Honda PCX Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Pratik kullanımı ve sağlamlığı ile dünyada ve ülkemizde de çok fazla tercih edilen Honda PCX in anahtar taleplerini karşılamak için firmamızda profesyonel olarak hizmet verilmektedir. Sadece yedek için değil tamamen kaybolmuş anahtarlarınız için sıfırdan yeni anahtar yapabiliyoruz. Yazımızın içeriğinde Honda PCX anahtar modelleri, nasıl yapıldıkları ve çok daha fazla bilgiye Ulaşabilirsiniz.

Honda Pcx Yedek Anahtar Yapımı

Honda PCX Motosiklet Anahtarları

2011 yılında kullanıma sunulan ve günümüze kadar gelmiş olan Honda PCX anahtarlarını detaylı olarak inceleyelim. Honda PCX anahtarlarının tamamında immobilizer güvenlik sistemi yoktur, yine de her anahtarcıya yaptıracağınız anahtar motorunuzu orjinal anahtarı gibi açmayacaktır, bunun için gelişmiş cnc anahtar kesme makinalarında hassas kesim yapılarak işlenmesi gerekir.

Honda PCX Motosiklet Anahtarları

2011 ile 2017 yılına kadar kullanılan anahtarlar klasik kontağa takıp çevrilerek çalışan anahtarlardır. 2017 yılından sonra ise Keyless Go özellikli anahtarsız çalıştırma sistemine geçiş yaptı. bu anahtarları daha kapsamlı olarak çalışma prensipleri ve yapım aşamaları ile ele alalım.

Honda PCX Kontak Anahtarlı Modeli (2011 – 2017)

Motor sıfır olarak alındığında 2 adet anahtar ile birlikte gelir. Bu anahtarlar klasik motor anahtarlarında olduğu gibi kontağa sokup çevirmek yeterlidir. Ekstra güvenlik olarak Anahtarın kontağa girdiği yerde bir kapak vardır ve bu kapağı elinizle kapattığınızda tekrar açılabilmesi için anahtarın arka kısmındaki çıkıntılı kısmı buraya yerleştirerek açmanız gerekir.

Honda PCX  kontak anahtarlarının kaybolması durumunda yenilerinin yapılması mümkündür. Yedek ve tamamen kayıp anahtarların yapım aşamaları hakkında detaylı bilgilere alt başlıklarda ulaşabilirsiniz.

Kontak anahtarlı modellerde anahtarlarınızın tamamını kaybettiğinizde servise başvurduğunuzda komple kontak setinin değişmesinin gerektiğini söyleyecektir. çok zahmetli bir işçiliği olduğu için işçilik ve kontak ücreti oldukça yüksek bedel oluyor.

Honda PCX Kontak Anahtarı

Böyle bir durumla karşılaşırsanız firmamızda kontak değişimine ve motorun hiçbir yerini sökmenize gerek kalmadan özel cihazlarımız sayesinde kontaktan okumuş olduğumuz şifreleri CNC anahtar kesme makinasında işleyerek yeni anahtarınızı çok kısa bir sürede ve oldukça uygun fiyatlara yapabiliyoruz. Anahtarın tepe kısmındaki mıknatıslı bölümünde sıfırdan yapımını gerçekleştirebiliyoruz.

Honda motosiklet anahtar yapımı hakkında hazırlamış olduğumuz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Honda PCX Mıknatıslı kısım ne işe yarar?

Honda motosikletlerin bir kısmında kullanılan ve PCX motorlarda da kullanılan Mıknatıs güvenliğinin nasıl çalıştığı hakkında bilgi veriyim.

Honda PCX anahtarınızın mıknatıslı kısmı olmadan kopyalanırsa, anahtarın kontağa girmesini engellemek amaçlı yapılmış bir güvenlik sistemidir. Özel olarak dizilen bu mıknatıslar her motorda farklı olarak hazırlanmıştır, yani hiçbir anahtar başka bir motorun kapağını açamaz. Tabi bu özelliğinden dolayı anahtarın kopyalanması da normal motor anahtarlarına göre daha zordur.

Firmamızda Honda PCX anahtarın mıknatıslı kısmı dahil orjinali ile birebir aynı olarak yedekleme yapabiliyoruz. Yedek anahtarınızı yaptırırken muhakkak orjinali gibi yapıldığından emin olun.

Honda PCX Akıllı Anahtar (2017 Sonrası)

2017 yılından sonra Honda PCX,  anahtar sisteminde köklü bir değişiklik yaparak anahtarsız çalışma özelliğine sahip akıllı anahtarları kullanmaya başladı. Smart Anahtar, Keyless Go Akıllı Anahtar ve farklı isimlerle telaffuz edilen bu sistemin çalışma sistemi tamamen araba anahtarlarında kullanılan son teknoloji sistem ile bire bir aynıdır.

