Dacia Lodgy Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Dacai’nın Lodgy modeli dahil bütün araçları için profesyonel olarak anahtar yapım hizmeti veriyoruz. Dacia Lodgy anahtar yapımı, kontak sorunları tamir, sustalı anahtar yapımı, kumanda kap yenileme ve daha fazlasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma: Dacia Lodgy anahtar yapımı sadece araç üzerinden yapılabilmektedir. Yedek anahtar yapımı için  İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize gelmeniz gerekir.

Dacia Lodgy Anahtar Yapımı

Dacia Lodgy Yedek Anahtar Yaptırma

Dacia’nın bütün modellerinde sabit anahtar modeli kullanılır. Peki Dacia neden sustalı model anahtar hiç kullanmıyor? Bunun sebebi gelin biraz inceleyelim. Dacai genel olarak araçlarını daha ucuza mal edebilmek için ufak detaylara pek önem vermez, aracın birçok donanımında olduğu gibi anahtar içinde bu geçerlidir. Öyle ki yıl 2021 olmuş Dacia’nın kullandığı anahtarlar hala kama gibi cebi delen, basit bir anahtar modelidir. Tabi müşterilerimizin yedek anahtar taleplerinin yanı sıra birde bu anahtarların sustalıya dönüştürülme talepleri de oluşmuştur. Yazımızın devamında resimli örnekleri ile birlikte sustalı yedek anahtar yapım örneklerini bulabilirsiniz.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Dacia Lodgy anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Dacia Lodgy anahtarın yenisini yaptırın.

Dacia Lodgy Anahtar Yaptırma

Yıllardan beri Dacia immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Dacia Lodgy yedek anahtar yapımı Combi Ambiance Stepway ve bütün donanımlar dahil 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Dacia Lodgy anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Dacia Lodgy anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Dacia Lodgy araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Dacia Lodgy aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Dacia Lodgy yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak  20 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtar yaptırma hakkında merak ettikleriniz bulabileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Dacia Lodgy Anahtar Kopyalama

Dacia Lodgy kontak anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini söyledi. Bizde araç il işyerimize gelmeniz durumuna size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yenisini yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Dacia Lodgy Anahtar Kopyalama

Dacia Lodgy anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Dacia Lodgy anahtar kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Dacia, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan göz atmalısınız.

Dacia Lodgy Sustalı Anahtar

Yazımızın başında da belirtiğimiz gibi en fazla sustalı anahtar yaptığımız araçların başında Dacia araçlar geliyor. Müşterilerimizi Dacia Lodgy sustalı anahtar taleplerini karşılayabilmek için yurt dışından özel olarak ithal etmiş olduğumuz kaliteli ve dayanıklı kumandalarımız ile yüzlerce müşterimize hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz.

Dacia Lodgy Sustalı Anahtar

Bizlere daha önce anahtar yaptıran bazı müşterilerimizin, Dacia Lodgy için yaptırdıkları anahtarlarını memnuniyetlerini belirtmek üzere Facebook guruplarından ve bazı platformlarda paylaşımda bulunarak karşılıksız reklamlarımızı yapmış oldular. Böylelikle Dacia Lodgy sustalı anahtar yapımı için öncelikle tercih edilen bir iş yeri haline dönüşmüş olduk.

Dacia Lodgy Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla arayıp ”Dacia Lodgy anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım?” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak, gerekli teçhizatlar ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs. fark etmez) anahtarlarını sıfırdan yapıp teslim edebiliyoruz. Sıfırdan yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Dacia Lodgy aracın kapılarını özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimiz ile şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazlarımız ile bağlantı kurarak yeni anahtarlarını kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Dacia Lodgy aracın anahtarlarını aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Böylelikle eski anahtarlar gelse de artık aracı çalıştıramayacaktır.

