Dacia Dokker Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Dacia için sustalı anahtar yaptığımız araç modelleri arasında 2012 yılında üretimine başlanılan Dokker modeli de geliyor. Bir çok müşterimiz için Dacia Dokker anahtar yapımı konusunda yedek ve tamamen kayıptan anahtar yapım hizmeti verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Yazımızın devamında Dacia Dokker anahtar fiyatları, sustalı anahtar yapımı ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma: Dacia Dokker yedek anahtar yapılabilmesi için araç gereklidir. Uzakta anahtar yapılması kesinlikle mümkün değildir. Bunun için aracınız il birlikte İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize gelmeniz gerekir.

Dacia Dokker Anahtar Yapımı

Dacia Dokker Yedek Anahtar Yaptırma

Nedendir bilinmez Dacia’nın bütün anahtar modellerinde oldukça basit, cep delen ve araç kullanıcılarını memnun etmeyen anahtar kullanılır. Yedek anahtar taleplerinin yanı sıra bu anahtar modelinin değiştirilmesi konusunda müşterilerimizden yoğun olarak istek geliyor. Yazımızın devamında da resimli olarak paylaştığımız çok kaliteli ve şık modeller olarak Dacia Dokker yedek anahtarlarını yapabiliyoruz.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Dacia Dokker anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Dacia Dokker anahtarın yenisini yaptırın.

Dacia Dokker Yedek Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Dacia immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Dacia Dokker yedek anahtar yapımı Combi Ambiance Stepway ve bütün donanımlar dahil 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Dacia Dokker anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Dacia Dokker anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Dacia Dokker araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Dacia Dokker aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Dacia Dokker yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak  20 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Dacia Sandero anahtar yapımı ile ilgili yazımızımıza buradan göz atabilirsiniz.
Dacia Logan anahtar yapımı ile ilgili yazımızımıza buradan göz atabilirsiniz.
Dacia Lodgy anahtar yapımı ile ilgili yazımızımıza buradan göz atabilirsiniz.
Dacia Duster anahtar yapımı ile ilgili yazımızımıza buradan göz atabilirsiniz.

Dacia Dokker Anahtar Kopyalama

Dacia Dokker kontak anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini söyledi. Bizde araç il işyerimize gelmeniz durumuna size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yenisini yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Dacia Dokker Anahtar Kopyalama

Dacia Dokker anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Dacia Dokker anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Dacia, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Dacia Dokker Sustalı Anahtar

Yazımızın başında da belirtiğimiz gibi en fazla sustalı anahtar yaptığımız araçların başında Dacia araçlar geliyor. Müşterilerimizi Dacia Dokker sustalı anahtar taleplerini karşılayabilmek için yurt dışından özel olarak ithal etmiş olduğumuz kaliteli ve dayanıklı kumandalarımız ile yüzlerce müşterimize hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz.

Dacia Dokker Sustalı Anahtar

Bizlere daha önce anahtar yaptıran bazı müşterilerimizin, Dacia Dokker için yaptırdıkları anahtarlarını memnuniyetlerini belirtmek üzere Facebook guruplarından ve bazı platformlarda paylaşımda bulunarak karşılıksız reklamlarımızı yapmış oldular. Böylelikle Dacia Dokker sustalı anahtar yapımı için öncelikle tercih edilen bir iş yeri haline dönüşmüş olduk.

Dacia Dokker Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Dacia Dokker anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Sıfırdan yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Dacia Dokker aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Dacia Dokker aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Dacia Dokker Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Dacia Dokker anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Dacia Dokker anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Dacia Dokker anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Anahtarlarınızı kaybettiniz ve nasıl bulacağınıza dair fikirlere mi ihtiyacınız var? Buradan kaybolan araba anahtarı nasıl bulunur adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Dacia Dokker Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Dacia Dokker yedek anahtar fiyatları türüne göre değişiklik gösterir. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kumandasız Dacia Dokker yedek anahtar fiyatı 200₺’dir. Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise 350₺’dir. Aracın hangi paket olduğu fiyatı etkilemez.

Dacia Dokker Yedek Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Dacia Dokker yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Dacia Dokker Sustalı Anahtar Fiyatları

Dacia Dokker sustalı anahtar fiyatı 350₺ dir. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

Dacia Dokker Sustalı Anahtar Fiyatları

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Dacia Dokker anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Dacai Dokker Kronik Kontak Arızası Tamiri

Dacia araçların Dokker dahil 2013 ile 2016 yılları arasında kontaklarında yaşanılan anahtarın kontak yuvasına girmemesi gibi kronik bir sorunu vardır. Bu sorunun nedeni hatalı olarak üretilen kontağın uç kısmında, anahtarın yuvaya girdiğinde yukarı doğru kalkan kapakçığın zamanla arıza yaparak hareket etmeyip anahtarın girişini engellemesidir. İstanbul genelinde bu arızanın tamirini garantili olarak yerinde çözebiliyoruz.

Bu arıza kendini pek göstermez. Bir gün aracınıza binip anahtarı yuvaya sokmak için ittirdiğinizde, anahtarın kontağa girmediğini fark edeceksiniz. Daha önce hiçbir sorun yaşanmamasına rağmen bir anda ortaya çıkabiliyor. Aslında arıza zamanla oluşup son safhasında kendini gösteriyor, o yüzdende daha öncesinde hiçbir sinyal ve belirti göstermiyor. Bunun için internet ortamında birçok mecrada Dacia araç kullanıcıları yaşadıkları sorunları şikayetler ile dile getirmişlerdir. Ne yazık ki  2013 ile 2016 yılları arasında Dacia Dokker araç kullanıcısı iseniz bu sorunla bir gün karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Dacia Dokker Anahtar Tamiri

Dacia Dokker anahtarı da, diğer araç anahtarlarında olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında Kumanda tuşlarının delinmesi, kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Dacia Dokker kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Dokker anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Dacia Dokker anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Dokker anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Dacia Dokker anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Dacia Dokker anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Dacia Dokker Sustalı Anahtar Kabı

Dacia Dokker Sustalı Anahtar Kabı

Dacia Dokker için sustalı dönüşüm kapları piyasada mevcut. Fakat ben  kendi deneyimlerimle bu ürünlerin pek sağlıklı olmadıklarına kanaat getirdim. Bunun yerine yeni bir sustalı anahtarın yapılması çok daha sağlıklı olacaktır. Dokker bütün modeller için sustalı anahtar yapabiliyoruz.

Dokker Kumanda Pil Değişimi

Dacia Dokker  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan bir tornavida yardımı ile hafifçe kastırarak rahatlıkla açabilirsiniz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz. CR2025 pil kullanılmaktadır.

 • 540 görüntülendi
 • 04 Mayıs 2021