Honda PCX Akıllı Anahtar

Kendimde motor kullanıcı olarak severek kullandığım bir sistemdir.  Peki Honda PCX akıllı anahtar sistemi nasıl çalışıyor?

Yaklaşık olarak 1mt. kadar motorun yakınında bulunduğunuzda anahtarı ve anahtarın içindeki immobilizer sistemlerini algılayan sistem sayesinde güvenlik bilgilerini motora aktararak kontak butonuna bastığınızda kontak kilidini serbest bırakan bir sistemdir. Güvenlik seviyesi de oldukça yüksektir.

Bu anahtarların yedekleme işlemi firmamızda garantili olarak yapılmaktadır. Ayrıca anahtarlarınızın tamamını kaybetmiş olsanız da, servise gidip komple set değişimine gerek kalmadan, kaybolan anahtarların iptalini yapıp yeni bir güvenlik kodu ile birlikte anahtarlarınızı yapıp teslim edebiliyoruz.

Motorunuz ile birlikte iş yerimize geldiğinizde ortalama 30dk içinde yeni anahtarınıza kavuşmuş olacaksınız. Bununla ilgili hazırlamış olduğumuz detaylı anlatım videomuzu yazımızın sonunda izlemenizi tavsiye ederim.

Honda PCX’in 2017 sonrası olan modellerde sıfır olarak alındığında 2 adet anahtar verilmektedir, Olası bir kayıp durumunda sorun yaşamamak için yedek bir anahtar yaptırıp bir kenarda bulunması büyük önem taşımaktadır.

Honda PCX Yedek Anahtar Yaptırma

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Motor alınırken Honda PCX anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken,  Honda PCX anahtarın yenisini yaptırmak olacaktır.

Yıllardan beri Honda sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Honda PCX 125, 150,  2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model motorlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Bütün Honda PCX anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

  • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Honda PCX anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
  • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz Honda PCX motorun  immobilizer kodlama işlemini gerçekleştirip motoru çalıştırabilir hale getiriyoruz.

Honda PCX yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Motorunuzu bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz.

Honda PCX Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Honda PCX  anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Motorunun yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Honda PCX anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.

Honda PCX anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler komple set değişimin gerektiğini söylerken, biz 25-30dk içinde motorun hiçbir parçasını değiştirmeden anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine çok daha düşük fiyata yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul dışında olup anahtar yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim, 2017 yılına kadar olan anahtarlı model için anahtarınızı bizlere ulaştırırsanız kopyasını CNC makinamızda sıfır hata ile kesip tekrar size gönderebiliriz. 2017 sonrası akıllı anahtar modellerinde bizim göndereceğimiz anahtarı kendiniz kolaylıkla motorunuza kodlama yapabilirsiniz. Bunun için bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yamaha Xmax motora sahipseniz, hazırlamış olduğumuz bu makalemizi okuyabilirsiniz.

PCX Güvenlik Kodu Değişimi

2017 sonrası akıllı anahtar sistemine sahip Yamah PCX modellerinde, motor ilk alındığında 2 adet anahtar birde acil durumlarda anahtarınız kaybolduğunda motorunuzu çalıştırabilmeniz için güvenlik kodu verilir. Bu güvenlik kodunu sizin dışınızda başkalarının bilmesi durumunda büyük bir güvenlik açığı oluşmakta.

Özellikle ikinci el alınan motorlarda eski sahibi size anahtarı ve güvenlik kodu yazan kartı verse de , motorun eski sahibi tarafından çalıştırılarak götürülme riski her zaman mevcuttur.

Biz bu sorunu ortadan kaldırabilmek için özel cihazlarımız sayesinde motorun sisteminden eski kodu silerek iptal edebiliyoruz ve yenisini tanımlayabiliyoruz. Böylelikle motorunuzun tam güvenliği sağlanmış oluyor. Eski kod ile kesinlikle artık motorunuz çalıştırılamayacaktır. Ayrıca motorun hafızasında başka anahtarlar kodlu ise de bu anahtarların iptalini de gerçekleştirebiliyoruz.

Honda PCX Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Honda PCX anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet motor İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin motosikletini bize getirmesini istiyoruz. Honda PCX motorun bütün anahtarlar kayıp olsa da yeni anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz.

Honda PCX Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Şayet motoru bize getiremeyecek durumdaysanız da biz cihazlarımızı bulunduğunuz konuma getirerek olduğu yerde sıfırdan yeni anahtarınızı yapabiliyoruz.

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla çok daha fazla maliyetli olacaktır. Honda PCX anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Honda PCX anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Honda PCX Yedek Anahtar Fiyatı (2021)

Honda PCX yedek anahtar fiyatları türüne göre değişiklik gösterir.  Honda PCX kontak anahtar fiyatı 150₺’dir. 2017 sonrası akıllı anahtar fiyatı ise ortalama 400₺ ile 600₺ arasında.

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Honda PCX yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor..

Honda PCX Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Honda PCX anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

  • 78 görüntülendi
  • 09 Ekim 2021