Dacia Lodgy Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Burada bizim farkımız, Aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Dacia Lodgy anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Bütün anahtarların kaybolması, yedek anahtara kıyasla yaklaşık üç katı daha fazla maliyetli olacaktır. Dacia Lodgy anahtar yaptırmak için çilingir çağırdığınızda, ilk yaptıracağınız anahtarın yanında yedek bir anahtarı daha düşük fiyatlara yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Olmayacak bir yerde çok sıkıntılı bir durum da anahtarınızı kaybedebilirsiniz. Umarım bu yazımızı Dacia Lodgy anahtarlarınızın tamamını kaybetmeden okumuşsunuzdur ve hiç vakit kaybetmeden yedek anahtarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek anahtar her zaman risk taşır.

Dacia Sandero anahtar yapımı ile ilgili yazımızımıza buradan göz atabilirsiniz.
Dacia Logan anahtar yapımı ile ilgili yazımızımıza buradan göz atabilirsiniz.
Dacia Dokker anahtar yapımı ile ilgili yazımızımıza buradan göz atabilirsiniz.
Dacia Duster anahtar yapımı ile ilgili yazımızımıza buradan göz atabilirsiniz.

Dacia Lodgy Yedek Anahtar Fiyatı (2022)

Dacia Lodgy yedek anahtar fiyatları türüne göre değişiklik gösterir. Kumandalı, kumandasız, orijinal yada yan sanayi seçenekleri vardır. Kumandasız Dacia Lodgy yedek anahtar fiyatı 200₺ iken uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise 350₺ dir. Aracın hangi paket olduğu fiyatı etkilemez.

Dacia Lodgy Yedek Anahtar Fiyatı

Müşterilerimiz bize telefon açtıklarında ilk yönelttikleri soru genellikle ”Dacia Lodgy yedek anahtar fiyatı ne kadar?” sorusu oluyor. Öncelikle yetkili servislerden fiyat alıp sonrasında da bizlere internet üzerinden ulaşarak fiyatta kıyaslamalar yapıyorlar. Tabi servislerin anahtarı 15-20 gün sonra verecek olması ve bizim fiyatlarımıza kıyasla 3 katı daha fazla ücret talep etmeleri genellikle müşterimizin tercihini bizden yöne kullanmasına neden oluyor.

Dacia Lodgy Sustalı Anahtar Fiyatları

Dacia Lodgy sustalı anahtar fiyatı 350₺ dir. Bu fiyatlara, anahtarın araca kodlanması, kayıp anahtarın aracın sistemden silinmesi ve anahtar diş kesimi de dahildir. Serviste günlerce beklemenize gerek kalmadan 20-30 dakika içinde siz çayınızı içene kadar biz yeni anahtarınızı kodlamış oluyoruz.

İşçilik fiyatlarımız pek değişmese de, kumanda ve immobilizer çip fiyatları dolar kuru ile orantılı olarak  yükselebilir yada daha düşebilir, ayrıca bazı öze durumlarda fiyatları etkileyebiliyor. Güncel Dacia Lodgy anahtar fiyatlar için hizmet bölgemiz olan İstanbul’daki müşterilerimiz bizleri telefonla arayıp fiyat bilgisi alabilirler.

Dacai Lodgy Kronik Kontak Arızası Tamiri

Dacia araçların 2013 ile 2016 yılları arasında kontaklarında yaşanılan anahtarın kontak yuvasına girmemesi gibi kronik bir sorunu vardır. Bu sorunun nedeni hatalı olarak üretilen kontağın uç kısmında, anahtarın yuvaya girdiğinde yukarı doğru kalkan kapakçığın zamanla arıza yaparak hareket etmeyip anahtarın girişini engellemesidir. İstanbul genelinde bu arızanın tamirini garantili olarak yerinde çözebiliyoruz.

Bu arıza kendini pek göstermez. Bir gün aracınıza binip anahtarı yuvaya sokmak için ittirdiğinizde, anahtarın kontağa girmediğini fark edeceksiniz. Daha önce hiçbir sorun yaşanmamasına rağmen bir anda ortaya çıkabiliyor. Aslında arıza zamanla oluşup son safhasında kendini gösteriyor, o yüzdende daha öncesinde hiçbir sinyal ve belirti göstermiyor. Bunun için internet ortamında birçok mecrada Dacia araç kullanıcıları yaşadıkları sorunları şikayetler ile dile getirmişlerdir. Ne yazık ki  2013 ile 2016 yılları arasında Dacia araç kullanıcısı iseniz bu sorunla bir gün karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Dacia Lodgy Anahtar Tamiri

