kontağa takıp çevrilerek çalışan anahtarlardır. 2017 yılından sonra ise Keyless Go özellikli anahtarsız çalıştırma sistemine geçiş yaptı. bu anahtarları daha kapsamlı olarak çalışma prensipleri ve yapım aşamaları ile inceleyelim

Yamaha Xmax Kontak Anahtarı (2006 – 2017)

Motor sıfır olarak alındığında 3 adet anahtar ile birlikte gelir. Bunlardan iki tanesi siyah renkli standart kullanım anahtarlarıdır, yedekli olarak gelir. Diğer üçüncü kırmızı renkli olan anahtar ise mastır anahtar olarak kullanılır. Kırmızı anahtar için alt başlıkta detaylı bilgi vereceğim.

Yamaha Xmax  kontak anahtarlarının kaybolması durumunda yenilerinin yapılması mümkündür. Yedek ve tamamen kayıp anahtarların yapım aşamaları hakkında detaylı bilgilere alt başlıklarda ulaşabilirsiniz.

Yamaha Xmax Kırmızı Anahtar Ne İşe Yarar?

Yamaha motosiklet kullanan herkesin merek ettiği bir soru varıdır, Yamaha Xmah kırmızı anahtar nedir? Ne işe yarar? sorusu, buna bir açıklık getirelim.

Siyah renkte iki anahtarınız kayıp olursa, kırmızı renkte olan mastır anahtar sayesinde motorun hafızasına yeni anahtarları kırmızı anahtar sayesinde tanıtmak mümkün olabiliyor. Yani kırmızı anahtarın hem motoru çalıştırma hem de yeni bir anahtarı motor sistemine programlama özelliği vardır. Birde motor sisteminde bir sorun oluşup siyah anahtarlarınız motoru çalıştıramaz hale gelirse, yine bu kırmızı anahtar sayesinde siyah anahtarlarınızı motorun istemine tekrar kodlama yapabiliyorsunuz.

Arıza kaydı silme vs. işlemlerde servis motora müdahale edebilmek için sizden kırımızı anahtarı isteyecektir. Kırımızı anahtarınız yok ise Motor beyni, kontak ve kontak anteni değişimi gerekeceği için sizin için oldukça masraflı bir işlem olacaktır, Kısacası Yamaha Xmax motorun sisteminde bir işlem yapılacaksa buna yalnızca kırmızı anahtar ile açılmış olan kontak izin verecektir, aksi taktirde motor sisteminde işlem yapmanıza izin vermeyecektir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus, kırmızı anahtarın gerçekten orjinal mastır anahtar olması gerekir. Sonradan yaptırılmış olan kırmızı renkte ama mastır olmayan anahtarın motoru çalıştırmaktan başka hiçbir fonksiyonu yoktur. Bunu genellikle ikinci el motor satan kişiler kırımızı anahtarım yok dememek için rengi kırmızı olan anahtarı kopyalatarak, satın alan kişileri kandırmak yönünde kullanabiliyorlar.

 Yamaha  Xmax Akıllı AnahtarYamaha Xmax Akıllı Anahtar (2017 Sonrası)

2017 yılından sonra Yamaha Xmax,  anahtar sisteminde köklü bir değişiklik yaparak anahtarsız çalışma özelliğine sahip akıllı anahtarları kullanmaya başladı. Smart Anahtar, Keyless Go Akıllı Anahtar ve farklı isimlerle telafü edilen bu sistemin çalışma sistemi tamamen araba aanahtarlarında kullanılan son teknoloji sistem ile bire bir aynıdır.

Kendim Xmax kullanıcı olarak oldukça hoşuma giderek kullandığım pratik bir sistemdir. Peki Yamaha Xmax akıllı anahtar sistemi nasıl çalışıyor?

Yaklaşık olarak 1mt. kadar motorun yakınında bulunduğunuzda anahtarı ve anahtarın içindeki immobilizer sistemlerini algılayan sistem sayesinde güvenlik bilgilerini motora aktararak kontak butonuna bastığınızda kontak kilidini serbest bırakan bir sistemdir. Güvenlik seviyesi de oldukça yüksektir.

Bu anahtarların yedekleme işlemi firmamızda garantili olarak yapılmaktadır. Ayrıca anahtarlarınızın tamamını kaybetmiş olsanız da, servise gidip komple set değişimine gerek kalmadan, kaybolan anahtarların iptalini yapıp yeni bir güvenlik kodu ile birlikte anahtarlarınızı yapıp teslim edebiliyoruz.

Motorunuz ile birlikte iş yerimize geldiğinizde ortalama 30dk içinde yeni anahtarınıza kavuşmuş olacaksınız. Bununla ilgili hazırlamış olduğumuz detaylı anlatım videomuzu azımızın sonunda izlemenizi tavsiye ederim.

Yamaha Xmax Yedek Anahtar Yaptırma

Yamaha Xmax’in 2017 sonrası olan modellerde sıfır olarak alındığında nedendir bilinmez yedek anahtar verilmemektedir. Olası bir kayıp durumunda sorun yaşamamak için yedek bir anahtar yaptırıp bir kenarda bulunması büyük önem taşımaktadır.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Motor alınırken Yamaha Xmax anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken,  Yamaha Xmax anahtarın yenisini yaptırmak olacaktır.

Yıllardan beri Yamaha sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Yamaha Xmax 125, 250, 300, 400 motor 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model motorlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Bütün Yamaha Xmax anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

  • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Yamaha Xmax anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
  • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz Yamaha Xmax motorun  immobilizer kodlama işlemini gerçekleştirip motoru çalıştırabilir hale getiriyoruz.

Yamaha Xmax yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Motorunuzu bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz.

Yamaha Xmax Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Yamaha Xmax kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Motorunun yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Yamaha Xmax anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Yamaha Xmax anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 5 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Yamaha Xmax anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Yamaha Xmax, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Yamaha Xmax Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Yamaha Xmax anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet motor İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin motosikletini bize getirmesini istiyoruz. Yamaha Xmax motorun bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz.

Yamaha Xmax Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla çok daha fazla maliyetli olacaktır. Yamaha Xmax anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Yamaha Xmax anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Yamaha Xmax Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Yamaha Xmax yedek anahtar fiyatları türüne göre değişiklik gösterir.  Yamaha Xmax kontak anahtar fiyatı 120₺’dir. 2017 sonrası akıllı anahtar fiyatı ise 350₺’dir.

Yamaha Xmax Yedek Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Yamaha Xmax yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor..

Yamaha Xmax Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Yamaha Xmax anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

  • 113 görüntülendi
  • 07 Haziran 2021