Dacia Lodgy anahtarı da, diğer araç anahtarlarında olduğu gibi zamanla arızalanıp bazı sorunlara yol açabilir. Bu arızaların başında Kumanda tuşlarının delinmesi, kumandanın çalışmaması, pil erken bitme sorunu ve Imobilizer arızası geliyor. Kumandanın çalışmaması ve  immobilizer çipin aracı çalıştırmamasına sebep olacak birkaç neden vardır:

 • Sıvı Teması: Kumandalı olan Dacia Lodgy kontak anahtarının yapısı tamamen elektronik devreden oluşur. Sıvı temasından çok etkilenen Lodgy anahtarı ile denize ve havuza girilmesi yada çamaşır makinasında yıkanmış olması erken müdahale olmazsa bir daha kullanılamayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ilk birkaç saat içinde anahtarın içini açıp elektronik kartı tiner ve bir diş fırçası yardımı ile içindeki sıvıdan tamamen arındırana kadar temizleyip kurutulması olacaktır. Zaman geçtikçe oksit elektronik karttaki devrelere zara vereceği için tamiri de imkansız hale gelir. Bunun haricinde yoğun olarak su almamış anahtarlarda, en çok oluşan sorun da pil erken bitirme arızasıdır, bu arızanın ne yazık ki tamiri mümkün değildir.
 • Darbe: Elektronik yapıya sahip olan Dacia Lodgy anahtarı, düşme ve darbelerden de oldukça fazla etkilenir. Tıpkı cep telefonunuzu korur gibi anahtarınızı da korumanız gerekir. Balkondan atılan ve üzerinden araba geçmiş bir Lodgy anahtarın tamiri pek sağlıklı olmayacaktır.
 • Tuş Arızası: En sık yaşanan ve tamiri basit olan olan arıza tuş bozulmasıdır. Yoğun olarak kullanıldığında anahtarın içindeki butonlar zamanla fonksiyonunu yerine getiremez hale gelecektir ve tuşlar artık basmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken oto anahtarcıya giderek, anahtarın arızalanan butonunu değiştirmenizdir olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus, hassas yapıya sahip Dacia Lodgy anahtarına müdahale edebilmek için yeterince bilgi ve birikime sahibi olan kişilerce, dikkatli bir şekilde işlem yapılması gerekir. Elektronik konusunda da uzaman olan firmamızda,  Dacia Lodgy anahtar tamiri garantili olarak yapıyoruz. 

Kontak dönmemesi ile ilgili arızalar için hazırlamış olduğumuz detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Dacia Lodgy Sustalı Anahtar Kabı

Dacia Lodgy Sustalı Anahtar Kabı

Dacia Lodgy için sustalı dönüşüm kapları piyasada mevcut. Fakat ben  kendi deneyimlerimle bu ürünlerin pek sağlıklı olmadıklarına kanaat getirdim. Bunun yerine yeni bir sustalı anahtarın yapılması çok daha sağlıklı olacaktır. Lodgy bütün modeller için sustalı anahtar yapabiliyoruz.

Lodgy Kumanda Pil Değişimi

Dacia Lodgy  kumanda pil değişimi kendiniz de yapabileceğiniz oldukça basit bir işlemdir. Arka kapağını orta kısımdan bir tornavida yardımı ile hafifçe kastırarak rahatlıkla açabilirsiniz, daha sonrasında yeni pili takarak aynı şekilde kapağı kapatabilirsiniz. CR2025 pil kullanılmaktadır.

Dacia Lodgy Anahtar Yapımı Adem Usta

Yapmış olduğum araçların zaman zaman videolarını da çekip Youtube kanalımda paylaşımda bulunuyorum. Müşterilerimden ”Adem usta çektiğin videoları hoşumuza gidiyor” sözlerini duydukça bende daha bir hevesle yeni videolar  çekip sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Dacia Lodgy anahtar yapımı hakkında açıklamalarda bulunduğum videomu izlemenizi öneririm.

 • 549 görüntülendi
 • 05 Mayıs 2021